Šta je novo?

PoW - Mining posle ETH PoS

Ja do veceras kopam ETH, a od veceras prebacujem sve na ETC za prvo vreme, pa cu videti kasnije. Na kojoj menjacnici moze da se proda ETC? Koliko vidim na CEX.io nema depozit.
 
pa moze kako ne moze. sto bi ti reko ako ne moze :) nalog na binance nikad nije za dz :D
 
Napravi na svoj Trezor ili Ledger etc adresu i direkt ti leže na wallet.
Ma znam ja to, imam i mogu na trezor ili exodus, nego me interesuje da saljem direkt na menjacnicu i prodajem ili menjam za Ada, Eth, Btc. Da li je povoljnije da se menja Etc za neke od ovih sto sam nabrojao na menjacnici ili direktno iz nekog novcanika kao sto su trezor ili exodus?
 
Narode na koji algo ili coin prelazite sa 580 8gb?
 
Narode na koji algo ili coin prelazite sa 580 8gb?
ja sam pola pola, ERGO/ETC(trenutno identicna isplativost(naravno ni blizu ETH pad x2)) pa u sledecim danima da vidim da li ima sta pametnije :)
 
po what to mine BEAM je presisao ETH po isplativosti :) dal je trenutno ili na duze ostaje da vidimo
 
Rudaris ono singl etc, i singl ergo?

da single ne dual, ali sada kako je BEAM izasao na prvo mesto iznad ETH planiram da prebacim na BEAM. jel na BEAM trose vise karte od ETH i da li odgovaraju ista setovanja ili ne? Hvala.PS. za RX kartice 8GB
 
Gde da vidimo kad tacno prestaje kopanje eth?
Sta ce se desiti, gase se pulovi ili sta?
 
Test još jedan...
NEOXA na 2xRTX 3090, potrošnja ~600W
Uspeo sam da izvučem oko ~95 MH/s
Core Clock Offset: 100
Memory Clock: 1000
Power Limit: 300W
Temp. ide od T:50-52°C do 94-96°C memorije...
Po danu bi trebalo da kopa po 269 NEOXA (3,71€) ili 95$ 30 dana...
Kartice se još manje greju nego na ETH, probao sam pored Neoxa i RVN i Beam...
 
da single ne dual, ali sada kako je BEAM izasao na prvo mesto iznad ETH planiram da prebacim na BEAM. jel na BEAM trose vise karte od ETH i da li odgovaraju ista setovanja ili ne? Hvala.PS. za RX kartice 8GB
Moguće da je samo zato što je BEAM coin skočio x2.
Ja sam ovih dana svašta isprobavao, i za sada namestio preko dana ergo, noću dual etc+kaspa.
Dok ne vidim kakvo nas talasanje očekuje posle vikenda
 
Gde da vidimo kad tacno prestaje kopanje eth?
Sta ce se desiti, gase se pulovi ili sta?
Kada total diff dostigne 58750000000000000000000, sto ce biti po nasem vremenu u cetvrtak ujutru oko 8:11. Kako sada stvari stoje, posto ETH mreza zadnjih 5-6 sati opada (mnogi se vec sada prebacuju na druge coine u ocekivanju PoS faze) moze se desiti da se vreme za to pomeri na oko 9:00
 
Moguće da je samo zato što je BEAM coin skočio x2.
Ja sam ovih dana svašta isprobavao, i za sada namestio preko dana ergo, noću dual etc+kaspa.
Dok ne vidim kakvo nas talasanje očekuje posle vikenda
po svemu sudeci svi se coini utrkuju ko ce izbiti na prvo mesto, pored BEAM-a stize i FIRO. bice ovde zanimljivih par dana
 
Test još jedan...
NEOXA na 2xRTX 3090, potrošnja ~600W
Uspeo sam da izvučem oko ~95 MH/s
Core Clock Offset: 100
Memory Clock: 1000
Power Limit: 300W
Temp. ide od T:50-52°C do 94-96°C memorije...
Po danu bi trebalo da kopa po 269 NEOXA (3,71€) ili 95$ 30 dana...
Kartice se još manje greju nego na ETH, probao sam pored Neoxa i RVN i Beam...
Nategni još malo, kod mene RTX 3080 Ti 54 Mh/s potrošnja 320W temperatura memorije 92-96 stepeni.
 
Kada total diff dostigne 58750000000000000000000, sto ce biti po nasem vremenu u cetvrtak ujutru oko 8:11. Kako sada stvari stoje, posto ETH mreza zadnjih 5-6 sati opada (mnogi se vec sada prebacuju na druge coine u ocekivanju PoS faze) moze se desiti da se vreme za to pomeri na oko 9:00
Ja sam zato prebacio na solo eth ko zna mozda i ubodem nesto 🤣
 
Sad gledam whattomine, pa 580 8gb karte vec sada nemaju nikakvu isplativost, gotovo da su u minusu, znaci od prekosutra ce trziste da bude preplavljeno kao pre par godina po 100e komad.
 
Neox, rvn i firo isto bacaju, ako se nategnu karte bacaju 49,50mhs sa normalnom 46/47
Pisem za 3080
 
Sad gledam whattomine, pa 580 8gb karte vec sada nemaju nikakvu isplativost, gotovo da su u minusu, znaci od prekosutra ce trziste da bude preplavljeno kao pre par godina po 100e komad.
davno vec ima RX570/580 8GB za ccc 100e mozda neki evro vise, a po svemu sudeci pre ce biti po 50e nego po 100e :D
 
Nisam znao, mislio sam da RTX 3090 može isto i čak malo više.
Da, za KawPoW i FiroPoW malo jače daje 3080 Ti od 3090, na Etchash/Ethash daje isto oko 120, dok jedino na Autolykos2 daje manje nekih 14 MH/s.
Ostale nisam testirao...odlična kartica u svakom slučaju...
 
Prodao sam danas sav ETH po ceni od 1.605 eur. Pa nek ide sve u pm. Prebacio sam sve rigove na ETC, pa cu videti sta dalje za neki dan, da ne zevaju masine besposlene. Cuvam za sada samo BTC i ADA je na stejku vec godinu dana.
 
Ja sam konačno pustio na ove moje dve 3090 ERGO da kopa za sada ide nekih 540 MH/s sa 520 W, obe kartice ispod 50°, memorije na ~80°... (y)
A i 2miners je pustio kopanje u ERGO a isplata u BTC na binance sa isplatom manjom od 0,2$ što mi je ok za sada...
 
Nazad
Vrh Dno