Šta je novo?

Povezivanje Commodore 64/128 sa PCom

manixbgd

Zapažen
Učlanjen(a)
27.11.2022
Poruke
1
Poena
11
Zdravo svima

Da li neko ima iskustva u povezivanju Commodore 64/128 i PCa? Na stranim forumima sam našao uređaje poput:
koji omogućavaju povezivanje flopi diska sa PCom ili upload fajlova sa (micro)SD kartice.

Ima li neko ove uređaje i kakva su iskustva?
 
@manixbgd

Moja preporuka je Pi1541 (potreban ti je i Pi Zero na koji se Pi1541 nakači) po mogućstvu u kombinaciji sa Kung-Fu Flash kertridžom za potpuni ugodjaj....a ako novac nije problem onda je Ultimate II+ sve što ti treba samo što ćeš verovatno biti na listi čekanja jer je potražnja uvek velika za njim.
 
Imam IEC2SD ne radi sa svim igrama dok cist softver pretezno radi. Demoi mahom ne, nisam isprobao novije demoa kakva je situacija.
Sto ripkid pomenu Pi1541 deluje kao resenje koje najvise obecava za relativno skromana ulog. Plus je sto bi Pi verovatno mogao da se iskoristi za jos poneki retro racunar...
 
Zavisi šta tačno hoćeš da radiš... Ako ti je cilj da isprobavaš igre i demoe skinute sa net-a na pravom C64, Pi1541 je najbolji odnos cene i kvaliteta. Ako ne možeš da se dokopaš RPi-ja, SD2IEC je next best thing. Ako želiš da bekapuješ svoje stare diskete i da ih potreaš u emulatroima (ili da prebaciš D64 imidže na prave diskete za retro ugođaj), SD2IEC je odlično rešenje za sve što nema zaštite. Ako hoćeš da kopiraš zaštićene igre i programe (u bilo koju stranu), onda zoomfloppy (povezuje 1541 sa PC-em preko USB-a).
 
 
Nazad
Vrh Dno