Šta je novo?

Potrebni retro rezervni delovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Imam viska Commodore 128D,kome treba neka se javi na PM,zanima me zamena za neku Amigu.
 
Ne vidim drugi nacin da kupim ovu specificnu opremu sem da na specijalizovanom forumu objavim da sam zainteresovan za kupovinu.

extra! mislim da nema veće i bolje pohvala za bench forum!
ovu priliku koristim da se zahvalim bench redakciji, vlasniku i adminima na RETRO sobi ;) !
 
Da a ko bi rekao pre dve godine da ce ovo biti ovako popularan sobicak.Pridruzujem se zahvalnici bench redakciji,adminima,vlasniku i naravno korisnicima koji ucinise ovo lepim mestom za druzenje.
 
Poklanjam sledece:

Zvucna Creative vibra 16s ISA slot.-Ispravna
Vise komada edo ram-a 16,8,4mb Ispravni.
EtherLink IIIKarticu(Nisam siguran za ispravnost)
Hdd WD caviar 35100 5gb-a. Isravan!

Imam jos neki krsh,ali cu kasnije dodati.
Molim zainteresovane da se jave samo oni kojima zaista treba! A ne da i kod njih skuplja prasinu,al eto gratis je pa zasto da ne uzmu.

Ako ce nekomg mozda da grize savest ili ne znam ni ja sta vec, moze i da casti. :D

Evo slike sa onim sto poklanjam. Imam i par procesora od p1 mmx kao i par ploca u podrumu, ali to vec moram da proverim!

3x PCI graficke: Matrox 4mb,sis,s3.

Jedna mala napomena za zainteresovane.

NECU POKLONITI NISTA ONOM KO PREPRODAJE!!!

kome stvarno treba ili fali neki deo, njemu saljem!

Jedan se vec javio da hoce sve i da mu navodno sve treba,ali sam isto tako slucajno naleteo i na njegov oglas na jednom sajtu gde prodaje slicne delove .
Pare nisu neke, ali opet.
Nije mi tesko i na bus da stavim i posaljem ili kuririma.

Zaboravio sam da kazem da su memorije sledecih kapaciteta:

2x 32mb
2x16mb
4x8mb
2*4mb
 

Prilozi

  • DSC08195.jpg
    DSC08195.jpg
    314.5 KB · Pregleda: 58
  • DSC08196.jpg
    DSC08196.jpg
    396.4 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena od urednika:
Atari 1040 STF,go k'o pistolj,moze zamena za ..... pa Amigu :)
 
Pa to bre pljacka..........trazi c64 ili c128.
 
Hahaha :d Ja ne bi dao ni C64/128 za to :d
 
On racuna da ce kovacm da se 'raspistolji' :)
 
menjam ovu 'bandu' Spekija za neku Amigu 500
za amigu 600 dodajem i joystike
 

Prilozi

  • zx.JPG
    zx.JPG
    15.6 KB · Pregleda: 117
  • joy.JPG
    joy.JPG
    16.2 KB · Pregleda: 71
Ti bash idesh po buvljacima :)

Jel se pojavi na nbgdu neshto od retro hardvera, nikada nisam ni pogledao shta oni ganci "nude" :)
 
a ne ;)
svi su ti placeni po par stotina maraka u svoje vreme ali nisu "paljeni" bar 10 godina...
 
Da li neko ima neispravno napajanje za Amigu?
Treba mi kabl koji ide iz napajanja u Amigu...
 
adapteri, SATA<->IDE DIN<->miniDIN

treba mi adapter koji omogucava da se SATA harddisk nakaci na IDE port na maticnoj ploci, kao i adapter za tastaturu DIN-miniDIN.

znam da ne deluje retro ali mi treba za Amige.
ako neko zna gde se moze kupiti, nek javi na PM..

hvala.
 
Trebalo bi da imas tih adaptera za pc u svakoj malo boljoj radnji za racunare.A i cene su obicno smesne u odnosu na nerviranje koje moze biti izazvano nedostatkom takvih sitnica.
 
Bas to imalo po nasim komp radnjama(pre godinu dve) po ceni od 10-15 eur doduse nisu svi modeli ovako izgledali. Namena prikljuciti sata uredjaj na pata (normalni ide) interfejs.Kontra smer ne radi.
U sustini nista posebno prvi sata diskovi su imali kontrirani ovakav adapter ide disk su interno pretvorili u sata.
 
Ima li ko za zamenu/prodaju A2000,ili bar ispravnu plocu od 2000.
 
Imam jednu A1200 viska,pa ako nekome treba neka se javi ...
 
Pitanja, dogovori i ostalo na PM, imate ceo Retro forum za offtopic ;)
 
Ako nekome treba, imam par "retro" delova, koje bih dao dzabe onome kome trebaju:

486DX ploca + CPU - Neka VIA ploca i Cyrix DX66 pasivno hladjen. Ploca ima ISA i VESA (?) slotove, za nju imam IDE kontroler i grafiku u VESA slotu, takodje ploca prima EDO i jos neke manje memorije. Zadnji put kad sam je probao radila je.

ISA zvucna kartica AZTECH, verovatno ispravna, nema podrsku za PnP znaci IRQ se odredjuje preko dzampera, i ISA FAX modem u 8-bitnom ISA slotu.

EDIT: Takdoje imam punu kesu nekih manjih memorija od EDO, koje pasu na 486 plocu koju imam.


Kome sta treba neka sa javi na PM :wave:
 
Poslednja izmena:
Imam jednu A600 plocu sa kickstartom 37.299 koji nema ide/cf boot podršku pa tražim kick 37.300 ili veći. Ako neko ima please PM.
 
dal zna neko gde se moze naci 'dongle' za pcmcia mreznu kartu 3com za A1200? ili cela karta ako nema odvojeno?
(treba mi samo onaj mali konektor sto se ubada na karticu)
 
Menjam Commodore 128 (komp, ispravljač, kasetofon, A/V kabl, joystick) za nešto od sledećeg: Spectrum 128, ZX 80/81, CPC 464/664/6128, Atari 400/800.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno