Šta je novo?

Poslednji odgledani film(ovi) i serije - "obavezno procitati pravila iz prvog posta"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Odgledao finalnu epizodu 3 serijala The walking dead 8/10 nije lose ali moglo je bolje....
GoT mlako su poceli 7,5/10
 
Gledam petu sezonu Sons Of Anarchy i sve sto nije valjalo u prethodne dve sezone sa ovom su ispravili i pri tom se toliko neocekivanih stvari dogadja da to nije humano. Inace peta epizoda pete sezone je ubedljivo najbolja celoj seriji. Plakao sam od smeha....
 
Tolika frka se digla oko GoT kao da je neka extra serija. Dve sezone cekam neku akciju, da se nesto desi i nisam to docekao. Treca sezona ce izgleda biti ista ko i prve dve.
Sve u svemu kvalitetno snimljena serija ali radnja je...
Sto se mene tice ova serija mogla da razvali a napravili su prosecnu dramu, sta ces kriza u Holivudu.

Sto moraju "medieval" serije po defoltu da imaju u sebi velike bitke? GoT je pun pogodak po tom pitanju, jedna-dve bitke, ostalo je sve drama, to je ono sto je osvezenje predjasnjim filmovima i serijama u kojima smo vidjali vojske i armije na "open field".
Uostalom, kome se gledaju bitke, uvek moze ukljuciti LotR, GoT je savrseno uradjen da mu nista ne fali.
 
Nije bas da mu nista ne fali ali treba dosta novca da se sve uradi. Mene iritira to sto se John Snow iz knjige i serije mnogo razlikuju...
 
Poz drustvo..

Setih se da su mi neki odavde rekli da gledaju Hawaii five 0 i NCIS LA.. Interesuje me da li imate preporuku za jos neku seriju tog tipa, znaci nesto u fazonu te dve serije, ne kao ove neke sa RTS-a.. ??

Ae da citiram samog sebe.. Neko nesto.. nistaa aaa ?? :(
 
Gledaj Person of Interest...
 
Nije bas da mu nista ne fali ali treba dosta novca da se sve uradi. Mene iritira to sto se John Snow iz knjige i serije mnogo razlikuju...

Pa dosta ima razlike u odnosu na knjigu u ovoj prvoj epizodi trećeg serijala. Jasno mi je da ne mogu sve iz knjiga da pretoče u seriju, ali počeli su malo da "iskrivljuju" radnju kako bi sa što manjom minutažom pojedinih događaja pokrili sve iz knjige... Ako vam se svidela serija, pročitajte i knjige, one su pun pogodak.
 
Poslednja izmena:
Pa dosta ima razlike u odnosu na knjigu u ovoj prvoj epizodi trećeg serijala. Jasno mi je da ne mogu sve iz knjiga da pretoče u seriju, ali počeli su malo da "iskrivljuju" radnju kako bi sa što manjom minutažom pojedinih događaja pokrili sve iz knjige... Ako vam se svidela serija, pročitajte i knjige, one su pun pogodak.

Ja trenutno čitam prvu knjigu i prosto je neverovatno koliko je serija detaljno odrađena, bukvalno svaki detalj iz serije je isti kao u knjizi
 
^ I ja sam time bio oduševljen kad sam počeo da čitam prvu knjigu, a još više time kako su odabrali glumce za pojedine likove u seriji. Pred kraj druge sezone radnja počinje malo da odudara od knjige, suština je ista, ali detalji nisu. Trenutno čitam Oluju mačeva - drugi deo, pretpostavljam da će to pokriti ovom trećom sezonom serije.
 
Odgledah na B92 upravo prvu epizodu serije V (Posetioci).

Sem što igra Morena Baccarin vredi li čemu serija. Skinuću je u svakom slučaju zbog nje ali pitam se imam li čemu da se nadam. :)
 
Odgledah na B92 upravo prvu epizodu serije V (Posetioci).

Sem što igra Morena Baccarin vredi li čemu serija. Skinuću je u svakom slučaju zbog nje ali pitam se imam li čemu da se nadam. :)

Ništa posebno. Po meni jedino opravdano ukidanje SF serije poslednjih godina a bilo ih je mnogo. Mada i loš SF je dobar SF u neostatku bilo kakvog :)
 
Poslednja izmena:
Ja trenutno čitam prvu knjigu i prosto je neverovatno koliko je serija detaljno odrađena, bukvalno svaki detalj iz serije je isti kao u knjizi

Prva knjiga se ne razlikuje mnogo od prve sezona, ali od druge knjige su poceli da menjaju.

^ I ja sam time bio oduševljen kad sam počeo da čitam prvu knjigu, a još više time kako su odabrali glumce za pojedine likove u seriji. Pred kraj druge sezone radnja počinje malo da odudara od knjige, suština je ista, ali detalji nisu. Trenutno čitam Oluju mačeva - drugi deo, pretpostavljam da će to pokriti ovom trećom sezonom serije.

Trecom sezonom pokrivaju samo prvu knjigu.
 
OT - Koliko knjiga ima? Da li se mogu nabaviti kod nas?
 
Procitao sam pre nekoliko godina knjigu Lovac na zmajeve, i sad sam video da ima i film, pa sam razmisljao da pogledam. Jel gledao neko? Da li vredi gledati?
 
Poslednja izmena:
6 starih, dve nove i još 2 u pripremi, nadam se poslednje.
 
Citao sam pre nekoliko godina knjigu Lovac na zmajeve, i sad sam video da ima i film, pa sam razmisljao da pogledam. Jel gledao neko? Da li vredi gledati?
Nikako. Obavezno ne gledati film, jako je loš za razliku od knjige koja je remek delo.
Umesto toga pročitati knjigu hiljadu čudesnih sunaca.
 
Procitao sam pre nekoliko godina knjigu Lovac na zmajeve, i sad sam video da ima i film, pa sam razmisljao da pogledam. Jel gledao neko? Da li vredi gledati?

Nikako. Obavezno ne gledati film, jako je loš za razliku od knjige koja je remek delo.
Umesto toga pročitati knjigu hiljadu čudesnih sunaca.

Pa nije bas toliko los film... knjiga jeste bolja mnogo, kao i uvek :p, ali film mi se svideo.

Ako o ovome pricate http://www.imdb.com/title/tt0419887/.

Ali opet meni knjiga i nije neko remek delo, mada od 5-6 knjiga koje sam procitao na srpskom, jedina mi se svidela.
 
Poslednja izmena:
Odgledah na B92 upravo prvu epizodu serije V (Posetioci).

Sem što igra Morena Baccarin vredi li čemu serija. Skinuću je u svakom slučaju zbog nje ali pitam se imam li čemu da se nadam. :)

Serija je tu negde sa The Walking Dead ako mene pitas. Obe su realno bezveze, ali mogu da se pogledaju. Serija je prekinuta ali moze se reci da ima kraj i to vrlo adekvatan radnji serije. Ljudi koji se bave teorijama zavere bi rekli da je serija sa razlogom ukinuta jer obradjuje aktuelnu i realnu temu :d

Btw. Morena Baccarin izgleda apsolutno carobno u toj seriji a i njena "cera" nije losa ;)
 
Video sam da je prekinuta posle druge sezone. Nema je u mojoj "prodavnici" pa je možda je i ne skinem.
 
Odgledah na B92 upravo prvu epizodu serije V (Posetioci).

Sem što igra Morena Baccarin vredi li čemu serija. Skinuću je u svakom slučaju zbog nje ali pitam se imam li čemu da se nadam. :)


Iskreno meni omiljena serija u poslednjih sigurno 6,7 godina , tematika i radnja su mi bas odlicne , likovi takodje i onako serija je bas dinamicna i zanimljiva za gledanje , necu nikad prezaliti to sto nije bilo trece sezone.
 
The Constant Gardener (2005)

Solidan ali mislim da je moglo i bolje.. prvi deo filma mi je nekako neubedljiv, tema zanimljiva, druga polovina filma je dosta bolja a fotografija/kadrovi itd kidaju.

Baraka (1993)

Odlican, nema sta specijalno da se pise osim da nije za sledbenike miroljuba petrovica :d

Bar 720p je obavezan u oba slucaja.
 
G.I. Joe Retailation 6.5 / 10, solidna nerealna akcija, cak mi se cini da je prethodni deo mozda i bolji
 
Ja sam bogami zaspao gledajući GoT 3x01 već posle par minuta koliko je radnja bezveze bila, večeras moram ponovo :D (da gledam, ne da zaspim)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno