Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sicario

Meni fenomenalan mada sam ja fan ovakvih filmova (Traffic,Training Day,Narc i sl) pa mi je zato super legao.

Benisio Del Toro totalni bad ass :)
Podsetio me je malo na Sama Fishera iz Splinter Cell-a u nekim momentima...

Zasmetala mi jedino uloga Emily Blunt jer ne videh svrhu njenog lika u filmu (sem onoga što je Josh Brolin rekao u hotelu ali za to su mogli i onog crnca da uzmu) osim što se ceo film pozivala na pravila,pušila cigare i pila alkohol....apsolutno ništa u filmu nije uradila a da je to imalo neki uticaj na radnju,priču i sl.
 
Takodje da opljunem i po Revenant, nekako je sve pojedinacno dobro ali fali nesto kao celina, hebem li ga...nemam da kazem da je nesto ocigledno falilo (sem ponovo razvucenosti) ali ne mogu da kazem ni da me je nesto odusevilo sem ovog kralja sa kamerom sto je radio i Birdmana i Children of men, neverovatno je kako njegovi filmovi dobro izgledaju, meni. Kad sam shvatio da je istinita prica malo mi je to popravilo utisak. Znaci ok film ali fali mu nesto da bih rekao "WOW" a ja ne znam tacno sta.
Ja sam očekivao više,gledajući film imao sam utisak ko gledam survivor na Discovery.Film ima monotonu i silaznu putanju,plus nekako nije razrađen.7/10
 
^ mozda se slazem :D

Hateful eight, meni se svideo ali ja sam fan boy Tarantina, dobio sam tacno ono sto sam trazio, razumem ako neko kaze da je dosadan, ovo ili volis ili ti je dosadno i mlako. Primetio sam u nekoliko scena da Tim Roth pokusava da lici na Cristopha Waltza, da li mu je receno tako ili se meni to samo ucinilo ali kao da gledam Waltza iz Djanga.
 
Sicario je meni isto bio meh ali jedino mi je kraj bio ultra twist jer nisam očekivao da Del Toro uradi ono što je uradio. Takav kraj ne pamtim da sam skoro video.
 
Ja sam očekivao više,gledajući film imao sam utisak ko gledam survivor na Discovery.Film ima monotonu i silaznu putanju,plus nekako nije razrađen.7/10

Istog sam mišljenja. Tehnički je to sve na nivou, ali mislim da je previše zamoran, čak sam mislio da je lik kraduckao tu i tamo u nekim scenama od Bear Gryllsa, pa sam se brže bolje pokrio ušima na kraju filma kada sam video da je rađen po istinitom događaju. Samo ne verujem da je i stvarnost bila kao što je prikazano u filmu jer postoji mnogo momenata koje čovek jednostavno ne može da preživi, prvo od mečke pa sve ostalo. 7/10
 
Sicario
Zasmetala mi jedino uloga Emily Blunt jer ne videh svrhu njenog lika u filmu (sem onoga što je Josh Brolin rekao u hotelu ali za to su mogli i onog crnca da uzmu) osim što se ceo film pozivala na pravila,pušila cigare i pila alkohol....apsolutno ništa u filmu nije uradila a da je to imalo neki uticaj na radnju,priču i sl.

da budemo realni,sasvim dovoljno od nje.:)
 
Sicario

Meni fenomenalan mada sam ja fan ovakvih filmova (Traffic,Training Day,Narc i sl) pa mi je zato super legao.

Benisio Del Toro totalni bad ass :)
Podsetio me je malo na Sama Fishera iz Splinter Cell-a u nekim momentima...

Zasmetala mi jedino uloga Emily Blunt jer ne videh svrhu njenog lika u filmu (sem onoga što je Josh Brolin rekao u hotelu ali za to su mogli i onog crnca da uzmu) osim što se ceo film pozivala na pravila,pušila cigare i pila alkohol....apsolutno ništa u filmu nije uradila a da je to imalo neki uticaj na radnju,priču i sl.
Pa upravo je to njena poenta i bila. Da se pokaže da niko, pa makar i bio iskusan kao Emily (a ona jeste, vidimo kakva je kada vodi svoj FBI tim) ne može da promeni ništa ako igra po zakonu, jer sa druge strane imaš likove poput Del Tora koji su navikli na potpuno suprotno (sve se može).
I u sudaru ta dva vidimo šta pobeđuje (jer se i CIA time koristi) i koliko je to sve novo, neprihvatljivo i zastrašujuće za Emily.
 
Primetio sam u nekoliko scena da Tim Roth pokusava da lici na Cristopha Waltza, da li mu je receno tako ili se meni to samo ucinilo ali kao da gledam Waltza iz Djanga.

Nije ti se učinilo. Koristi isti kalup još od Inglourious basterds, sa naci oficirom, pa zubar u Djangu, pa sada executioner. Generalno je Podlih osam super film, ali je najveća zamerka to ponavljanje likova iz prethodnih filmova.
 
Pa upravo je to njena poenta i bila. Da se pokaže da niko, pa makar i bio iskusan kao Emily (a ona jeste, vidimo kakva je kada vodi svoj FBI tim) ne može da promeni ništa ako igra po zakonu, jer sa druge strane imaš likove poput Del Tora koji su navikli na potpuno suprotno (sve se može).
I u sudaru ta dva vidimo šta pobeđuje (jer se i CIA time koristi) i koliko je to sve novo, neprihvatljivo i zastrašujuće za Emily.

