Šta je novo?

Praćenje pošiljki (2024) - FAQ u prvoj poruci

UA1164...HU poručena 12. 11. 2023. sa delivery center statusom od 18. 12. i UA2980...HU poručena 30. 10. 2023. sa delivery center statusom od 20. 12. dostavljene u sanduče (NS 21102 pošta).
 
Jel zna neko zašto mi ide preko GPC Niš a iz NS sam?
1000003872.png
 
Verovatno su omašili Kinezi adresu, NS, NIS, i eto belaja :D
 
Hmm... Samo da me ne klepe pa nek ide i preko Ćićevca 😁
 
Izgleda da su počeli da prate i U pošiljke

PosiljkaU.png

Nije čitavim putem već samo kad stigne do nas ali i to je veliki napredak (za našu poštu). Nadam se samo da nije neki test period nakon koga će da odluče da ništa od toga.
 
Nisu mi jasne mnoge stvari pogotovo pitanja članova zašto carina zadržava pošiljke, nema zadržavanja jer je to samo prolazna tačka, jer ispada da se razumeju u poštanske usluge i takvo pitanje je za temu carina na pošiljke ali je postalo in da se mora kupovati na raznoraznim platformama na kojima je objašnjeno da u predvidjeno vreme isporuke ne ulazi vreme provedeno na carini.
@tiha
Da li je to pošiljka sa posebnim rukovanjem? Mislim na kozmetiku, proizvod sa baterijom ili sama baterija, praškasti materijal, tečnost ala flux, lako lomljivo i sl. Ne pratim generator i raznorazne kodove ali očekujem pošiljke tog tipa iz Kine.
@ProdigyFreak
Pitaj kosookog na koju adresu je poslao poiljku.
 
^Ne, audio CD vrednosti 5 dolara. Pretpostavljam da su ga poslali u "pucketavoj" koverti i da će kutija verovatno biti napuknuta.
 
Jako se retko srećem sa US tržištem ali je izgleda sa posebnim rukovanjem ala UBxx HU pošiljka,
Hvala na expresnom odgovoru.
 
Nisu mi jasne mnoge stvari pogotovo pitanja članova zašto carina zadržava pošiljke, nema zadržavanja jer je to samo prolazna tačka, jer ispada da se razumeju u poštanske usluge i takvo pitanje je za temu carina na pošiljke ali je postalo in da se mora kupovati na raznoraznim platformama na kojima je objašnjeno da u predvidjeno vreme isporuke ne ulazi vreme provedeno na carini.
@tiha
Da li je to pošiljka sa posebnim rukovanjem? Mislim na kozmetiku, proizvod sa baterijom ili sama baterija, praškasti materijal, tečnost ala flux, lako lomljivo i sl. Ne pratim generator i raznorazne kodove ali očekujem pošiljke tog tipa iz Kine.
@ProdigyFreak
Pitaj kosookog na koju adresu je poslao poiljku.
Stoji Novi Sad sve uredno.
 
@ProdigyFreak
Sačekaš da bude isporučeno na neku adresu pa ajmo dispute ako nije prava adresa.
Moguće je da i dalje postoji kad šaljem šaljem za neku državu pa ko je prvi na spisku.
 
Jesam. 200 dinara i otvaranje 200. Retro konzola 60e, carinili na 12e.
 
Imam situaciju situaciju da mi je posijka poslata umesto sa Ali Express Standard Selection Shipping - 10 USD kosta i ima pracenje (!) sa CNE Express-om koji nema izgleda nikakvo pracenje!
Interesuje me da li je uopšte neko imao stu situaciju i da li jew na kraju dobio dobila tu pošiljkui ya koje vreme iz KIne preko CNE Exprpress- a i jeste mogla da je nekako pratite, kako i gde?
Meni se cini da ja tu posiljku necu dobiti uopste i da je to neka opasna prevara , Ja sam dao 10. dolara samo za bolji prevoz i brz Ali Expres Standard Slection sa pracenjem, a ispade obvako.
A prvo su mi rekli u jednoj poruci, dan posle porudzbine kada su i izmenili bili i oglas odmah, da odmah ja zatrazim povracaj - refund novca jer navodno odjednom nekim cudom ne mogu da mi tu posiljku posalju jer kompanija kojom su hteli ne salje , odmah se vidi da mute nesto, jer to sigurno nije tacno . U cemu je fora , spasavajte ko moze! 90 evra je u pitanju , nije bas ni malo. :(
Hvala unpred!
 
Koji je kod za pracenje ?

CNCCX ?
Nemam jos uvek nikakav kod za pracenje , jos kao nije poslato - treba da se posalje a stoji mi onaj dugacak broj samo kao nekli registracioni posiljke :/
H55360723119d40d3a26096ec77742a9dc.png

CNE ExpressPresent
92612922xxxx84000199199477
copy

Global Express Tracking
92612922xxxx84000199199477
copy
 
Pa trazi povrat para ako su ti rekli vec vratice ti sami.
 
Ja sam imao slicnu situaciju, kada sam 5700x uzeo za 90 evra i tada je ocigledno prodavac video da se zeznuo, pa su mi tad isto stavili taj CNE, s tim sto je u mom slucaju taj broj bio za posiljku koja je nakon par dana dostavljena u Francuskoj. Kada sam kontaktirao prodavca da otkaze ako nece da posalje, rekao je da trazim povracaj i da ce odobriti. Sacekao sam onaj period od 15 ili koliko dana kada moze da se trazi povracaj, u slucaju da se status slanja ne promeni, u medjuvremenu rekao prodavcu da nije problem, jasno mi je da se on zeznuo i da svakome moze da se desi, tako da mu necu ostaviti negativnu ocenu, nakon toga pokrenuo zahtev za povracaj koji je odmah odobren. To je to u sustini.

