Šta je novo?

Poslednje pročitane knjige

@nemanja123

Kao triler odličan, pročitao sam od Ju Nesbea Lovac na glave i meni je za sada Pjer bolji pisac. Davno sam čitao knjige i uželeo sam ih se ali, čini mi se da mi se promenio ukus. Ne čita mi se nešto što me podseća na crnu hroniku. Ovde je ta Aleks dočarana kao serijski ubica koji ima neobičan hobi, ma nije mi se spavalo posle knjige kako ju je Pjer dočarao i ja bih nešto finije. Tamo gore od Lemetra mi je odlična knjiga, istorijska i više mi je legla. Sad sam pročitao od Nore Roberts jednu knjigu i ispostavilo se da ima 6 delova. Molim za preporuku za lepše knjige. Ne čita mi se crna hronika.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ima li igde nešto od Vesterna (Karl Maj ili slično) kao audiobook na engleskom/srpskom... ili mi je to uzaludna potraga?
 
...
f3bdcbd17b75f6ee0bf03344a8c684ec.jpg


Sent from my D6603 using Tapatalk

Uuu, thx! Videh sada na nemackom je dostupna za 1.69e, insta-buy

Nego da li postoji neki serijal knjiga koji je slican Indijani Dzonsu (Unchartedu)? Avanturisticki roman sa elementima natprirodnog?

Jedino sam nasao je od Klajv Kaslera (Clive Cussler) serijal o Dirk Pitt-u ali se nisam latio da ga citam. Nesto slicnog zanra procitao sam proslog leta, Vucje More i Stazom kitova (Robert Law) i Konstantinovo raskrsce i to mi je odlicno leglo.
 
Poslednja izmena:
Vidiš, ove kritike na zadnjoj stranici ?

Tvoj komentar
ma nije mi se spavalo posle knjige kako ju je Pjer dočarao

treba da stoji tu, umesto kritike "usa today"

To je suština...




589b9c62b9dbf9e695cf51dcf8d94183.jpg
d276c78986e987030d18d567223ccca3.jpg
 
Krenuo sinoc Dark Matter i aglavio do 3AM :)
 
:happy:
Сад имам 3 прва дела :d
IMG_20170913_172543.jpg
 
Probao sam da procitam knjigu Alamut najvise zbog cinjenice da je posluzila kao inspiracija za Assassins Creed fransizu.

Medjutim jedva, naglasavam ovo jedva,sam stigao do pola knjige i batalio.

Toliko suvoparno,toliko dosadno,da je pisac cak zaje*ao i debelog Martina sa opisima hrane u GoT-u.

Za to koliko sam procitao nisam video kako je i zasto knjiga posluzila za kao inspiracija za AC al eto ako nekoga zanima i mozda bude zeleo da procita. Mozda ce imati vise strpljenja od mene ☺

Sent from my SM-T561 using Tapatalk
 
Ako se ne varam, na ovoj temi dosta puta preporučivana knjiga Dark Matter, nije prevedena na srpski?
 
Pročitao Alamut pre par godina.

Mene je oduševila, "naterala" da pročitam malo oko vremena i okruženja.
Pripovedanje i likovi su odlični, zahteva razmišljanje o svemu što se čita.
Ima dosta istorijskih detalja, vidljivo je da je Bartol uložio vremena u istraživanje (istorija konflikta Šiita i Sunita...)
Često je preporučujem.
Transformacija lika na kraju mi je delovala čudno i isforsirano i to je jedino što mi se ne svidja
 
akrepski_odred-teri_pracet_v.jpg

Akrepski odred
Teri Pračet


Od kako je nas je napustio kralj nad kraljevima Ser Terry Pratchett usporio sam sa čitanjem njegovih dela, da bi mi duže potrajalo :D
Skoro sam video da ima u digitalnom formatu knjiga koju nisam čitao, pa rekoh bio bi red da se počastim
I ova knjiga spada u serijal Disksveta, od poznatih likova ovaj put tu je ekipa iz Straže, ali su sporedni likovi, tako da nije o njima reč.
Priča prati devojku koja je se prijavila u vojsku (što je grozomoran greh u očima naganovim ;D ) da bi našla svog brata, a takođe u njen odred se javljaju trol, vampir, igor....
priča jeste zanimljiva, možda je ovaj put potrebno malo više da počne prava radnja, i da sve to liči na starog dobroh Terrya.
Naravno, kao i svaka druga i ova je puna inteligentnog humora, avanture i akcije.
Preporuka svakako na ovo kao i na sve predhodne delove Disksveta i dela van njega.



Ako se ne varam, na ovoj temi dosta puta preporučivana knjiga Dark Matter, nije prevedena na srpski?
Ja sam više puta preporučio Dark Matter ovde u temi, nažalost nema prevod, ali engleski je lagan, nije težak za slušanje ni za čitanje, vredi probati, nećeš se pokajati.
 
