Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Jesu ovi nešto "produvali dizne". Danas mi je stiglo 13 (i slovima trinaest) pošiljki, što iz januara, što iz februara (mislim na stizanje u Srbiju). Ili posledica toga što sam juče išao u poštu da se žalim.
 
Pa verovatno samo tebi... da te skinu sa grbace tako se izgleda kod nas i dalje radi ili bolje reci NE RADI SE!
 
E tu si u pravu.Da nerade,a i da neznaju sta rade,ili ih jednostavno boli uvo.Ista adresa, isti kucni broj,isto ime i prezime, jedna vamo jedna tamo.Jebote moja unuka bi to znala da uradi kako treba.
 

Prilozi

  • Screenshot (25).png
    Screenshot (25).png
    48.2 KB · Pregleda: 76
  • Screenshot (26).png
    Screenshot (26).png
    47.6 KB · Pregleda: 77
Baš tako, neradnici...
 

Prilozi

  • Screenshot_20240419-120221.png
    Screenshot_20240419-120221.png
    275.1 KB · Pregleda: 67
Evo i ja sedim kuci ko retard i cekam posiljku, ista posta je u pitanju, 21107...za sada jos uvek stoji zaduzena za dostavu. Prosli put mi je zvonio na interfon jer cika nece da se penje zato sto nosi ( citiram) skupe stvari u korpi bicikla pa da ga ne pokradu.
Mada je juce trebala da stigne posiljka iz Smedereva koju je moja cerka narucila, ujutru dobila poruku da je ocekujem u toku dana i ćoraK...eno je opet danas "zaduzena za dostavu"
Ne znam sto ne ostave papiric pa cu ja otici po to, posta mi na pljuc...
 
Pozdrav ljudi,
Ako moze mala pomoc, ocekujem posiljku od UPS-a koji je danas stigao u SRB i poslednji status koji sam dobio je ovaj
UPS initiated contact with receiver or importer for clearance information. Once received, UPS will submit for clearance. / We're unable to contact the receiver.
Jel zna neko sta ovo znaci, da li treba da ih zovem ili ovo ide prirodnim tokom, malo informacija sam nasao oko ovog statusa ali ono sto sam nasao jeste da ne treba nista da diram jer tako i treba da bude.
Unapred zahvalan!
 
Ja bih ipak kontaktirao UPS i proverio gde je "zapelo", pre par godina kada sam poručivao ženi neku šminku iz Engleske, zamalo da mi vrate paket nazad jer su podaci na nalepnici bili nečitki...

 
Elem kod mene ovako stoje stvari...
Sidjem ja nesto pre 14 sati da izbacim smece ( a prevashodno da pogledam sanduce...nista) i vidim biciklO od postata parkiran na cosku ispred kladionice...reko' sad ce, valjda, svratiti do mene. Ceo dan nista ne radim da bih cula interfon koji se slabije cuje, ni sudje oprala nisam. Njega nema pa nema...oko 14 i 30 sidjem kad ono ostavljen izvestaj, ahaaa. Cerkine posiljke iz Smedereva ni na vidiku. Odem istog trena do poste sa recima...pretpostavljam da sam dzabe dosla, al ae.
Pokazem prvo poruku za cerkinu posiljku...ode covek i nadje je. Rekoh..a imam i ovo...i dam mu izvestaj, kad gle, nadje on i to 😅
Postar uopste nije ni poneo posiljku.
I takoC, ja sam svoje posiljke izvukla...jedino, mozda sam trebala da pitam da li ima jos nesto na moje ime ( onih 18 UA), ne znam da li oni to vide.
P.s Kinez napisao da je vrednost paketa 5 eura, iako je bio 25 ( komplet cetkica za sminkanje od njihovog top selera...pusto zensko 🤣)
E sada mogu mirno da perem sudje 😁
 
Ja nisam bio te sreće. Bio do pošte, kažu idu kući i čekaj, još je u džakovima. Pitam kada će - možda sutra a možda u ponedeljak. Stvarno su ovi iz 21107 najgori... Jednom im je za obično preporučeno pismo u domaćem saobraćaju trebalo 15 dana da ga isporuče na adresu...
 
Evo još pristojnijeg vremena
19.04.2024 11 БЕОГРАДУрученa (примaоцу)
19.04.2024 02:10200 ГПЦ БЕОГРАДОтпремa
17.04.2024 09:RSBEGCОтпремa
17.04.2024 09:11003 ИЗМЕНИЧНА ПОШТАПриспелa
11.04.2024 17:57:HU-HU1005Пријем
Stigla puna kesa sa choice, samo malo cepnuli kesu i prošlo bez dažbina a u kesi setovi alata i testeri, kinez napisao malo jače od 5,5e. Prijavili da mi šalju 2 pošiljke a u stvari poslali kao jednu.
 
jel moze da se zahteva u posti da mi ne mecu u paketomat, nego da mi donosi postar kao i do sad? samo aliexpress stvari mi guraju u paketomat, sve ostalo mi donosi
 
Svi bi mi to hteli ali ne može. Donosili su ranije, sada ne nose ni kartoncic za registrovanu a kamoli da nam donose na adresu neregistrovane.
 
