Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

Sad mi svaki put nesto zakace, ssd 900 din, mis 500...jedino samo podloga za mis prosla sa 100 din.
Danas stigla i ova konzola, isto odrase 970 din.

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out!
US $43.66 64%OFF | Open Source R36S Retro Handheld Video Game Console Linux System 3.5 Inch IPS Screen Portable Pocket Video Player R35S 64GB Games
 

Prilozi

  • Screenshot_20240314_144545_Chrome.jpg
    Screenshot_20240314_144545_Chrome.jpg
    120 KB · Pregleda: 72
Пријатно изненађење... Стигао и мени данас пакет LA05.... HU поручен 24. Фебруара. Или нам се пошта повампирила или ове LA пошиљке озбиљно брже иду од осталих.
 
A kad se najcesce menjaju ti statusi na sajtu poste? Mislim do sada sam uvek, ustanem ujutro i vidim novi status. A desi li se nekad u toku dana ili noci da promene status ili je dovoljno ujutro proveriti i to je to za taj dan!?
 
Ja sam dobio info da carinici u NS rade do 3
Meni su poslednjih nekoliko oko 10 i nešto prolazili carinu
Ovih dana krenuli paketi sa carine posle 20+ dana
 
Пријатно изненађење... Стигао и мени данас пакет LA05.... HU поручен 24. Фебруара. Или нам се пошта повампирила или ове LA пошиљке озбиљно брже иду од осталих.
Stvarno su ubrzali LA posiljke...verovatno su svi u lancu zivnuli..., ali zato UA....blizu nikad ce stici
 
Koja je razlika između LA i UA? Imam 4 te sitne pošiljke sve su UA, od 17.1. pa do 4 2.
Prva je stigla u Local delivery center još 14.2. i dalje naravno nema traga... poslednja je od 4.3. na istom mestu, gde god to bilo, ako to uopšte ima ikakvog smisla što piše na AE tracking info.
 
Koja je razlika između LA i UA? Imam 4 te sitne pošiljke sve su UA, od 17.1. pa do 4 2.
Prva je stigla u Local delivery center još 14.2. i dalje naravno nema traga... poslednja je od 4.3. na istom mestu, gde god to bilo, ako to uopšte ima ikakvog smisla što piše na AE tracking info.
Najprostije objasnjeno - LA je registrovana posiljka sa pracenjem od prodavca do kupca celim putem, a UA je za sada posiljka sa delimicnim pracenjem. Po nekim najavama uskoro ce se i UA posiljke moci regularno pratiti do vrata kupca u Srbiji...
 
Stigla danas UA1714..HU

Naručena 27.01.
Delivery Company 08.02.
Delivery Center 19.02.
 
Posiljka LS*******NL ima status: The shipment is handed over in bulk. Final acceptance of the item to be confirmed. Jel to znaci da ju je bager zahvatio i istresao u Srbiju ili da je polomljena? :ROFLMAO:
 
Takve statuse imaju NL pošiljke, ja sam imao takve statuse za NL pošiljke koje su išle sa Joom-a, nebulozni statusi ali sta ces.
 
Trebalo bi da se pojavi na Posti om sajtu kada stigne u Holandija, nakon dan-dva se pojavi na našoj Posti,barem je tako bilo do pre nove godine.
 
Sigla tri paketica,dva narucena 12 januara,jedan 13 januara.Sva tri UA....HU,a kod sva tri stoji Carrier note: Arrived at local delivery center2024-01-29 20:37:00
NS,glavna posta.
 
Slovačka ako nekom treba.
IMG_5823.jpeg
 
Ovo bez naplate prolazi. Prekjuce su obradjivali posiljke bez naplate koje su stigle na Izmenicnu 07.03. , juce su obradjivali Izmenicnu od 08.03. i ocigledno iz priloga 09.03.

A ove sto treba da oderu kozu sa ledja cekaju neka srecnija vremena, mislim da je prosek oko 20 dana...

Proslo je bez naplate, telefon je u pitanju, porucen sa Ebay-a.
 
Stigla 2x UA...HU
1. Naručen 09.01. u Local Delivery Center od 30.01
2. Naručen 13.01. u Local Delivery Center od 02.02
 
Proslo je bez naplate, telefon je u pitanju, porucen sa Ebay-a.
Dobro si prosao, drugar poruco ostecenu maticnu plocu za racunar iz USA proslog meseca, cena oko 150e, i naplatise mu carinu i ostale zezalice skoro kao cena ploce koju je platio, oko 120e :D
 
Pa nisu mogli toliko da naplate. Mogu samo koliko treba, a ne 100%. Carinu i pdv uvek treba računati, pa da vidiš jel ti se isplati porucivati. Ako ti naplate to je to što si računao, ako ne naplate dobio si dodatan nenadani popust :)

Ljudi svi idu na to da kad poruce sve ostalo je besplatno i kao uf zamisli morao sam da platim koliko je trebalo.
 
Jedna LA06 stigla u Srbiju, juce prosledjena u gpc, ali se na cainiao jos nije pojavio ALDC status
 
Nazad
Vrh Dno