Ja sam više puta preporučio Dark Matter ovde u temi, nažalost nema prevod, ali engleski je lagan, nije težak za slušanje ni za čitanje, vredi probati, nećeš se pokajati.
A znaš li možda za hrvatski? Probao sam na engleskom neke knjige ranije, ide čitanje neko vreme, ali pre ili kasnije naiđem na potpuno nepoznatu reč i onda tražim rečnik, gledam smisao i to mi ubije ugođaj. Od tad čitam samo prevedene. Znam koliko time propuštam, ali šta ću...
 
A znaš li možda za hrvatski? Probao sam na engleskom neke knjige ranije, ide čitanje neko vreme, ali pre ili kasnije naiđem na potpuno nepoznatu reč i onda tražim rečnik, gledam smisao i to mi ubije ugođaj. Od tad čitam samo prevedene. Znam koliko time propuštam, ali šta ću...
Zato je Kindle bogom dan. Klik na reč i odmah dobiješ značenje :)
 
Probao sam na engleskom neke knjige ranije, ide čitanje neko vreme, ali pre ili kasnije naiđem na potpuno nepoznatu reč i onda tražim rečnik...

haha, a misliš da se to nama ne dešava ?
naravno da se desi da neke reči ne znaš, nekad da pročitaš xx strana glatko, a onda naleti neka strana, gde više provedeš na rečniku, ali zato naučiš, krastavac sve je to proces učenja.
Jednostavno moraš biti uporan, i posle negog vremena biće ti smešno, isto važi i za obilčne i za audio knjige.
Što se rečnika, ako već nemaš kindle, probaj da čitaš na nekom tabletu ili telefonu, jer takođe imaju rečnik na klik,
a sa druge strane, ako nemaš ni to, ili ti nije ugodno čitati sa tih uređaja, uzmi običnu knjigu, a rečnik ti bude na telefonu, danas je sve daleko lakše nego ranije.
 
A znaš li možda za hrvatski? Probao sam na engleskom neke knjige ranije, ide čitanje neko vreme, ali pre ili kasnije naiđem na potpuno nepoznatu reč i onda tražim rečnik, gledam smisao i to mi ubije ugođaj. Od tad čitam samo prevedene. Znam koliko time propuštam, ali šta ću...
Tako se najbolje uci strani jezik. U pocetku uz recnik, pa onda pocnes sam da kaprias znacenje reci kroz kontekst i posle ti je svejedno na kom jeziku citas.


Jos jedna mnogorafija, doduse vise prelistana nego citana.[emoji1]
d3df9ee22c285f728213b3c702157566.jpg


Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Zato je Kindle bogom dan. Klik na reč i odmah dobiješ značenje :)
Ranije sam ozbiljno razmišljao o nabavci, ali kad sam detaljno porazmislio o svojim navikama, znanju i kolekciji e-knjiga koje imam, shvatio sam da to nije za mene. I da bi mi se više isplatio jedan štampač :) A da, i prilično sam se razočarao kad sam video na šta liče neke piratske knjige (prelom i prevod).

haha, a misliš da se to nama ne dešava ?
Heh, pa od par ljudi koje znam da čitaju u originalu, niko se nije žalio na to, pa sam zaključio da ne znam engleski onoliko koliko sam mislio :)

naravno da se desi da neke reči ne znaš, nekad da pročitaš xx strana glatko, a onda naleti neka strana, gde više provedeš na rečniku, ali zato naučiš, krastavac sve je to proces učenja.
Jednostavno moraš biti uporan, i posle negog vremena biće ti smešno, isto važi i za obilčne i za audio knjige.
Što se rečnika, ako već nemaš kindle, probaj da čitaš na nekom tabletu ili telefonu, jer takođe imaju rečnik na klik,
a sa druge strane, ako nemaš ni to, ili ti nije ugodno čitati sa tih uređaja, uzmi običnu knjigu, a rečnik ti bude na telefonu, danas je sve daleko lakše nego ranije.
To zahteva više vremena nego obično čitanje i kad bih imao vremena kao ranije, svakako bih krenuo ovako nešto da radim. Međutim, odkako sam dobio bebu, vremena više nemam toliko, a od kako je žena završila sa porodiljskim bolovanjem, slobodnog vremena nemam uopšte. I od tad nisam pročitao ni jednu knjigu...
 
^ Pa sto onda pitas za knjige ako nemas vremena da citas... :p

@smith
Ima li mozda da se nabavi kolekcija Teri Praceta u digitalnom formatu, prevedana na srpski ili ne?
 
Eh, pa hteo bih da je imam, a vreme ću pre ili kasnije izboksovati nekako :)
 
Poslednja izmena:
Na engleskom ima, za srpski ne znam.

@X-Kappa
I ja sam tako mislio, ali su me ubedili u suprotno, kupio Kindle i nikad se nisam pokajao. Posle je i devojka bila protiv toga, kao i svi voli fizičku kopiju, miris... Naterao sam je da uzme moj Kindle kad je putovala, posle sam morao da je odgovorim od kupovine svog :D
 
To zahteva više vremena nego obično čitanje i kad bih imao vremena kao ranije

A kad bi ti rekao da ja čitam samo u prevozu !?
pogotovo ako nemaš vremena, audio knjige su zakon, kreni od nekih lakših za početak, nemoj odma da ideš na svoje omiljene,
već biraj neke naslove za koje nisi imao nikad imao vremena, ili nešto što si čuo da valja, a ne bi odvojio inače vremena za njih.
možda ti to čudno zvuči, ali je bolje tako, dok ne razviješ malo naviku slušanja i koncentraciju, posle tri knjige ćeš se opustiti maksimalno.
Imaš kod mene u kutiji par audio knjiga, probaj James Patterson -Invisible, odlična naracija, kao radio drama, već sam pisao o tome, meni je to bila prva audio knjiga posle x neuspešnih pokušaja

Ranije sam ozbiljno razmišljao o nabavci, ali kad sam detaljno porazmislio o svojim navikama, znanju i kolekciji e-knjiga koje imam, shvatio sam da to nije za mene. I da bi mi se više isplatio jedan štampač A da, i prilično sam se razočarao kad sam video na šta liče neke piratske knjige (prelom i prevod).

Ma daj bre, kakav prelom, kod digitalnog formata, prelom se menja svaki put kad promeniš font, da li to bio veći, manji ili čak drugi font, ili ako promeniš margine,
sve to je nemoguće kod štampanog izdanja, a posle dve počitane knjige, nećeš ni obraćati pažnju na to, jer tu si zbog "priče" ne zbog preloma.
Kakav bre crni štampač, batali tu misao, pu pu, daleko bilo, meni je Kindle jedna od najboljih kupovina u poslednjih x godina, ako imaš priliku bar vidi kako izgleda, biće ti sve jasno.
a što se samog sadržaja tiče, ima ga toliko da ne bi stigao da pročitaš ni u naredhih 100godina, i to pričamo samo za prevedene naslove.


@smith
Ima li mozda da se nabavi kolekcija Teri Praceta u digitalnom formatu, prevedana na srpski ili ne?

Imaš kod mene u kutiji
 
Poslednja izmena:
https://www.amazon.de/dp/B0186FESVC
Jel ovaj Kindle koristite? Taj je najjeftiniji koliko vidim.

Ja citam trenutno preko Moon Reader-a na mobu, ali kontam da se pocastim sa nekim E-readerom. Sad je na nekoj akciji, ne verujem bas da ce ni oko NG biti jeftinije.
 
kao i svi voli fizičku kopiju, miris...
Ima ona misao za štampane knjige: nema ničeg lepšeg od mirisa sveže ubijenog drveta :D

A kad bi ti rekao da ja čitam samo u prevozu !?
Ja bih ti na to rekao da ti zavidim na koncentraciji :)

pogotovo ako nemaš vremena, audio knjige su zakon, kreni od nekih lakših za početak, nemoj odma da ideš na svoje omiljene,
već biraj neke naslove za koje nisi imao nikad imao vremena, ili nešto što si čuo da valja, a ne bi odvojio inače vremena za njih.
možda ti to čudno zvuči, ali je bolje tako, dok ne razviješ malo naviku slušanja i koncentraciju, posle tri knjige ćeš se opustiti maksimalno.
Imaš kod mene u kutiji par audio knjiga
Hvala na predlogu, probao sam već, nešto sa YuoTube-a sam slušao, ipak to nije za mene. A tvoju kutiju sam pročačkao još ranije, dok sam listao temu.

Ma daj bre, kakav prelom, kod digitalnog formata, prelom se menja svaki put kad promeniš font, da li to bio veći, manji ili čak drugi font, ili ako promeniš margine,
sve to je nemoguće kod štampanog izdanja, a posle dve počitane knjige, nećeš ni obraćati pažnju na to, jer tu si zbog "priče" ne zbog preloma.
Kakav bre crni štampač, batali tu misao, pu pu, daleko bilo, meni je Kindle jedna od najboljih kupovina u poslednjih x godina, ako imaš priliku bar vidi kako izgleda, biće ti sve jasno.
a što se samog sadržaja tiče, ima ga toliko da ne bi stigao da pročitaš ni u naredhih 100godina, i to pričamo samo za prevedene naslove.
O ovome smo pričali na nekoj temi koji uređaj za e-knjige. Evo, ja ti mogu okačiti neke stranice koje se na Kindu neće videti nikako, niti se mogu prebaciti u neki drugi format. U pitanju je čist sken, pa zbog toga. Drugo, domaći izdavači slabo se bave e-knjigama (Klio izdaje, ali i on slabo). Preostaju samo strane knjige, ali ja sam mislio da su one prilično jeftine. Al vraga... Evo baš sad gledam Ćangove Priče... koštaju 9,99 dolara (Kindl izdanje), a ja sam jeftinije platio prevedenu štampanu knjigu. Da je to par dolara, pa da razmislim da počnem da se bakćem oko svega toga, ovako...

