Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)


Nekad mi se čini da bi A24 mogao da snimi film od 10 sati koji bi samo rastezao taj svoj prepoznatljivi zagonetno-ekscentrični fazon bez da se suštinski išta razvija.
Tako i ovde, prodaju formu bez sadržine. Pratiš glavnog lika kroz njegov trip i pokusavaš da saživiš svoj ne bi li dobacio do prvog konkretnog zapleta, a onda shvatiš da je prošlo 40 minuta fila a ostalo još sat i 20 i da još uvek čekaš da film počne da otplaćuje svu tu kriptičnost, da nepovezanost postane genijalno povezana, ali zauzvrat ne dobiješ koliko si očekivao, a preko dva sata filma je previše za tako nešto.
 
Нажалост акциони жанр је дотакао дно, више ни Џејсонови филмови не доносе количину забаве коју су некад доносили.
Једва гледљиво 5/10.
 
Veceras sastavio jedan za drugim, s tim sto (po redosledu gledanja) crveni bio u braniku ovom dvojcu



Nisam ljubitelj nijednog od ovih proizvodjaca pa su mi filmovi lakse pali :)
Prvi film, dopala mi se "boja" filma, nekako me bas vratila u to vreme, auti su mi blizi i lepsi nego u ovom drugom, zvuk lepsi nego u drugom filmu, jer se cuju mnogi sporedni zvukovi tokom trka, kao sto je to i u realnom zivotu. Brzina i trke su mi nekako realnije docarane, zaista imas osecaj tezine ulaska u krivine isl. Ali sve ostalo u filmu je katastrofalno lose. Lancia me odusevila izgledom za to vreme, verovatno zato sto sam audija imao priliku da vidjam.

Drugi film, kvalitetnija i prica i film, ali nijedan mi nije nesto posebno ubedljiv i veoma brzo cu ih zaboraviti. Koliko su nekako ledeni filmovi, ljudi ginu, oni u fazonu "ajmo sledeci". Kad smo vec kod "ajmo sledeci" - neka se spremi Lamborghini :ROFLMAO:
Kad zavrsis lamba, ovo neka ti bude sledeće ako kojim slučajem nisi gledao.

 
Kad zavrsis lamba, ovo neka ti bude sledeće ako kojim slučajem nisi gledao.

Ha... rekao bih da sam gledao, al vise nisam ni siguran hahahah....

Inace danas pao i

Iako od svih nabrojanih automobila Lambo je moj pik, prva polovina filma bas po mom ukusu, posle mi preslo u dosadu i uopste mi nije bio zanimljiv.

Nekako od od od sva tri (audi/lancia - ferari - lambo) prvi mi bio najgledljiviji, mada me razocaralo sto nisu uspeli da prenesu strast i andrenalin koji se odvija u timovima pre, za vreme i posle trka. Glumci kao sante leda... steta.
I utiska sam da je Lambo u najmanju minutazu najvise spakovao
 
Ha... rekao bih da sam gledao, al vise nisam ni siguran hahahah....

Inace danas pao i

Iako od svih nabrojanih automobila Lambo je moj pik, prva polovina filma bas po mom ukusu, posle mi preslo u dosadu i uopste mi nije bio zanimljiv.

Nekako od od od sva tri (audi/lancia - ferari - lambo) prvi mi bio najgledljiviji, mada me razocaralo sto nisu uspeli da prenesu strast i andrenalin koji se odvija u timovima pre, za vreme i posle trka. Glumci kao sante leda... steta.
I utiska sam da je Lambo u najmanju minutazu najvise spakovao
https://www.imdb.com/title/tt1950186/?ref_=ext_shr
Meni je ford v ferari bas legao. Par koplja bolji od ovih...
 
Poslednja izmena:
Filmovi o trkanju:
Days of thunder - Tom Kruz
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby - Vil Farel
Driven - Silvester
gore pomenuti Rush
su mi baš dobri filmovi, sve gledao više puta. Mogu da ubacim i Ford V Ferrari kao solidan i vrhunska glumačka ekipa.
Audi v Lancia, OK, mada kao što je rekao kolega, više se isplati gledati Dzeremija kako priča o tom periodu.
Ferrari - meni je kao američka kružna trka, u principu sve u istom tempu, nekome to prija, ali više volim Spa Frankošamp sa svojim krivinama.

 
Filmovi o trkanju:
Days of thunder - Tom Kruz
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby - Vil Farel
Driven - Silvester
gore pomenuti Rush
su mi baš dobri filmovi, sve gledao više puta. Mogu da ubacim i Ford V Ferrari kao solidan i vrhunska glumačka ekipa.
Audi v Lancia, OK, mada kao što je rekao kolega, više se isplati gledati Dzeremija kako priča o tom periodu.
Ferrari - meni je kao američka kružna trka, u principu sve u istom tempu, nekome to prija, ali više volim Spa Frankošamp sa svojim krivinama.

Opet izazivam lavinu komentara :ROFLMAO:
Meni su lepi za gledanje bili, mislim dobio sam mnogo vise nego sto sam ocekivao od filmova tog naziva. Mislim nista specijalno, al u tom momentu malo smeha, malo lepih trka, ostali su mi u lepom secanju:

Ovaj mi je bio VAUUUU kad sam ga prvi put gledao i nadam se da cu ga uskoro ponoviti :)
Uz neizbezni
a i taj sam vec spremio :ROFLMAO:
 
Prvi je problematican u smislu da je zabavan film i deca krenu da ga gledaju neznajuci da je na kraju traumatican. Baci oko na komentare na imdb. Ja cekam pravi trenutak da ga gledam.

A ovaj drugi tvoj bih morao da pogledam s obzirom da sam prosao tu pricu.
 
Cek , jel bi predlozili ta dva filma tinejdzerima ili bolje da cutim kao da ih nema?
 
Leave world behind malo dosadan malo glup,da ga nisam pogledao (na premotavanje) ništa ne bi propustio

Rebel moon ------------------//--------------
 
The Fault in our Stars bih bas preskocio za mladju decu. Mislim da im ne treba ta prica kao deci, bolje neka gledaju nesto veselije.

@shamanNS ne znam ko je lik, ne pratim ni knjige ni pisce.
 
^^Gledao u Tuckwoodu pre 20 godina kad se davao kao deo nekog flashback festivala ili sta vec. Filmčina.
 
Pa dobro, mora i to neko. Meni je pomenuti film bio dobar i moram da kazem da nisam bio "spreman" za njega.
 
Nazad
Vrh Dno