Šta je novo?

Pracenje posiljki

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
"Electronic information received" je cesto status kurira koji prenese paket od prodavca do poste a ne od poste.
 
Upravo to, nemam nikakav info o kretanju pošiljke. Da ga pitam još jednom lepo pa da otvaram dispute?

9905ac1ed0a90a78b5bc3da6fb7e54a2.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko dugo e-bay ostavlja mogucnost da trazim refund? Imam neki paket kom je estimated delivery najdalje do 03.01.2018, a kapiram da pustim zbog praznika jos ovu jednu nedelju, ako nece da mi ukinu pravo da se zalim za to vreme?

Imas 30 dana, ne mesec dana, ne radnih dana, vec bas 30 dana da otvoris dispute od poslednjeg (maximalnog) datuma za prispece posiljke.
Ako nema uopste datuma za prispece posiljke racunaj da je rok za prijem posiljke 30 dana iz bilo koje zemlje inostrane pa nek je to Kina ili BiH, nema veze i onda nakon tih 30 dana imas rok od 30 dana za otvaranje dipute.
Ja praktikujem da sacekam 20 dana preko poslednjeg datuma, onda poruka prodavcu (koja je cini mi se u stvari predstavlja otvaranje dispute) pa sacekam tih potrebnih 5 dana da odgovore i ako ne pristanu na refund ili nesto mute zatrazim zastitu od ebay (da se oni umesaju).
Ako dodje u medjuvremenu (nakon refunda) javim se prodavcu i platim ponovo.
Obicno su iznenadjeni i zahvalni.
Ako mi pre tih 20 dana sto cekam nakon roka za isporuku, dodje zahtev da ocenim proizvod, onda odma pisem prodavcu... To me uvek nanervira, nece mene zahebavati, da ocenjujem nesto sto primio nisam.
Ne znam da li ebay ili trgovac to salje i nije me briga ali kad to dodje odma trazim pare nazad.

Nego da li postoji neka forma komunikacije, pisanja prodavcu a d a nije otvaranje dispute kod ebay a da je poruka "povezana" sa samim predmetom kupovine i mojom uplatom...?
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje, jel moguće da se status pošiljke preko Turske pošte i dalje ne vidi, posle mesec dana od porulivanja? Pitao sam kineza kaže da je poslao robu mada mislim da me zavlači.
Ma lupak Dispute i ne zamaraj se. Sansa da je imao dobru nameru i nije hteo nesto da zezne, i da je posta zeznula i da je pravi broj, itd., je jedan i milijardu.
Idi dalje.
 
Po ko zna koji put, ta prva dva slova nemaju veze sa drzavom :) Skroz je slucajno da najveci broj posiljki pocinje sa RS, i da je kod nase drzave RS, ali to je SKROZ SLUCAJNO.
CH je ime poste, dakle Swiss Post.
 
A to CH tako asocira na China ... :d
 
Da li ovo znaci da su poslali u moju postu i da li mogu da ga ocekujem u skorijem periodu?


Untitled.jpg
 
Jel se nekome ponavljao ovaj status 4 dana? Guzva ili Bozic? Screenshot_2018-01-08-08-22-48-668_yqtrack.app.png
 
Poslednja izmena:
Cekam evo sad ce drugi mesec posiljku sa brojem RG******CN, kao peske da su je nosili.
Jedini sajt koji je pokazivao informacije o posiljci je trackitonline.ru, ovi ostali nista pametno, 17 track slabo, nasa posta skoro nista.
Evo sad mi na sajtu trackitonline.ru pokazuje da je 07.01. stigao na carinu a na postinom sajtu nema nista, definitivno najbolji sajt za pracenje bar meni.

d2c4ed21922316650c9970ee843ac935.jpg
8bbe98262b53de463fcc148b49c8f90a.jpg
 
Hahaha plačem :D Stigla danas pošiljka sa SD-a... Ona o kojoj je bilo reči i da su pare vraćene. Izgleda sa pravom.

Dobio sam dva para ženskih patika koje uopšte nisam poručio :D U jednoj vreći druga vreća i jedna kutija, na unutrašnjoj (drugoj) vreći skroz neka druga adresa. Pitam se gde li je otišla moja pošiljka :D Haos.

Slao sam im mail u petak zašto su vratili pare i niko ne odgovara. Pitanje je šta sad dalje :D
 
Naruci ponovo, patike u oglase, red je i ti da zaradis malo posle tolikog cimanja... :D
 
Ovaj iz DHL-a mi kaže da su papiri sa carine unutra. Ja otvorim ono na njima skroz druga imena, nema veze sa mnom. Ma druga i država :D
Ne verujem da ću opet poručivati jer sad nema free delivery, a ako budu tražili da im ovo vratim vratiću.
 
To je samo elektronsko kreiranje labela za pošiljku ne info o ikakvom kretanju pošiljke.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Prvo procitaj pa onda ako imas nesto pametno reci. Ja nigde ne pominjem nikakvo kretanje nego kazem da je to status kurira. Jer do prodavca ne dolazi posta u kini nego kurir koji nosi do poste.
 
Ovaj iz DHL-a mi kaže da su papiri sa carine unutra. Ja otvorim ono na njima skroz druga imena, nema veze sa mnom. Ma druga i država :D
Ne verujem da ću opet poručivati jer sad nema free delivery, a ako budu tražili da im ovo vratim vratiću.
Sto bi to radio?
Jedno je kada neko razmislja "oho, sada cu da se omastim", ali ti ides u drugu krajnost, da drugome resis ocigledno preveliki problem (za tebe), na svoju stetu ;)
Sem ako ti oni ne dodju na noge i sami plate da im se vrati, a to se nece desiti, jer ta roba nije vredna DHL slanja nazad.