Jel imao neko slučaj da je registrovana pošiljka u početku imala kod LP... (ostalo cifre), koji je prešao u LP...HU i koji je, čini mi se u Mađarskoj, promenio kod u neki drugi LP...HU? Tek ovaj poslednji je vidljiv kod nas i Mađara.
 
Da sa tim brojem (LP) se šalju pošiljke sa Choice AliExpress Selection Shipping, kasnije dobije LA broj za praćenje.
 
Zvao me danas poštar da kaže da nije kupio pakete i da neće ni nositi da svratim danas popodne da pokupim. Inače poštar je kul uvek me zove, nije nikakav problem ostavlja paket gde god mu kažem.

Odem ti ja oko 19h do pošte u Patrijarha Pavla i klinka neka verujem da ima možda 19-20 godina gleda u ekran kao tele ništa joj nije jasno, da bi posle 5 minuta gledanja otišla iza i kaže nema. Gledam ti ja kako nema... Kažem pitaj kolegu, pita ona kaže lik to je ona gomila iza i ona reče citiram "ne mogu ti ja to tražiti sad, dođite u ponedeljak..." Jer ni sutra neće tražiti... Stvarno sam neko ko ima debele živce, ali me ova izvela iz takta da sam hteo svašta da joj kažem, ali sam se su držao nekako... E bre čim su je zaposlili naučili je kako da radi odnosno ne radi.
 
Kod mene su doveli neku koja gleda popunjenu uplatnicu i govori mi "ja ovo ne mogu da isplatim"...

Bukvalno sam odlepio i rekao ovom liku koji je nadgleda "molim te brate popuni mi ovo pa da idem".
 
Zvao me danas poštar da kaže da nije kupio pakete i da neće ni nositi da svratim danas popodne da pokupim. Inače poštar je kul uvek me zove, nije nikakav problem ostavlja paket gde god mu kažem.

Odem ti ja oko 19h do pošte u Patrijarha Pavla i klinka neka verujem da ima možda 19-20 godina gleda u ekran kao tele ništa joj nije jasno, da bi posle 5 minuta gledanja otišla iza i kaže nema. Gledam ti ja kako nema... Kažem pitaj kolegu, pita ona kaže lik to je ona gomila iza i ona reče citiram "ne mogu ti ja to tražiti sad, dođite u ponedeljak..." Jer ni sutra neće tražiti... Stvarno sam neko ko ima debele živce, ali me ova izvela iz takta da sam hteo svašta da joj kažem, ali sam se su držao nekako... E bre čim su je zaposlili naučili je kako da radi odnosno ne radi.
Za tu postu pise da radi do 19h
jel moze da se zahteva u posti da mi ne mecu u paketomat, nego da mi donosi postar kao i do sad? samo aliexpress stvari mi guraju u paketomat, sve ostalo mi donosi
Moze da se zahteva. Al zahtev moze i da se odbije.
 
E ondak sam ja imala srece sto sam odmah upala kod lika, ista nam je posta (Patrijarha Pavla), nasao covek bukvalno za minut obe posiljke uz pomoc neke starije gospodje koja je pozadi bila za nekim stolom i razvrstavala pakete.
Jedino je, usput, prokomentarisao...tesko kad samo dvoje rade.
...a mozda nam je i postar isti, jer ni moj nije danas poneo paket, izes ga, petak je...😇
 
Podmažite malo nekad poštara makar za kavu na pauzi da popije čova :ROFLMAO:

Moj poštar gospodin uvek donese sve na vrata, a ja sam još veći. Nema isporuke da ne dobije kintu (hvalite me usta moja :ROFLMAO:)

Bez zezanja, nema isporuke kod mene bez minimum 200 dinže, danas 4 paketa, dobio je 500. Zove ujutru po 5 puta da će doći tad i tad u minut.
 
Ja govorim da je dobijeni LA...HU promenjen u Mađarskoj u drugi LA...HU koga jedino vidi mađarski i naš sistem.
Ne može da se promeni broj u Madjarskoj, broj se menja pre transporta iz Kine u Mađarsku. Imam 2 takve pošiljke sa LP brojem i dobije se alternativni broj pre nego što prodje za Mađarsku.
 
Posle
Podmažite malo nekad poštara makar za kavu na pauzi da popije čova :ROFLMAO:

Moj poštar gospodin uvek donese sve na vrata, a ja sam još veći. Nema isporuke da ne dobije kintu (hvalite me usta moja :ROFLMAO:)

Bez zezanja, nema isporuke kod mene bez minimum 200 dinže, danas 4 paketa, dobio je 500. Zove ujutru po 5 puta da će doći tad i tad u minut.
Posle se bunite što u Srbiji caruje mito i korupcija. 😁
 
Poslednja izmena:
Imaju i oni dušu i piju kavu, ajde, budite ljudi i gospoda. Ima da donose sve na vrata, videćete...

Poz
 
Preterujete tesko, ostavim i ja sitno 20-50din i to je to, ostavljat vise moze samo neko ko zeli da od propalog drustva napravi jos gore ako moze
 
Nazad
Vrh Dno