Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Sta vam je vise sa tim HFR-om??? Pa ako ste navikli na slideshow, ne znaci da je ovo lose, ako Vam nije leglo prvi put u zivotu. :)
Ljudi sirom sveta gledaju Hobita u HFR i odusevljavaju se.
 
Malo me je pokolebalo par komentara kako je HFR sr**e i sl. Ali u svakom slucaju cu da pogledam pa tek onda da donesem zakljucak
 
Pogledaj, pa onda baci komentar :) Pravi opis 48fps moze da se definise kao da gledam gameplay neke igre, tj nema taj filmski smek. Ali ko zna, mozda cemo za par godina govoriti kako je HFR vrh i kako je 23.976 bilo mucno za gledanje :)
 
Nećemo. Kao što ni 3D nije preuzeo, a odavno postoji.
 
ali zato je 4k keva
 
Nećemo. Kao što ni 3D nije preuzeo, a odavno postoji.

Pa koliko imas dobrih 3d filmova? Pod dobrim ne smatram pricu i glumce vec dobro za oko?
Nije to samo e snimicemo film, nek bude u 3d... Treba tu vise od obicnog filma da bude dobar 3d.
HFR je bolji za oci, ne zamara oci barem meni, ali to ne mora da znaci da je do tih 48frejmova.
Point is, kad bi bilo vise kvalitetnijeg materijala za 3D, mozda bi i bio standard.
 
Meni je 3d za ovo prvo gledanje bio bas super, imao sam osecaj da ce onaj zmaj da iskoci iz platna :d
 
Pa koliko imas dobrih 3d filmova? Pod dobrim ne smatram pricu i glumce vec dobro za oko?
Nije to samo e snimicemo film, nek bude u 3d... Treba tu vise od obicnog filma da bude dobar 3d.
HFR je bolji za oci, ne zamara oci barem meni, ali to ne mora da znaci da je do tih 48frejmova.
Point is, kad bi bilo vise kvalitetnijeg materijala za 3D, mozda bi i bio standard.
Niko ne želi da petlja s naočarima, niti je 3D zanimljiv na duže staze.
Aktivan zahteva skupe s baterijama, i ume da zamara. Pasivan deli rezolucijilu na pola.
Bez naočara nije na nivou. Nikad.
Isto važi za filmove, odavno možemo da snimamo preko 24 frejma i ne radimo jer izgleda neprirodno, odnosno ne puštamo.
 
Meni je jedino smetao onaj prevod u 3d projekciji, nekako mi je bio naporan za citanje. Srecom ga nema previse :)

A ovih 48fps najgore izgledaju u nekoj obicnoj konverzaciji, kao sto kazes ko da sam dosao da gledam neku spansku seriju :d Sve deluje kao da je neko stavio video speed na 1.2. Sta znam mozda smo previse navikli na 23.976 fps pa nam ovo sve deluje vestacki...

I falilo mi je malo vise emotivnosti na kraju. Mozda su na to uticali i klinci u bioskopu kojih je bilo 70% koji su se vec zadnjih 20 minuta prevrtali u foteljama i smejali, da sam posmislio da gledam neku komediju sa Ben Stilerom.


Koliko god da nam odgovara ili ne to ce biti buducnost filma. I sve ce vise biti ovakvih filmova. Jednostavno to je tehnologija i treba pratiti korak. I ovo za pomenute klince. Definitivno vecina ljudi nema kulturu za bioskop nebitno da li su to mladi ili stariji. Ljudi vode razgovor kao da su na pijaci.
 
Tehnologija ne ide napred 24 frejma se koristi s razlogom, nismo sad dostigli nivo da možemo 48fps.
 
Koliko god da nam odgovara ili ne to ce biti buducnost filma. I sve ce vise biti ovakvih filmova. Jednostavno to je tehnologija i treba pratiti korak. I ovo za pomenute klince. Definitivno vecina ljudi nema kulturu za bioskop nebitno da li su to mladi ili stariji. Ljudi vode razgovor kao da su na pijaci.
Nece biti buducnost filma hvala bogu. u americi retko koji film je pustao HFR, a znas zasto? Zato sto su ljudi svesni da izgleda neprirodno i nece da pustaju/gledaju. Isto tako su i producenti svesni pa se ne prave pametni da snimaju u hfru znajuci da ljudi nece da gledaju.
Nema sta da se navikavam na hfr, gledao ga prvi ili 100tu put, znam da kad upalim neciji TV odma mu objasnim da mu nije tv sjeban vec da mu je upaljen clear motion (ili kako god se zove) i onda mi se covek zahvaljuje sto sam mu popravio sliku.
Filmovi treba da izgledaju sto realnije a HFR je daleko od toga, on vise izgleda kao CGI za COD nego prirodan pokret ljudi.
Mislim mozes zakljuciti i sam po reakciji ljudi na forumu da si jedini kome se svidja, sto znaci da pripadas tom 1% procentu ljudi koji se zalazu za HFR kao Piter Dzekson :)
Hvala bogu, za moj zivotni vek uvek cemo imati izbora za 24fpsa

Ko se odusevljava sirom sveta?
Svi su napljuvali HFR.
 
Poslednja izmena:
James Cameron je hteo Avatara u 48fps, ali mu nisu dali. Hobbit je jedini tako sniman i emitovan. Neke scene se snimaju u većem frejmratu u filmovima, ali se to onda svejedno emituje u 24.
 
Nece biti buducnost filma hvala bogu. u americi retko koji film je pustao HFR, a znas zasto? Zato sto su ljudi svesni da izgleda neprirodno i nece da pustaju/gledaju. Isto tako su i producenti svesni pa se ne prave pametni da snimaju u hfru znajuci da ljudi nece da gledaju.
Nema sta da se navikavam na hfr, gledao ga prvi ili 100tu put, znam da kad upalim neciji TV odma mu objasnim da mu nije tv sjeban vec da mu je upaljen clear motion (ili kako god se zove) i onda mi se covek zahvaljuje sto sam mu popravio sliku.
Filmovi treba da izgledaju sto realnije a HFR je daleko od toga, on vise izgleda kao CGI za COD nego prirodan pokret ljudi.
Mislim mozes zakljuciti i sam po reakciji ljudi na forumu da si jedini kome se svidja, sto znaci da pripadas tom 1% procentu ljudi koji se zalazu za HFR kao Piter Dzekson :)
Hvala bogu, za moj zivotni vek uvek cemo imati izbora za 24fpsa

Ko se odusevljava sirom sveta?
Svi su napljuvali HFR.

Da li si ti procitao moj komentar na film?
 
Nece biti buducnost filma hvala bogu. u americi retko koji film je pustao HFR, a znas zasto? Zato sto su ljudi svesni da izgleda neprirodno i nece da pustaju/gledaju. Isto tako su i producenti svesni pa se ne prave pametni da snimaju u hfru znajuci da ljudi nece da gledaju.
Nema sta da se navikavam na hfr, gledao ga prvi ili 100tu put, znam da kad upalim neciji TV odma mu objasnim da mu nije tv sjeban vec da mu je upaljen clear motion (ili kako god se zove) i onda mi se covek zahvaljuje sto sam mu popravio sliku.
Filmovi treba da izgledaju sto realnije a HFR je daleko od toga, on vise izgleda kao CGI za COD nego prirodan pokret ljudi.
Mislim mozes zakljuciti i sam po reakciji ljudi na forumu da si jedini kome se svidja, sto znaci da pripadas tom 1% procentu ljudi koji se zalazu za HFR kao Piter Dzekson :)
Hvala bogu, za moj zivotni vek uvek cemo imati izbora za 24fpsa

Ko se odusevljava sirom sveta?
Svi su napljuvali HFR.

Nije HFR problem sam po sebi vec to sto ovi to ne znaju da ga implementiraju kako valja, a isto vazi i za 3D.
Ljudsko oko moze da opazi cak i preko 200 fps...
Inace fajlovi sa HFR su neprakticni jer zahtevaju mnogo veci storage i iziskuju vecu cenu produkcije, pa zato i nema toliko filmova sa tom karakteristikom
 
Poslednja izmena:
The Amazing Spiderman, preko dva sata dosade. Dobar je jedino da ide u pozadini i da se povremeno baci pogled usput. Čini mi se da je prvi bio bolji, ali nisam siguran, jer sam davno gledao.


Dredd da gledam 2D ili 3D?

Ja još nisam gledao live action film koji ima bolje 3D efekte od Dredd-a. A i sam film je odličan.
 
Trailer za San Andreas izgleda bas obecavajuce.
Alexandra Daddario izgleda mnogo mladje nego sto jeste.
Osecam da se hefta ko zecica :)
Posle Skarlet verovatno najsexipilnija glumica, bar meni.

Gledao sam ovaj trailer u IMAXu pa mi je zvuk napravio jezu.
Kao i novi trailer za mad max. Prvi mi je bio ******, drugi je objasnio.
http://youtu.be/Bz9e0PGSDeU

http://youtu.be/YWNWi-ZWL3c

Isto zbog zvuka :D
 
Poslednja izmena:
Exodus: Gods and Kings gledao u bioskopu 3D, solidan film ali preporučio bi 2D verziju od 3D efekta video sam samo jedan kod animiranog logoa kompanije na pocetku, u samom filmu nisam ni jedan primetio.

Moja ocena 7.0.
 
Exodus: Gods and Kings gledao u bioskopu 3D, solidan film ali preporučio bi 2D verziju od 3D efekta video sam samo jedan kod animiranog logoa kompanije na pocetku, u samom filmu nisam ni jedan primetio.

Moja ocena 7.0.
Morate shvatiti da je 3D - 3 dimenzije
Znaci slika, elementi van nje i DUBINA slike.
3D nije samo da izlece nesto van platna.
Mozda je lose tu kod tebe, ali meni je ovaj fil imao bas dobru dubinu slike i uzivao sam u 3D, jer nema vestackih scena koje se prave samo da bi nesto izletelo van platna.
 
Pogledao Gone Girl. Odličan. Rosamund pokidala.
 
Poslednja izmena:
Sta vam se konkretno svidelo kod filma gone girl ? Meni je to totalno nerealan film sa jedno 20 nerealnih stvari u njemu.( kao da gledam seriju BB :) )
Mislim,moguce da ga nisam razumeo,ne znam..
 
Poslednja izmena:
Izem vas u Gone Girl,tolko drndate o tom filmu da cu morati da ga pogledam...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno