Šta je novo?

Povezivanje Sony 3 na monitor hdmi kablom?

Mashky

Cenjen
Učlanjen(a)
24.01.2011
Poruke
6
Poena
151
Pozdrav svima ima jedan problem imam sony3 i zelim da ga povezem na monitor imam dva monitora (Philips 220e Asus vw222u) pa me zanima ako neko moze da mi kaze da li je to uopste moguce i ako jeste kako to da izvedem oba monitora imaju vga izlaze ali takodje imam prikljucak koji pretvara iz vga u dvi i iz dvi u hdmi ali ne pokazuje signal na monitoru kad se tako poveze preko hdmia sa sonijem hvala unapred i veliki pozdrav :)
 
vga nisam probao
ono sto jesam je HDMI>DVI (jedan kabl, bez adaptera)
na 1680*1050 i na full hd monitore.
ako bilo koji od ta dva ima 2ms odziv koristi njega.
5ms hoce bas da zasmeta

mislim da to sto si zamislio sa dva adaptera tesko da ce da upali.

postoje (ali ih je tesko naci) VGA na kompozitni (tri cinca za sliku), ali i to je pitanje da li ce da radi.

probao sam i sa kompozitnim (to je jedan cinc za sliku), bilo je u najmanju ruku ocajno.

mislim da je najputunije da mozda jedan prodas i nabavis neki koji ima makar DVI ako ne i HDMI
 
Poslednja izmena:
I DVi monitor mora da bude HDCP kompatibilan. Budženjem VGA>DVi>HDMI sigurno nećeš dobiti sliku. Ako ti slučajno neki od tih monitora ima komponentni priključak onda je to najjeftinije rešenje po tebe (ali onda zaboravi na 1080p, bluray filmove i nešto lošiju sliku u odnosu na HDMI)
 
Samo da napisem da ne bude zabune imam dva monitora ali soni naravno ocu da povezem na jedan i kao sto sam rekao imam one kablove koje mi je resenje sta treba da uzmem i da li uopste mogu da povezem soni na jedan od ova dva VGA monitora? :)
 
philips navedeni monitor je hdcp compatibilan. Resenje sa najboljom vezom je samo HDMI - DVI kabl??!!!
 
ako smo te dobro razumeli , hoces da nakacis ps3 na vga ulaz, koliko sam ja upucen to bas i nece da ti radi, jednio hoce na dvi i na hdmi i to mora da ima HDCP.
Ja sam moj ps3 nakacio na dvi, hdmi kablemo i hdmi>dvi konvertorom,azvuk ide preko cinca.
Pozdrav
 
ako smo te dobro razumeli , hoces da nakacis ps3 na vga ulaz, koliko sam ja upucen to bas i nece da ti radi, jednio hoce na dvi i na hdmi i to mora da ima HDCP.
Ja sam moj ps3 nakacio na dvi, hdmi kablemo i hdmi>dvi konvertorom,azvuk ide preko cinca.
Pozdrav
da da to hocu da uradim s tim sto imam dva adaptera (kao sto sam napisao jedan vga-dvi dvi-hdmi ) i ima monitor HDCPA ( filips)
 
Ne možeš.

PS3 na monitor možeš da povežeš jedino preko DVI>HDMi ulaza.

Što će reći - u tom slučaju, PC mora da ti ide na VGA ulaz.

Imam Philips 231E i na njemu si mi povezani upravo i komp i sony, tako da eto ti iskustvo iz prve ruke.
 
Ne možeš.

PS3 na monitor možeš da povežeš jedino preko DVI>HDMi ulaza.

Što će reći - u tom slučaju, PC mora da ti ide na VGA ulaz.

Imam Philips 231E i na njemu si mi povezani upravo i komp i sony, tako da eto ti iskustvo iz prve ruke.

Hvala na informacijama videcu da jedan od ova dva prodam i nabavim neki sa DVI prikljuckom :)
 
stigao danas ps3 vga kabli sa ebay...vec namesteno, probano, i radi na 720p na samsungu 2033sn...

59993856.jpg


38840069.jpg


29475378.jpg


ne pitajte me sto sam se odlucio na ovu opciju, jednostavno mi je bilo najisplativije posto mi cuci tft monitor i skuplja prasinu... ;)
 
da li je moguce sony 1 povezati sa kompjuterom, ili monitorom?? :)
 
Nazad
Vrh Dno