Pa u borbi sa kartelima zakoni ne postoje.
Ne može se u takvim situacijama raditi sve po zakonu...i ja sam pristalica Del Torovog pristupa upravo zato što se ni karteli ne pridržavaju pravila.
Zašto bi se onda policija i vojska koja se bori protiv njih pridržavala pravila.
 
Da, htedoh da napišem i za Inglorious ali je očiglednije u Djangu.
 
MV5_BMTY5_NDM2_MDk1_Ml5_BMl5_Ban_Bn_Xk_Ft_ZTgw_MDY4_Nzcy_Nz_E.jpg


Barney Thomson

Robert Carlyle & Ray Winstone, kakav tandem. Jako zabavan film, Guy Ritchiejevska komedija :)
 
Nije ti se učinilo. Koristi isti kalup još od Inglourious basterds, sa naci oficirom, pa zubar u Djangu, pa sada executioner. Generalno je Podlih osam super film, ali je najveća zamerka to ponavljanje likova iz prethodnih filmova.

Zar nije zapravo Roth zapoceo tu "ulogu" jos u cet'ri sobe? Mislim Roth je i inace izvanredan glumac i isto ima tu dozu lucidnosti kao sto je i Waltz prikazao u IB ali mislim da je Roth jos dosta ranije bio isti takav samo eto nije imao gde da se pokaze... Eto nekog mog misljenja
 
Slažem se, ali pokreti i način govora u Hateful eight me je mnogo podsetio na Waltza iz Djanga a ne na Rotha iz četri sobe :-D
 
Pa u borbi sa kartelima zakoni ne postoje.
Ne može se u takvim situacijama raditi sve po zakonu...i ja sam pristalica Del Torovog pristupa upravo zato što se ni karteli ne pridržavaju pravila.
Zašto bi se onda policija i vojska koja se bori protiv njih pridržavala pravila.

Da li si realan?
Pa baš zbog toga postoje pravila. Baš zbog toga su i doveli del Tora, jer ne sme da postoji dokaz da su to oni radili.
Zašto bi se onda policija i vojska UOPŠTE pridržavali pravila? Daj lepo anarhiju, pa svako za sebe.
Ali ovo već nije tema za tra la la forum, već jednu ozbiljnu debatu. :)
 
Da li si realan?
Pa baš zbog toga postoje pravila. Baš zbog toga su i doveli del Tora, jer ne sme da postoji dokaz da su to oni radili.
Zašto bi se onda policija i vojska UOPŠTE pridržavali pravila? Daj lepo anarhiju, pa svako za sebe.
Ali ovo već nije tema za tra la la forum, već jednu ozbiljnu debatu. :)
Pa zato kazem. Ako bi se radilo po pravilima nista se ne bi uradilo. Zato su potrebni likovi kao Del Toro i weapons free..
 
I zato im je i bila potrebna Emily, da sve deluje kao po JUSu, jer nju svi znaju kao takvu.
 
Pa svi mainstream filmovi su plitki kao bara, pa ne znači da ne mora da se priča o njima ili da će svako da pohvata svaku sitnicu.
A Vilnevovi filmovi ipak zaslužuju da se kaže ponešto o njima.
 
Deadpool je izuzetno dobro ispao u odnosu na ono što sam od Reynolds-a očekivao, tj. u odnosu na šta nas je on sam već navikao :D.

Humor je izuzetan, nije moronski, i jako je dobro razrađen. Ako ste gledali sve njegove ranije superhero i x-men pokušaje valjaćete se.
 
Jel se sprda kao u stripu ? Ovo sto sam video u traileru je jadno.
 
Deadpool je za dve klase iznad svih silnih x-menova, spajdermena, avengera i ostale boranije iz poslednje decenije. Napokon pravi film o nekom liku iz stripa. 8/10
 
Revenant 8/10 verovatno da znam vise o indijanskoj kulturi bi skontao jos neke bitne detalje. Ne toliko bitan detalj sa mesecevim menama mi se jako svideo, prikazuje kolko mu je trebalo da se vrati.

Istina da prvih 45 je moglo da se skrati.
 
Deadpool je najbolji zbog njegovog ludackog humora, ako to nije u filmu kao u stripu onda su zesce fejlovali

pXCR0Xe.jpg


wCIOQJW.jpg
 
Poslednja izmena:
Deadpool je najbolji zbog njegovog ludackog humora, ako to nije u filmu kao u stripu onda su zesce fejlovali

pXCR0Xe.jpg


wCIOQJW.jpg
Non stop trtlja nešto i bukvalno sve je brutalna za*jebancija ili referenca na nešto. Tačno se vidi da su godinama radili na tekstu. Film nije masterpiece, ali se i sam sprda čak i na to. Nemam apsolutno nijednu zamerku. Trejleri, srećom nisu pokazali ništa od onog najboljeg u filmu.

Btw. sačekajte kad završi jer ima after credits scenu ...
 
Poslednja izmena:
The Walk dobar film. Inace se plasim visine pa mi nije bas u pojedinim situacijama bilo svejedno ni kad sam gledao film.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno