Šta je novo?

Potrebni saveti pri kupovini nisko budžetne veš mašine

Miškooo

Zapažen
Učlanjen(a)
16.10.2022
Poruke
3
Poena
12
Pozdrav!

Budžet mi je oko 20.000 i potrebni su mi saveti vezani za veš mašine u toj klasi. Koji brendovi su pouzdaniji i generalno kakva iskustva imate sa veš mašinama. Hvala!
 
Nemam nekog iskustva a ves masinama ali moje je misljenje da je sve to isto. Stvar srece da ti zapadne primerak bez mana :) Mozda da gledas duzu sto garanciju i da li ima servisa u tvom gradu.
 
Moj savet je da za normalno svakodnevno koriscenje ne uzimas masinu od 20 000 din, tu je sve tanko i nezno napravljeno da bude jeftino.

Takve masine su samo za povremeno koriscenje.
 
Za low budget najbolje je izabrati Gorenje. Nije da su nešto posebno dobre (sve je slično u tom budžetu), ali bar imaju najkorektniji servis, i default 5 godina garancije.
 
Cinjenica je i da svi krs brendovi daju 5 godina garancije:rolleyes:
 
Još jedan glas za Hisense (ex Gorenje). Uzeo sam WFPV7012EM prošle godine, pošto mi je programator Samsungove crko i jeste malo bučnija, ali funkcija pranja sa parom vadi prosek.
 
Najjeftinije veš mašine uglavnom imaju preduge programe...
Ispod 25k nema ništa za kupovinu, ako naleti neka "akcija". Za taj novac bih pre kupio polovnu Bosch/Siemens/LG veš mašinu.
 
A ima li uopše nove veš mašine za taj novac?
 
Postoje i radnje koje prodaju ostecenu robu, moze da se nadje svasta, a da je recimo izgrebano malo negde.
 
To su polovne masine, koriscene, i servisirane...a prodaje se 10-15% jeftinije
premala je razlika a dobijes zaista olupanu masinu.

Naravno oni ce pricati da je to osteceno u transportu, ispalo prilikom utovara i sl... ljudi to vole da cuju
 
Ja sam kupio skroz novu masinu za sudje, sijala se. Imala solidnu ogrebotinu na bocnoj strani i bila 20% jeftinija od nove. Dobio 2 godine garanciju.
 
Nazad
Vrh Dno