Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)

THX 1138

Ne znam kako sam ga preskocio i do sada odlagao. Mozda sam ga gledao ko klinac pa ga ugasio na pola. Mnogo m ise dopao i ako ima slab rejting. Film je impresivan obzirom kada je sniman. Tacno se vidi da je George Lucas bio na Star pez dispenser Wars filmovima radi specijalnih efekata. Steta sto je otisao na fastfood filmove. Mogao je biti na nivou Kubricka. Ona jurnjava sportskim autom je fenomenalna.

Sad cu morati ponovo odgledati American Graffiti.
 
You'll Never Find Me
MV5BOWIwMDM0OWUtZTRlYS00NTA5LWFjOWYtYTQ1MjQ1MmM3NGIwXkEyXkFqcGdeQXVyMTUzMTg2ODkz._V1_FMjpg_UX1...jpg
Solidan australijski psiholoski horor. Vise je misterija. Dva glumca, jedna lokacija. Prvih sat vremena su odlicni. Odlicna naracija i gradjenje price uz odlicnu upotrebu zvuka i svetla. Dobri dijalozi tako lako te uvlace u pricu i misteriju.
Ali pomalo sam razocaran zadnjom trecinom filma. Mozda sam bio previse odusevljen u pocetku. Pa sam ocekivao vise od ovog filma.
Sve u svemu nije ovo bilo bacenih 90 min. Vredi pogledati.
6.5/10
 
You'll Never Find Me
Pogledajte prilog 435073
Solidan australijski psiholoski horor. Vise je misterija. Dva glumca, jedna lokacija. Prvih sat vremena su odlicni. Odlicna naracija i gradjenje price uz odlicnu upotrebu zvuka i svetla. Dobri dijalozi tako lako te uvlace u pricu i misteriju.
Ali pomalo sam razocaran zadnjom trecinom filma. Mozda sam bio previse odusevljen u pocetku. Pa sam ocekivao vise od ovog filma.
Sve u svemu nije ovo bilo bacenih 90 min. Vredi pogledati.
6.5/10
Na prvu pomislih Neymar, pa bacih oko na naslov, na prvu pomislih Liverpool... Jedino sto je tacno horor je :ROFLMAO:
 
Just an Illusion.
Sasvim pristojan i zabavan film sa Brajanom (2X) u glavnoj ulozi.
Roland Tajler je otac Itanu Hantu.:p
 
Just an Illusion.
Sasvim pristojan i zabavan film sa Brajanom (2X) u glavnoj ulozi.
Roland Tajler je otac Itanu Hantu.:p
Svojevremeno ga gledao na FEST-u (naziv valjda bio FX za ubistvo), tada filmsko cudo za efekte..😁
 
F/X 2 je bleda senka prvog dela, Kako se često dešava sa nastavcima.
 
Gledao sam juče sa decom (10 i 12 godina) film "Komandos iz Predgradja" Suburban Commando 1991 god.


Ne mogu da opišem njihovu radost i lica, dok su gledali i trudili se da pročitaju titl. Posle filma usledila je kiša pitanja, i naravno moje obećanje da kada sledeći put dođu, da ću da im pustim isto nešto tako dobro. Film je nerealno ocenjen na IMDB.
 
Obnovio sinoc The Change-Up, skoro nicega se nisam secao.

Bas zabavan film, meni licno odlican humor, a Jason i Ryan su odlicni zajedno. Iskreno se ne secam kad sam se zadnji put toliko smejao uz neki film.
Mislim da se danas tesko nalaze filmovi sa ovakvim humorom, tj recnikom, jer bi danas ovakav film izbombardovali zbog nedostatka inkluzivnosti svih vrsta, kao i zbog fora koje bi bile "sensitive" za odredjene grupacije ljudi.

Takodje, u ovakvim filmovima moze da se ocekuje gomila preuvelicavanja bukvalno svega, brdo nerealnih i totalno kretenskih situacija koje te bukvalno nerviraju koliko su debilne, ali ovde je sve sto se toga tice nekako svedeno na neki i vise nego prihvatljiv nivo.

Sto se imdb ocene tice, mislim da zasluzuje dosta vise. Moguce da su ga novije generacije malo "oborile" zbog stvari koje sam naveo iznad. Sto se mene tice, rekao bih da zasluzuje cak neku dobru osmicu.

 
Gledao sam juče sa decom (10 i 12 godina) film "Komandos iz Predgradja" Suburban Commando 1991 god.


Ne mogu da opišem njihovu radost i lica, dok su gledali i trudili se da pročitaju titl. Posle filma usledila je kiša pitanja, i naravno moje obećanje da kada sledeći put dođu, da ću da im pustim isto nešto tako dobro. Film je nerealno ocenjen na IMDB.

Ostao mi je u lepom sećanju, mogao bi da se reprizira sa decom kad si ga već spomenuo.
Ajd da ne bude off, sinoć na kablu odgledao My Tutor (1983), sexy komediju koja do pola funkcioniše solidno, ali se kasnije raspada
na svim nivoima i generalno nije za preporuku.
 
Gledao sam juče sa decom (10 i 12 godina) film "Komandos iz Predgradja" Suburban Commando 1991 god.


Ne mogu da opišem njihovu radost i lica, dok su gledali i trudili se da pročitaju titl. Posle filma usledila je kiša pitanja, i naravno moje obećanje da kada sledeći put dođu, da ću da im pustim isto nešto tako dobro. Film je nerealno ocenjen na IMDB.
Izlizao sam kasetu sa ovim filmom kao klinac .Dobra ideja da pustim klincima i da im vidim reakciju .7 i 13. Imaš li još neku sličnu preporuku na isti fazon ?Inače redovno gledamo Čaplinove ludorije .
 
Ovi filmovi sa Šinom su mi 90-ih bili blokbasteri.
Za mene jedini pravi Arrival, nikako onaj iz 2016.
A Utvara... Fantomski presretač, san snova.
Scena gde policija niz put goni presretača koji potom "nestaje" a Kvejd gleda sa nevericom. Plus ton koji ide.
Meni bilo kul pa sam snimio film na VHS, imam ga i dalje negde.
 
51LuYsBCX0L._AC_UF894,1000_QL80_.jpg
Meni jedan od omiljenih filmova koje sam gledao kao klinac kanadski "The dog who stopped the war". Od mene preporuka za gledanje da nasi klinci vide sta je sve moglo da se napravi kada padne mnogo snega. Koga na zalost ima sve manje u nasim krajevima.
 
The Tomorrow War


Ne znam zašto, ali mi legao film. Prvo nikako nisam smogao snage da ga gledam, nije mi delovao primaljivo. Al krenoh sa klincem, i na kraju me oduševi film. Normalno, ima par rupa i nelogičnosti u priči, ali je u suštini premisa filma ok. Za ljubitelje SF horora, poput Alien serijala, odličan film.
 
Nazad
Vrh Dno