Šta je novo?

[Postpaid] Koji za 500-800din?

solomonbg

Slavan
Učlanjen(a)
24.12.2006
Poruke
2,234
Poena
445
na svom drugom broju imam paket bel50 i vazeci ugovor sa telekomom do septembra.

racun koji na tom broju napravim je taj gornji broj (500-800din)


Pitanje:

sta bi bilo najbolje uraditi (preci sada na neku drugu tarifu - a sam tim i da "rasteretim" prvi broj)
-ili cekati septembar (taj je u opticaju i promena provajdera- taj drugi broj mogu da promenim jer mi nije previse bitan. Dakle radije bih ga zadrzao,ali ne po svaku cenu, a posto jos uvek ne moze da se broj prebacu kod drugog operatera)
 
Pa onda ti je najbolje trenutno resenje da predjes na Mix 500 kod mts-a, koji je 500din+pdv, a imas 150min i 150sms za te pare...
Mada, mts je mts, ali kad vec imas Bel kod njih, bolje ti je da predjes na mix... Ako ti dozvole, naravno...
A kad krene prenosivost, onda svi idemo na neko drugo, lepse mesto... :D
 
da ne otvaram temu opet...

dakle 5 septembra mi istice ugovor bel50. Intesuje me dakle sta mi je najbolja opcija? trosim izmedju 500-1000din mesecno. Dakle telenor, vip ili telekom? takodje me zanima i ko ima najbolju ponudu iz klase jeftinijih-srednjih telefona....

pa ako je neko upoznat nek kaze predlog..ne znaci mi nista zadrzavanje broja-posto mi ovo nije ni primarni broj.

takodje jel moram odmah sad da otkazem telekom-u ako to planiram?ili je rok bas do 5.9 kad mi istice ugovor?

izvinjavam se sto mozda pitam trivijalnosti,ali nisam upucen u to...a treba da se odlucim sta dalje:)

dakle sta je najbolji paket + telefon? Pre svega me zanima neki telefon iz varijante za do 1000 din(jer mi to nije ni primarni telefon kao sto rekoh)...mozda i nesto malo vise ako bas vredi...ali najbolje varijanta 1-1000din:D

ps. dakle zanima me koji provajder+ koji paket + koji telefon:)
 
Poslednja izmena:
da ne otvaram temu opet...
Dakle telenor, vip ili telekom?
U ovom momentu realni raspored naših operatera je ovakav:
1. Telenor,
2. i 3. Mt:s i Vip.
Teško je odlučiti se koga staviti na 2. mesto, jer Mt:s ima bolju ponudu tarifa, tarifne dodatke i slično, dok je Vip dosta "standardan"...
Dalje, kod Mt:s-a užasno mnogo toga ne radi, i/ili ne radi kako treba, i to je ono što im je ogromni minus, dok kod Vip-a sve lepo radi, plus imaš minute i u mreži za razliku od druga dva operatera (doduše, oni se koriste tek posle minuta ka svim mrežama).
Tako da je moja preporuka, ako već nisi vezan za broj - Telenor.
Takodje me zanima i ko ima najbolju ponudu iz klase jeftinijih-srednjih telefona...
Evo rasporeda:
1. Mt:s,
2. Vip,
3. Telenor.
Pogledaj njihove sajtove za konkretne cene i modele.
Takodje jel moram odmah sad da otkazem telekom-u ako to planiram?ili je rok bas do 5.9 kad mi istice ugovor?
Baš 05. septembar!
Izvinjavam se sto mozda pitam trivijalnosti,ali nisam upucen u to...a treba da se odlucim sta dalje:)
Hej, zato smo tu da pomognemo koliko možemo...
PS: Dakle zanima me koji provajder+ koji paket + koji telefon:)
Telenor + Prenesi + Telefon iz Mt:s-a!
Šalim se!
Ako želiš operatera, u ovom slučaju Telenor, nemožeš dobiti povoljno telefon.
A ako želiš telefon, pogledaj ponude telefona Mt:s-a i Vip-a, pa se onda, u zavisnosti od operatera opredeli za Mix 500 paket Mt:s-a, ili Postpaid 600 Vip-a.

Toliko od mene.
Jest' malo uopšteno, ali vreme mi ne dozvoljava da "kuckam" više.
Pozdrav!
 
Koji god telefon da kupiš, posle par meseci će ti biti nebitan ... možda ćeš da kupiš neki drugi, možda ovo, možda ono ...

Broj i mreža koju koristiš su ti bitni svaki dan, ceo dan, i u naredne dve godine, i posle tog perioda. Iako znamo da je Telenor nešto skuplji od ostalih, kada su cene telefona u pitanju, posle par meseci "prenošenja" minuta i generalno bolje usluge koju dobijaš, mislim da će ti tih 1.000 - 2.000 RSD biti nebitno.

Telenor, all the way ...
 
ok .hvala..najverovatnije cu vip zbog vodafone 527 music telefona..a 5.9 otkazujem ugovor sa telekomom...jel ce bi taj mesec(septembar) naplatit ceo? posto ugovor istice 5-og?

i da,jel mozda moze da se otkaze pozivom, ili mora licno da se raskine u nekoj od poslovnica telekoma(takodje pretpostavljam da ne moze da se raskine kod njihovih partnera,nego licno kod njih samo)?
 
ok .hvala..najverovatnije cu vip zbog vodafone 527 music telefona..a 5.9 otkazujem ugovor sa telekomom...jel ce bi taj mesec(septembar) naplatit ceo? posto ugovor istice 5-og?
Ne, naplatiće ti pretplatu do momenta raskida.
i da,jel mozda moze da se otkaze pozivom, ili mora licno da se raskine u nekoj od poslovnica telekoma(takodje pretpostavljam da ne moze da se raskine kod njihovih partnera,nego licno kod njih samo)?
Moraš lično...
Znači, šator, termos, i na kampovanje u poslovnicu mt:s-a, jer čujem da su u poslednje vreme velike gužve zbog reklamacija!
 
ok,hvala. e sad jos jedno pitanje:)

jel moram bas 5.9 ili mi je svejedno (tj da li smem 6, 7,8...) naravno podrazume se da bih platio tih par dana vise pretplatu...ali mi je bitno da nemam bas obavezu da moram iskljucivo tog datuma?
 
Ne moraš baš 5og. Posle 5og ti se računa da si automatski produžio ugovornu obavezu, ali je možeš raskinuti kada hoćeš.
 
Poslovnica MTS u Goce Delceva na NBG gotovo uvek je bez guzve. Preporucujem da se ode tamo kome nije daleko.
 
jos jedno pitanje:)

jedna od opcija mi je da predjem sa bel na mix i da obnovim ugovor na godinu dana(i da uzmem jedan mob)..znam da to mozda i nije pametno,ali nesto nisam bas pri vremenu pa cu mozda uzeti tu "najlaksu opciju" :)
a godinu dana brzo prodje:)

sad zanima me jel mogu ovu transakciju da obavim negde kod njihovih partnera gde bih uzeo i mob?
(dakle, 5.9 mi istice bel tafifa..jel mogu recimo 6.9 da odem u tehnomarket i da tamo potpisem nov ugovor na godinu dana-uz prebacivanje broja koja koristim sa bel na mix paket?) ili to mora bas direktno u mts-u?
 
jos jedno pitanje:)
Jel mogu recimo 6.9 da odem u tehnomarket i da tamo potpisem nov ugovor na godinu dana-uz prebacivanje broja koja koristim sa bel na mix paket?) ili to mora bas direktno u mts-u?
Sve se odradi kod partnera.
Znači, odabereš telefon, kažeš uz koju tarifu ga želiš (u zavisnosti od odabrane tarife određuje se cena telefona), i sve dalje partner odradi: Pošalje mt:s-u da si sledećih 12/24 meseci vezan za tarifu na osnovu kupovine telefona.
 
hvala na iscrpnim odgovorima. Ovo ce biti korisno i nekom drugom nadam se. A ja cu verovatno zbog nedostatka(a i da zadrzim broj) vremena ostati jos godinu dana na MTS:)
 
Koji je trenutno najjeftiniji bez U.O? nbt je mreza
 
Najvise se isplati Globaltel. Za 300 rsd 100 min/sms ili 50 min/sms i 1Gb neta. Za 500 rsd 150 min/sms i 4 Gb, a od skora za 888 rsd flat razgovori / sms i cak 8 Gb neta. S tim sto se SVE ne potroseno prenosi u sl. mesec ako se na 30 dana uplati neki paket opet. Ko je iz BG moze za bilo koju plast.staklo,tetrapak ambalazu da dobije 10 rsd za kredit.
Plus imaju android app ko je na WiFi ovde ili van zemlje zove i prima pozive kao da je kod kuće.
 
Da ne otvaram novu temu. Šta da izaberem, mts Omorika 16 prvih 12 meseci 1599 a posle 2199 ili Yettel Total 25 za 1874 mesečno? Po merenjima od dece mts postpejd je mnogo brži internet u stanu od Yettela.
 
Vrh Dno