Racunam da im je to fora da se izvade ako se zeznu sa porudzbinom, sto meni licno nije problem, jer je postenije od onih koji muvaju s ciljem da ukradu.
 
Pa trazi povrat para ako su ti rekli vec vratice ti sami.
Pa ne ide to tako , moram sada da cekam 72 dana minimum + 10 po zAli Express zakonu i mogu samo jedan dispute da otbvorimkako pise tj da saceka, dami eventualno ne dodje ili dodje pogresan proizvod i da onda trazim kompetan povracaj para, tako pise u pravilniku ako sam dobro procitao :/
Ja sam imao slicnu situaciju, kada sam 5700x uzeo za 90 evra i tada je ocigledno prodavac video da se zeznuo, pa su mi tad isto stavili taj CNE, s tim sto je u mom slucaju taj broj bio za posiljku koja je nakon par dana dostavljena u Francuskoj. Kada sam kontaktirao prodavca da otkaze ako nece da posalje, rekao je da trazim povracaj i da ce odobriti. Sacekao sam onaj period od 15 ili koliko dana kada moze da se trazi povracaj, u slucaju da se status slanja ne promeni, u medjuvremenu rekao prodavcu da nije problem, jasno mi je da se on zeznuo i da svakome moze da se desi, tako da mu necu ostaviti negativnu ocenu, nakon toga pokrenuo zahtev za povracaj koji je odmah odobren. To je to u sustini.

Racunam da im je to fora da se izvade ako se zeznu sa porudzbinom, sto meni licno nije problem, jer je postenije od onih koji muvaju s ciljem da ukradu.
Vrlo moguce da je to isto . Vifdi ovo kao da je vecnekada ovaj broj isao za Ameriku ! Jer me navodi na njihovu UPSP !! Na https://trackitonline.ru/?service=track izgleda da je to bilaneka ranijaposiljka a ne kao ova u Francuskoj . I sada ne znam sta da radfim kad mogu da trazim duspute alkko se ovaj status ne promeni za 10-15 dama , moze li ili moram da cekam svih 72 + 10 dana koliko je rok generalno ako ne dobijes posijku ili losu dobijes? ! ? Dobo bi bilo ako mogu zbog ovog nepromenjenog starusa da za 10 ili koliko vec dana trazim povracaj celog iznosajer ocigledno nije ni poslao dao mi fejk stari broj ovaj koji je nekadisao za USA najveroivatnije da se vadi sta vec ?
 

Prilozi

  • CpWz_810.jpg
    CpWz_810.jpg
    246.6 KB · Pregleda: 25
Poslednja izmena:
Probaj odmah da trazis povracaj, ako ne moze sam sistem ce ti izbaciti poruku koliko mora da se saceka.
 
Trazxio sam samo da saceka da istekne rok od 11 dana za isporuku i da auomatskji mi Ali Extress odradu redund , sto je po meni najpametnije i za prodavca i za mene ako sevec zeznu u proceni oko cene slanja pa gubi onda. Medjutim on me nije uopste poslusao vec je predzadnji dan mi dao ovaj cudni broj koji stoji 4-5 dana i ne mice se a ukazuje na UPS ameicki ocigledno. Ako je4 hteo da bude fer sacekao bi da mi se novac automatskji vrati . zar ne ? A ovim ni on nista ne dobija ali ja gubim 2 i po meseca ko treba da cekam da mi posiljka ne stigne i ytrazim refund tek onda ? MOgu li ja posle 10 dana kako je Ali Extress pavilo odnavodnog slanja sa ovom nasom konverzacijom da ubedim Ali da je izvlacenje tj prevara i da mi oni vec posle tog rokartefundraju celu sumu ili ipak to nije dobro tj ne ide tek tako ? :/
Probaj odmah da trazis povracaj, ako ne moze sam sistem ce ti izbaciti poruku koliko mora da se saceka.
Izbacio i je sustem da mora 10 dana od ovog navodnbog slanja da se saceka , to znaci jos oko 4-5 dana! Jel ako se ovo ne promeni do tog momenta i sve ovo posaljem u dispute agentu Ali Expressa kako se izdesavalo imam realne sanse da mi on uvazi molbu i refunduira mi sumu ? Jel to bi ocigledno bila prevara da se 10 dana nista ne makne i popred mog insistiranjadami se i ne salje i ne pokudsavqa sa laznim slanjem ili fake numberima - brojevi za pracenje ?
 

Prilozi

  • CpWz_815.jpg
    CpWz_815.jpg
    78.8 KB · Pregleda: 17
  • CpWz_814.jpg
    CpWz_814.jpg
    79.7 KB · Pregleda: 12
  • CpWz_813.jpg
    CpWz_813.jpg
    156.9 KB · Pregleda: 10
  • CpWz_812.jpg
    CpWz_812.jpg
    72.5 KB · Pregleda: 10
  • CpWz_811.jpg
    CpWz_811.jpg
    144.9 KB · Pregleda: 12
Poslednja izmena:
Ima li neko objašnjenje za ovo? Imam preko 1500 narudžbina sa alia za 15 godina naručivanja. Nikad mi za NS nije stizalo sa Niške pa preko Beogradske carine
1000003878.png
 
Znači dešavalo se? Mali mini pc je u pitanju, i ovo je prvi put da se cimam za neku pošiljku 😁
 
1000034758.jpg

Jel ovo "leti" od 28.2. ili je zaglavljeno negde u "hub"-u? Anker radnja u pitanju, ne odgovaraju na poruke danima.
 
Registrovana posiljka, LB35XXXX355SG, odradjena promena broja posiljke, da li se uopste moze saznati novi broj? Anker je posiljalac
 
Nazad
Vrh Dno