Daj nekome ili prodaj, to je vec na tebi, mozda sacekas jos neki dan da vidis da li ce odgovoriti, ali ne cimaj se ista oko toga, nije vredno. Imaju poveci problem, to je ocigledno.
 
Fora je što sam ja njima poslao poruku sa upitom zašto mi je vraćen novac očekujući svoj paket. Sad oni mogu da vide da sam ja neki paket primio (po tracking broju), i ako se jave šta da im kažem: E neću da vam vratim. Naravno da sam mislio da oni snose troškove, neću valjda ja sad da plaćam DHL za tuđu grešku... Jedino ako je to nemoguće, šta ga sad znam. Jel neko pokušavao da vrati nešto njima?
 
Ja 7 paketa od 5 novembra još čekam, kinzi e odgovaraju prave se gluvi, lupio sam dispute svima 60-og dana i u roku od par dana svi mole da povučem dispute nisu oni krivi. Lepo im objasnim da piše na aliju 60 dana za prijem predmeta ili full refund i pošaljem skrinšot toga i ne javljaju se više. Sad čekan ali da donese presudu.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ja 7 paketa od 5 novembra još čekam, kinzi e odgovaraju prave se gluvi, lupio sam dispute svima 60-og dana i u roku od par dana svi mole da povučem dispute nisu oni krivi. Lepo im objasnim da piše na aliju 60 dana za prijem predmeta ili full refund i pošaljem skrinšot toga i ne javljaju se više. Sad čekan ali da donese presudu.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
I ja sam to uradio za 3 paketa od 25.10. Carevi me ubedjuju da je u posti i da su oni sad proveravali i da idem da preuzmem.. a meni postar malopre dolazio. [emoji23]

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Fora je što sam ja njima poslao poruku sa upitom zašto mi je vraćen novac očekujući svoj paket. Sad oni mogu da vide da sam ja neki paket primio (po tracking broju), i ako se jave šta da im kažem: E neću da vam vratim. Naravno da sam mislio da oni snose troškove, neću valjda ja sad da plaćam DHL za tuđu grešku... Jedino ako je to nemoguće, šta ga sad znam. Jel neko pokušavao da vrati nešto njima?
Ja sam imao sitan paket za iHerb, 90e vrednost, odbio sam ga, zeznuo se porucio obicnim DHLom. Nisu hteli da ga prime nazad, kazu ne vredi da se salje uopste.
Ne verujem da ce i SD hteti te stvari nazad.

Nisam ni mislio da zadrzis "jer su bezobrazni", ili bilo sta slicno, ali ne cimaj se uopste, ako do kraja ove nedelje ne pitaju za paket da im vratis - podeli, prodaj, radi sta hoces. Na njima je da brinu o tome.
 
Fora je što sam ja njima poslao poruku sa upitom zašto mi je vraćen novac očekujući svoj paket. Sad oni mogu da vide da sam ja neki paket primio (po tracking broju), i ako se jave šta da im kažem: E neću da vam vratim. Naravno da sam mislio da oni snose troškove, neću valjda ja sad da plaćam DHL za tuđu grešku... Jedino ako je to nemoguće, šta ga sad znam. Jel neko pokušavao da vrati nešto njima?

Platio si PP ili karticom direktno?
Oni su uradili refund, a da li je povrati vidljiv na pp ili je mozda vec legao na tvoj racun vezan za karticu?
Ako je uradjen refund oni ne moogu da "povuku refund" i ne mogu da naplate ponovo.
Ti si narucio ispod 50e, paket kad ti je isporucen nisi placao nista postaru, nisi "mrsoje" (onaj koji se "omastio") ali ti je Božić bata poslao paketić, uzivaj... podeli, prodaj i ne beri brigu. ;)
 
07.01. 11003 Izmenicna posta prispece 14:34
07.01. 11003 Izmenicna posta za carinu 15:04

08.01. 62200 Carina GPC Novi Sad - 11003 Izmenicna posta otprema 10:59
08.01. 20200 PC Novi Sad - 10200 GPC Beograd otprema 18:24

Sletelo u BG kako i treba da sleti, medjutim umesto da ostane tu nekim cudom otislo za NS carinu koliko vidim oni naravno videli da ne spada pod njih pa vratili u BG, e sada da li su vratili na carinarnicu ponovo ili u GPC bog ce ga znati posto sam dobio oba statusa...
 
@Zeha

Platio sam preko paypala, izvršen je refund na paypal. Pare su mi i dalje na PP. Sad ne znam da li mogu opet da ih povuku, al ja tu opet mogu da tražim od paypala nazad pare jer ono što sam poručio nisam dobio, valjda?

Inače "upao" u Srbiju rapoo miš, pojavio se na sajtu pošte.
 
Izvinjavam se na oftopicu, vidim više puta se pominje ovaj miš, može neki info na PM? Rapoo bi trebalo da su extra kvalitetni, ja sam hteo tastaturu njihovu d uzmem ali nisam siguran da će mi se svideti plitki tasteri...
 
Platio sam ga 8. decembra, prva informacija se pojavila 11. decembra. Belgijska pošta ga je dobila 2. januara, danas ušao u Srbiju. Sad da vidimo šta će carina da kaže.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno