Šta je novo?

Povracaj PDVa iz nemacke?

krmeljar

Poštovan
Učlanjen(a)
12.12.2020
Poruke
136
Poena
60
cao zanima me da li neko ima iskustva sa povracajem pdv iz nemacke, vraco bih se odande autom pa mi nije cim da stanem na na carini mada nikad to nisam radio pa me zanima ako neko ima iskustva kako sta. Koliko sam video kad kupim tamo nesto u prodavnici popuim dokument koji kaze da cu iznesem iz zemlje i onda na EU carini prilikom izlaska mi daju potvrdu koju ja posaljem agenciji nekoj ili prodavcu da mi vrati pdv
 
Autom bas jeste cimanje, narocito ako ides preko Horgosa. Postoji posebna traka (skroz desno) kod Madjara na koju moras da ides direktno (ne moze naknadno) ako vracas PDV. Madjari znaju da insistiraju na proveri uslova vracanja PDV-a da je roba nekoriscena. Jednom mi se desilo da me madjarski carinik popreko gledao sto cipele kao nisu nove (bile u kutiji kulturno) jer su po djonu imale malo prljavstine od poda u prodavnici kad su probane...pustio na kraju. Ono sto je nezgodno je sto se prica da su poceli da dojavljuju nasoj strani koji auto je bio na povracaju PDV-a (narocito ako je veci iznos u pitanju), pa ako to ne prijavis kod nas, onda te nasi rebnu i za PDV i za carinu, a ako su neraspolozeni, i za carinski prekrsaj. Dodatno, ako ides preko agencije, racunaj da ti oni uzmu oko trecine iznosa poreza na svoju proviziju. A ako ides preko prodavca direktno (ti najcesce ne mozes da biras, vec o nacinu povrata prodavac odlucuje) onda moras ponovo da dodjes u Nemacku radi povracaja. Sve u svemu, slaba vajda...
 
+1, jedino se isplati kada ideš avionom pa na aerodromu odradiš sve.
 




Rekao bih da se nekima bas i nije isplatilo.
 
Nazad
Vrh Dno