Hoću da kažem, svestan sam pogodnosti koje Kindl nudi, ali ne može on da odgovara svima, zavisi i ko šta čita.

I na kraju, da vas sve pozdravim, jer ako posle ovoliko offtopica ne budem banovan, neću nikad :p
 
Pa kako si uopste mislio jedan sken da citas na kindlu? [emoji1]
To nije e-knjiga, nego obican jpeg stranice.
Nema tog programa i uredjaja koji moze sliku da pretvori u e-knjigu.









Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Nisam ni mislio (to sam naveo kao primer), nego se zapričasmo pa ode tema :) Inače, kladim se da bi na Ajpedu to moglo fino da se čita.
 
Ja сам увек за папир :d
Е формат само за путовања и нешто што ми се баш чита, а једино у том формату могу одмах да набавим, а за то је довољан телефон + moon reader pro.
 
https://www.amazon.de/dp/B0186FESVC
Jel ovaj Kindle koristite? Taj je najjeftiniji koliko vidim.

Ja citam trenutno preko Moon Reader-a na mobu, ali kontam da se pocastim sa nekim E-readerom. Sad je na nekoj akciji, ne verujem bas da ce ni oko NG biti jeftinije.

Ne taj, nema osvetljenje, moj savet Kindle Paperwhite je minimum, a ko ima para za jače modele neka pogleda i njih.
Inače odlična je cena, sa 120 na 90, ko ima mogućnost da uzme, neće se pokajati.
Mada, uskoro ide i crni petak, pa božić, nova godina, biće prilike da se uzme


Ima ona misao za štampane knjige: nema ničeg lepšeg od mirisa sveže ubijenog drveta :D
Naravno da papir ima svoj šmek, ali mislim da nema više potrebe za tolikim štampanjem, da je vreme da se pređe na digitalno, daleko više resursa će se uštedeti.


Hvala na predlogu, probao sam već, nešto sa YuoTube-a sam slušao, ipak to nije za mene.

veruj mi da nije isto, jer kad slušaš youtube, ti si za kompom, a onda bi radio 100 drugih stvari na njemu, a to ne ide.
Ono što stvarno ide zajedno i to je najbolje iskorišćeno vreme je npr crtanje i slušanje, ili neki rad u kući , npr ja renovirao sobu dok sam slušao, ma vrh.


Hvala na predlogu, probao sam već, nešto sa YuoTube-a sam slušao, ipak to nije za mene.
Evo baš sad gledam Ćangove Priče... koštaju 9,99 dolara (Kindl izdanje), a ja sam jeftinije platio prevedenu štampanu knjigu. Da je to par dolara, pa da razmislim da počnem da se bakćem oko svega toga, ovako...
Trudim se da budem legalan koliko god mogu, za sada igre i software mi je legalan skorz (osim Adobe ;D), ali multimedija, tj filmovi, muzika i knjige tu sam Džek Vrabac sa Kariba :D
Pogotovo kad su knjige u pitanju, na njih niko nije gledao na taj način, knjige su se stalno pozajmljivale, fotokopirale na sve strane, a sad sa digitalnim formatom je to još lakše.
Tako da je upravo sad čitam pomenutog Čenga, čak šta više na srpskom, a nisam ga platio ;D
inače ja imam preko 10gb knjiga na sprskom, a svakim danom izlazi još, tako da će se naći sigurno ono što vas zanima i u digitalnom fomratu.
a Kindle sam isplatio xx puta do sad

btw čisto reda radi da te dematujem, evo ti ga Stories of Your Life and Others za 1$ :d


Pa kako si uopste mislio jedan sken da citas na kindlu? [emoji1]
To nije e-knjiga, nego obican jpeg stranice.
Nema tog programa i uredjaja koji moze sliku da pretvori u e-knjigu.
Ima OCR progrma koji mogu da počupaju slova iz skena, pa se onda dobiješ pravo digitalno izdanje, naravno mora da bude dobar sken, da bi grešaka bilo manje


Ja сам увек за папир :d
Е формат само за путовања и нешто што ми се баш чита, а једино у том формату могу одмах да набавим, а за то је довољан телефон + moon reader pro.


Naravno svako ima svoj pristup, i ono što voli, ovde smo da prenesemo svoje iskustvo i mišljenje i malo da diskutujemo o svemu tome
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno