Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta raditi sa pošiljkama od avgusta koje još nisu stigle, da li otvarati dispute pre nego što istekne period zaštite (pa onda vraćati novac ako pošiljke ipak stignu) ili čekati? I kako se uopšte vrati novac ako pošiljka stigne posle svega?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk
 
Meni NS carina konačno pustila paket sa tri CD-a posle 15 dana. Iz Portugaljie su mu trebala četiri dana do Srbije.

Carina je moj neprijatelj. :D
 
Dispute moze sa se otvori i do 15 dana nakon sto se potvrdi da je porudžbina primljena kao i nakon sto istekne 60 dana koliki je rok za isporuke (eventualno moze da se trazi sa se produži rok zastite a znaju i prodavci sami da produže). Ranije nije bila mogućnost da se otvori dispute nakon sto se zatvori porudžbina (doduše nije ni novina jer ta opcija postoji od mislim 2017 ili 2018).
Za ove zaglavljene registrovane sta reci, u sustini to je prakticno siguran refund, zavisi samo ko koliko ima strpljenja.
Novac Mozes da vratiš prodavcu recimo preko paypala ili kako se već dogovorila sa prodavcem.
 
@dean87

Srbija je veoma malo ucinila da ga dobije...
Napravice ga licno Kinezi kad obezbede dovoljne transportne kapacitete.
 
16 dana su mi držali paket i na kraju naplatili samo 100 dinara za otvaranje, plus oštetili jedan artikal. Imbecili.
 
Kinez mi dao pogrešan broj za praćenje. Danas stigao paket i uručeno drugome.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Ima li kome da se ovo desilo? Koja je procedura, šaljem li kinezu poruku ili odmah otvaram dispute?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Meni se to desilo, klasičan pokušaj prevare, po sistemu ako prođe prođe, ide na to da nećeš otvoriti dispute jer masa ljudi to ne uradi iako ne dobiju paket. Naravno otvaraš dispute.
 
Poslednja izmena:
Kad se očekuju pošiljke koje su u Turskoj bile 20.9?


Od kada je Yanwen posrednik , sve se promenilo - umesto 10 dana za isporuku , sada je to 30-40


Meni jos nisu isporucene one od 10.9.
Vidim da je par clanova napisalo da su njima isporucene ( iz te ture oko 10.9 )
 
Dobio sam i ja te od 10.9. Ali nisam od 27.8.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Ocel biti PDV-a ? Item od 13 dolara

Kako se zna da li je carinjeno,ima li neka fora?

d3241f2965f26803a3e65ee49ff8c686.jpg
 
Sungapurac od 27 i dalje stoji dispatched to overseas RS. Pretpostavljam da stize za vikend?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Uhuuu,samo danprodju skeniranje posto jos pise da je u tranzitu.

Edit:stigla je. Sta znaci RSBEGC

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
5a04e496c94cd23b74234709d428003e.jpg
 
Poslednja izmena:
Otkad svaki mali paket prolazi carinu?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Ne razumem?

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Zna li ko u cemu je razlika kad kod SG poste tracking broj pocinje sa UB, RB i RY?
UB mi daje desavanja samo do njihovog aviona, RB full sve do kraja i brzo ide(10-12 dana), a sad mi banggood poslao nesto sa RY, i tu im je 13 dana trebalo do despatched to overseas poruke(a platio sam skuplju postu)

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Evo vidi kod mene, ovo možda i nije ocarinjeno niti su lupili pdv..

e23c5d99338758ecaae2a96e53f2de2c.jpg
 
Kao i sva posta tako i DG kad ti kod pocinje sa U nema pracenja u celosti pa tako i za ovu UB. R je za restrovanu posiljku sa pracenjem a drugo slovo koliko ja znam oznacava prevoznikapreko kog salju (neka me neko ispravi ako gresim), nisam siguran al valjda Y znaci da je prevoznik DHL.

RSBEGA - Beograd 11003 EMS

RSBEGB - Beograd B 11003 PI

RSBEGC - Beograd C 11003 Letters

RSBEGD - Beograd D 11003 Bags

Oznake u centru za sortiranje gde prvo dodje posiljka pa se jer sortira i prosledjuje na carinu ili dalje ka posti
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je stiglo u Ustanicku, ocekujem u ponedeljak posiljku [emoji1]
b94cca1f4de90cad3132a12751a9cfed.jpg


Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Stigao punjac , ocarinjeno , platio postaru 600dinara , na aliju sam platio 13 dolara.

Annotation 2019-10-04 095359.png

Treba da mi stigne jos nesto sto sam platio 3 i 10 dolara , da vidimo da li ce i to da carine :trust:
 
Poslednja izmena:
Po kom osnovu oni carine takve stvari?
Prvog dana kad je stiglo u Pančevo odmah ti je i stiglo. Impresivno [emoji1]

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока
 
Kao i sva posta tako i DG kad ti kod pocinje sa U nema pracenja u celosti pa tako i za ovu UB. R je za restrovanu posiljku sa pracenjem a drugo slovo koliko ja znam oznacava prevoznikapreko kog salju (neka me neko ispravi ako gresim), nisam siguran al valjda Y znaci da je prevoznik DHL.

RSBEGA - Beograd 11003 EMS

RSBEGB - Beograd B 11003 PI

RSBEGC - Beograd C 11003 Letters

RSBEGD - Beograd D 11003 Bags

Oznake u centru za sortiranje gde prvo dodje posiljka pa se jer sortira i prosledjuje na carinu ili dalje ka posti
Hvala

Sent from my E6653 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno