Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
The Grand Budapest Hotel. Nekome ko voli ovakav tip filma ovo će biti na granici remek dela. Ja ne volim ovakve filmove, tako da ne bi bilo pošteno da ga ocenjujem.

The Maze Runner. Film mi je za klince do 15-16 godina, čini mi se. Od te publike, film će dobiti solidnu ocenu. Ja sam stariji, tako da ne bih ocenjivao ovo delo.
 
Horrible bosses prvi deo.

Uzas zivi,od glume ona 3 lika pa do same "komedije" u filmu.

3/10 samo zbog sexy izdanja jenifer aniston :)
 
Poslednja izmena:
Hobbit IMAX 3D HFR 20$
Bolje bi im bilo da veceras izadjem oduvan koliko je dobra slika
 
Poslednja izmena:
@TozABG
Jel to u bioskopu?
 
@TozABG
Jel to u bioskopu?
I ja sam se zacudio kad sam video da je u bioskopu a ne neka privatna projekcija sa Evangaline Lilly za te pare.
Mada sa druge strane u Americi od 6000 bioskopa samo 80 ima IMAX 3D HFR, sto je manje od 2% od ukupnog broja. U ostatku sveta ukupno 70, tako da sam zahvalan sto se barem 1 nalazi u mojoj blizini :D
I nadam se da cete doziveti da i u Srbiji vidite IMAX 3D, jer je fenomenalno, a IMAX 3D HFR vala nece nikad biti u Srbiji :(
 
Poslednja izmena:
verv. ste vecina pogledali ali meni je gardijan of d galaksi jedan od boljih filmova novijih koje sam gledao
 
I ja sam se zacudio kad sam video da je u bioskopu a ne neka privatna projekcija sa Evangaline Lilly za te pare.
Mada sa druge strane u Americi od 6000 bioskopa samo 80 ima IMAX 3D HFR, sto je manje od 2% od ukupnog broja. U ostatku sveta ukupno 70, tako da sam zahvalan sto se barem 1 nalazi u mojoj blizini :D
I nadam se da cete doziveti da i u Srbiji vidite IMAX 3D, jer je fenomenalno, a IMAX 3D HFR vala nece nikad biti u Srbiji :(

IMAX 3D i IMAX Digital je kerov quratz naspram pravog IMAX formata. Ima jedan Digital u Zagrebu, taj je najbliži.
Naravno, ko nije video pravi IMAX i IMAX Digital/3D je odličan.
 
gde ima pravi imax?
 
pojavio se Redirected. Pre svega ce jackson da se odusevi :D
 
Horrible bosses prvi deo.

Uzas zivi,od glume ona 3 lika pa do same "komedije" u filmu.

3/10 samo zbog sexy izdanja jenifer aniston :)
Možda mi sad ne bi bio toliko smešan, ali kada sam ga pogledao kada je izašao smejao sam se opasno, a i u društvu sam gledao :)

Možda zbog atmosfere i svega dobija kod mene mnogo veću ocenu :)
 
odgledao posle dosta godina ponovo Training Day. Iako je Denzel dobio oskara, bolji preformans je po mom misljenju imao Ethan Hawke. Sve u svemu kad se sabere, film ima dosta "rupica" pocev od previse klise-a iako je trebao da bude realistican.
 
Zavrsio sam uravo Redirected.
Nije los film mada mi se cini da previse pokusava da bude "Dve cadjave dvocevke". Najvise mi smeta sto nije zavrsen i to ne nezavrsen kao dvocevke nego nema pravi kraj.
Osim toga, pravili su preveliki cirkus u 2 navrata. Moglo je i kvalitetnije.

6/10
 
Ill Manors

Ovo je pomalo tezak film, koji prica o zivotu nekoliko parova koji su zagrizli u teski kriminal, drogu, prostituciju...
Film je snimljen na vrlo neobican nacin pa je recimo uvodjenje novih likova u pricu praceno repovanjem.

U filmu je i neverovatno kolicina nasilnih scena:

 
Овако, GoneGirl- Један од оних филмова који почне заврши се па опет почне па га редитељ исече кад је мислио да ће испасти паметан. Похвална глума главне глумице 7/10
Еквилајзер- не допада ми се класичан филм за клинце који се пале на акцију(нереалну) . Наравно акценат је на пљувању Руса.
 
Poslednja izmena:
Predestination - generalno gotivim Ethan Hawke-a pa mi je ovaj film super legao, a i ima makar malo drugaciji pristup putovanju kroz vreme. Mozda su malo preterali sa nekim komplikacijama koje to pravi, ali obrni okreni zanimljiv film.
 
Gone Girl - добар је филм 8/10, добар глумица, добар је и Афлек.
Еквилајзер - смеће. 4/10 због Дензела.
 
HFR se iskreno nadam nece nikad naci kao standard.
Prvih 30 minuta sam se razmisljao da napustim salu, misleci da su film pustili na fastforward. Misl
M kretanje kamere jeste fluidnije i kao podmazano ali pokreti likova su neprirodni i uzasni. To je kao onaj clear motion na televizorima. Ne znam kako moze nekome da se svidja ovo.
IMAX 3D izvandredan, pogotovu pocetak sa zmajem. CGI je fenomenalan u svemu. Samo mi nije jasno kako pored tolikog budzeta se vidi da su usi elfovima plasticne.
Sve vreme sam cekao da se pojavi neka badass armija ali nista od toga. bitka je uradjena kao da ima 30 vojnika.
Ocekivao sam vise ali i ovo je vrlo dobro.
Ahh toliko ima ne ispricanih pricq ovde da bi mogla da padne jos jedna trilogija :D
Dogadjaji pre hobita.
Legolas opet prkosi gravitaciji.
Mrzi me da guglam je l moze neko da mi napise sta je ona plavusa i zasto je mocna toliko :D
 
Pogledao Hobita.
Ponovo sam dosta ocekivao od filma zato sto je treci deo i ponovo isti utisak kao i za prvi i za drugi deo.
Neka bude 7/10 samo zato sto sam veliki ljubitelj Tolkina.
 
http://www.imdb.com/title/tt0407887/

The Departed ( po 5x verovatno )

Sigurno u top 10 filmova koje sam ikad odgledao. Ne pamtim da sam gledao film sa boljom glumackom postavom... Di Kaprio, Met Dejmon, Jek Nikolson, Martin "nisam ludi Charlee" Sin...

9/10
 
A meni je taj film krš, i pri tome je gori od originala, uprkos izvesnom melodramtičnom tonu.
 
Moze li se taj Hobit odgledati a da ne bude HFR?
 
Kacio sam vec al evo opet spiska "pravih Imaxa": http://www.imax.com/community/blog/advance-tickets-for-interstellar-on-sale-now/
U Evropi najblizi je u Pragu
Je l to meni pricas sve vreme u vezi "pravog" IMAXA?
Ja sam u Illinoisu u Cikagu i imam koliko hoces "pravih" imaxa, u kojim sam i bio.
I zapravo to je spisak samo za Intersellar, mnogo je veci spisak za Hobbita, tako da imas blize od Praga
http://www.imax.com/community/blog/...n-high-frame-rate-3d-in-select-imax-theatres/
Ni ova lista nije priblizno kompletna, ovo je samo gde je 3D imax HFR hobbit. Kao sto neko rece najblizi je u Zagrebu
 
Poslednja izmena:
IMAX 3D i IMAX Digital je kerov quratz naspram pravog IMAX formata. Ima jedan Digital u Zagrebu, taj je najbliži.
Naravno, ko nije video pravi IMAX i IMAX Digital/3D je odličan.
Ajde ti sad pravi i ne pravi imax objasni.
IMAX bioskop je imax bioskop, ne postoji "ne pravi" imax bioskop, vec to zavisi of filmova kako su snimani. Svi imax bioskopi imaju platno za 70mm
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno