Šta je novo?

Powercolor 5670 512 mb

joaki97

Cenjen
Učlanjen(a)
18.01.2014
Poruke
241
Poena
169
Imam interesantan problem. Grafička mi baca linije po ekranu par sekundi dok se ne poddigne win i ponekad pomeša boje odmah na startu ali nije to problem. interesantan deo ovog problema je taj što jedino kada odem na gigatronov sajt grafička potpuno poludi. Meša boje, baca linije, monitor mi je kao iz horor filmova. desi se i da otkaže drajver. Zna li neko šta joj je?
 
Moguce je da je memorija pri kraju ili neki od cipova.
 
instaliraj msi kombustor . pokreni directx 11 test, ako je sve u redu pokreni open gl test. ako jedan radi, a drugi ne radi, probaj reinstalaciju drajvera. ako i dalje jedan radi a drugi ne, kartica je za reklamaciju , ili kantu .
 
Probao sam se, na minut dva, radi, nego mi sa 30 za 15 sekundi nabije na 50 stepeni pa je nebih držao više. A koliko bi trebalo da je testiram da bi bilo verodostojno?
 
sasvim normalno je da za 5 minuta rada, da izvineš, nabije i preko 80 stepeni.
ta temperatura je ok za grafički procesor. 85 i kusur , je već za zamenu paste i čišćenje hladnjaka.

ako ne daje smetnje, ni u dx11 ni u oGL testovima, kartica je ispravna. reinstaliraj drajvere i vozi .

ako se smetnje pojavljuju nakon 5-10 minuta testiranja, možda je memorija defektna, pošalji mi bios kartice da ga prepravim, i ponovo uflešuj prepravljen, koji radi na nižim taktovima.
 
Poslednja izmena:
Nisam ništa dodatno testirao, ali mi grafička testira živce svaki dan. Nema dana da monitor prilikom prvog uključivanja ne bude ovakav.
 
Nazad
Vrh Dno