Šta je novo?

Potreban savet ... hitna kupovina komponenti!

RocK-Ker

Slavan
Učlanjen(a)
27.12.2004
Poruke
79
Poena
309
Pozdrav expertima!
Potreban mi je savet i preporuka za ovaj izbor:

1. MB MSI P4N Sli-Fi ili MSI 945P Platinum ili MSI 955x(ovo samo u slucaju da uzmem dual-core CPU).
2. CPU Intel 3.0GHz 2MB ili Intel Dual Core D805 2.6GHz 2x1MB mada sam za njega cuo da je stedisa struje i da hoce ponekad da obara takt sto mi bas i ne odgovara, ako je to sve istina ?
3. MSI 6600GT GDDR3 128 ili nesto drugo ...

Molim Vas ako mozete da preporucite i neko adekvatno napajanje uz ovo jer
sam cuo da obicna napajanja ne rade bas najbolje sa ovim komponentama, naravno do visine 100 i neki mali kusur eura.
Inace, radim u aplikacijama kao sto su PS CS,CS2, 3DS Max, Macromedia, SForge, Cubase VST ... obicno mi je otvoreno po 5 programa.

Hvala i veliki pozdrav !!!
P.S. Ako sam negde napravio gresku - izvinjavam se!
 
Definitivno D805, to za obaranje takta nisi dobro cuo... ili se odnosi na neki drugi procesor (mada sve tehnologije se mogu iskljuciti, a i to obaranje takta sigurno nece da radi kad je procesor opterecen) ili se odnosi na trotlovanje, ali to se dogodi kad se procesor pregreje. Ako neces da overklokujes (sto je steta) fabricki kuler bi trebalo da je dovoljno u koliko-toliko solidno provetreno kuciste. Ako ces da ga dizes, kupi bolji kuler.

Ne znam koliko je razlika u ceni izmedju ove platinum verzije 945P i 955x, ali mislim da ne vredi investirati u 955 doplacivati za 955x...
 
S obzirom da radish u programima koji znaju poprilicno dobro da iskoriste i drugo jezgro, predlazem ti da uzmesh D805 (D920) ,) . Ne bih bash rekao da je D805 shtedisha... :D
 
Molim Vas ako mozete da preporucite i neko adekvatno napajanje uz ovo jer
sam cuo da obicna napajanja ne rade bas najbolje sa ovim komponentama, naravno do visine 100 i neki mali kusur eura.

Moja preporuka za napajanje ti je LC Power LC6560T Titan V2.0, 560w. Cena mu je oko 75-80 evra.
 
E, Hvala ... znaci uzimam:

MSI P4N Sli-Fi ili MSI 945P Platinum
Intel D805 Dual Core
MSI 6600GT ...
Power Suply LC Titan 560w + neki chieftec plek do 50e

e sad, kod graficke postoji opet problem:
Nedavno sam na elitesecurity forumu procitao da je covek uzeo tu MSI 6600GT a umesto 6600GT je bio obican 6600 chip? Postavlja se pitanje:

"Kako znati da je ugradjen chip 6600GT ... mozda bolje pitanje ... hoce li prodavac skinuti cooler radi provere ako se to od njega trazi ili jos bolje ... gde tacno kupiti tu graficku i biti siguran da si uzeo pravu stvar ... bez skidanja cooler-a ???????

Opet Hvala ... za svaki odgovor!
 
Poslednja izmena:
RocK-Ker je napisao(la):
E, Hvala ... znaci uzimam:

MSI P4N Sli-Fi ili MSI 945P Platinum
Intel D805 Dual Core
MSI 6600GT ...
Power Suply LC Titan 560w + neki chieftec plek do 50e

e sad, kod graficke postoji opet problem:
Nedavno sam na elitesecurity forumu procitao da je covek uzeo tu MSI 6600GT a umesto 6600GT je bio obican 6600 chip? Postavlja se pitanje:

"Kako znati da je ugradjen chip 6600GT ... mozda bolje pitanje ... hoce li prodavac skinuti cooler radi provere ako se to od njega trazi ili jos bolje ... gde tacno kupiti tu graficku i biti siguran da si uzeo pravu stvar ... bez skidanja cooler-a

Opet Hvala ... za svaki odgovor!

Chipovi na 6600 i 6600GT su isti, razlika je u memoriji i kloku (na 6600 oko 300MHz, na GT 500MHz). Pitas prodavca: "koliki su klokovi za core i memoriju?". Ako je 500/1000 to je GT i cao. Ako te zajebe... improvizuj :smash: :d
 
... ili proveri sta pise na kutiji od graficke i na samoj stampanoj ploci. To bi trebalo da bude dovoljno. Mislim da niko nije lud da ti uvali nesto slabije a da na papiru jasno stoji druga stvar. Pre pazi kad kupujes sta pise od specifikacija, jer jednom kada platis, to je to.
 
Nazad
Vrh Dno