Šta je novo?

Povezivanje 2 rutera i kamere

Mrljesana

Slavan
Učlanjen(a)
26.06.2013
Poruke
2,578
Poena
255
Ne znam dal je odgovarajući podforum ali moderatori će, nadam se, prebaciti ga ako nije. Naime, kupio sam ADSL internet i pošto živim u kući na 3 sprata želeo bih da proširim na sva 3 sprata.

1. sprat, dva računara, retko se koriste i to uglavnom mejl i internet portali, i onaj ruter za kamere (kako se već zove). Prethodno tu je bio ruter Kopernikusovog kablovskog interneta, sad sam sa njima raskinuo a ADSL sam prebacio na 3 sprat.
2. sprat nebitno, jedan računar, kači se na wifi, pali se jednom-dvaput mesečno i isključivo skajp.
3. sprat, centar svega, 2 računara, 2 telefona i tablet, ADSL internet koji sam već napomenuo.
Imam 2 rutera koji trenutno stoje a to su ASUS RT-N12+ i TP-Link WR340G i verujem da će raditi. Imam i kabal od 20,30m sa kojim sam se ranije povezivao sa 1 sprata na 3 sprat i njega bih sad bih ga iskoristio za obrnuto, sa 3 sprata na 1 sprat.

Sad pitanje je, kako bih mogao povezati 2 rutera, da ovaj radi kao extender/splitter (extender u smislu interneta povezanog LAN kablom da ne širi WiFi signal jer na 1 spratu je nepotreban) a pritom da mi na trećem spratu rade kamere? Šta god vam još treba od informacija pitajte, jer ja ne znam oko mreža i mrežnih uređaja toliko i ako nešto niste shvatili, pokušaću bolje da objasnim, samo recite. :d

Zahvaljujem se unapred! :)
 
1. sprat - jedan ruter
Na ruteru isključi DHCP sever.
u LAN port uključi 2 računara i onaj ruter za kamere (DVR), u 4. port LAN-a uključi kabal sa 1. sprata.
Uključi Wi_Fi (trebaće Ti za 2 sprat), obavezno stavi šifru.
2. sprat - računar zakači se na Wi-Fi koji signal bude jači.
3. sprat - ADSL internet povežeš sa drugim ruterom u LAN port, ne WAN port
Na ruteru isključi DHCP sever.
Uključi Wi_Fi (trebaće Ti za 2 sprat i telefone), opet nemoj zaboraviti šifru.
2 računara povežeš u LAN portove rutera.
2 telefona i tablet povežeš bežično.
U 4. port LAN-a (rutera) povežeš kabal za 1. sprat
Srećno
 
Nazad
Vrh Dno