Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hah, isto sam pomislio kada sam video ocenu :D
Pogledaj, pa javi utiske.
 

Znao sam da neće biti serija za mene, ali morao sam da je pustim s obzirom na sve hvalospeve koje sam sa svih strana čuo o njoj, ali džaba, nakon 3 epizode jednostavno ne mogu interesovanje i pažnju da saživim sa tematikom kuhinje.

Slično je bilo sa onim filmom Burnt sa Bredlijem Kuperom, tačno sam se setio kako sam taj film nekako prežvakao.
No, sa druge strane skroz kapiram hajp oko serije jer upakovati dramu u dinamiku kuhinje ima određeni potisak, ali opet kad te nešto ne privoli kao postavka džaba...

Sa druge strane interesantno kako mi je recimo ona ruska komedija Kuhinja legla, bukvalno sam odgledao sve epizode, pa mi je neki zaključak da jedino priznajem kuhinje u kojoj su šefovi mangupi, pijandure i budale a kuvari diletanti i hvatači krivina. 😂
 
Последње сам погледао серију The Dropout која је објављена 2022. године.

Заснована је на истинитим догађајима у којима је Елизабет Холмс починила превару века. На крају су ухватили њу и њеног сарадника Санија Балванија. Осуђена је 11 година затвора док је он осуђен на 13 година.
 
Star Trek The Next Generation s2 ep.9 mjuzikl, e sad sam sve video. 🥳
Nema potrebe da snimaju vise nastavke..😁
Bukvalno Star Trek moje pesme moji snovi, ovo je sramotno. Možda im se učinilo da je ovo dobra ideja ali ja se nikako ne bih složio sa tim. Gledam samo iz navike. S02 baš loše, 5/10.
 
Последње сам погледао серију The Dropout која је објављена 2022. године.

Заснована је на истинитим догађајима у којима је Елизабет Холмс починила превару века. На крају су ухватили њу и њеног сарадника Санија Балванија. Осуђена је 11 година затвора док је он осуђен на 13 година.
Hvala što si nam rekao šta je bilo na kraju za nas koji nismo gledali seriju.
 
Bukvalno Star Trek moje pesme moji snovi, ovo je sramotno. Možda im se učinilo da je ovo dobra ideja ali ja se nikako ne bih složio sa tim. Gledam samo iz navike. S02 baš loše, 5/10.
Prvo, nije Next Generation već Strange New Worlds serijal. Preporučio bih onima koji ne razumiju Star Trek univerzum da ne gube vrijeme na isti. Što se tiče mjuzikl epizode, razumijem da je to stvar ukusa, neko voli neko ne, ali ljudi baš vole da opljunu nešto što ne razumiju - zašto je sramota snimiti mjuzikl? Objektivno eksperiment koji je, po meni, uspio. Taj žanr je mnogo zahtjevniji od običnog, i glumačka ekipa, pogotovo Spok, je bila na visini zadatka. Ne znam šta ljudi očekuju od ove serije, valjda svijetleće mačeve i svemirske bitke, ali bilo je zanimljivih epizoda, pravih trekovskih, gdje su autori pokušali preispitati neke socijalne, psihološke teme, sa manje ili više uspjeha. Sasvim solidno za sada.
 
Prvo, nije Next Generation već Strange New Worlds serijal. Preporučio bih onima koji ne razumiju Star Trek univerzum da ne gube vrijeme na isti. Što se tiče mjuzikl epizode, razumijem da je to stvar ukusa, neko voli neko ne, ali ljudi baš vole da opljunu nešto što ne razumiju - zašto je sramota snimiti mjuzikl? Objektivno eksperiment koji je, po meni, uspio. Taj žanr je mnogo zahtjevniji od običnog, i glumačka ekipa, pogotovo Spok, je bila na visini zadatka. Ne znam šta ljudi očekuju od ove serije, valjda svijetleće mačeve i svemirske bitke, ali bilo je zanimljivih epizoda, pravih trekovskih, gdje su autori pokušali preispitati neke socijalne, psihološke teme, sa manje ili više uspjeha. Sasvim solidno za sada.
Jeste, Strange New Worlds, lapsus.
Mislim da nema poterebe da komentarises moj (tudji) komentar, kako god, dovoljno je da ostavis svoj. Ko se koliko razume u taj univerzum ne moze se zakljuciti iz jedne recenice.
Da sam hteo da gledam mjuzikl gledao bih drugu seriju ovo je SF serija i ocekujem takvu. Cuj Spok peva, plese i cmizdri...Vulkanac !!
Cela s02 je neki pokusaj ("eksperiment") i za mene neuspeo.
 
Jeste, Strange New Worlds, lapsus.
Mislim da nema poterebe da komentarises moj (tudji) komentar, kako god, dovoljno je da ostavis svoj. Ko se koliko razume u taj univerzum ne moze se zakljuciti iz jedne recenice.
Da sam hteo da gledam mjuzikl gledao bih drugu seriju ovo je SF serija i ocekujem takvu. Cuj Spok peva, plese i cmizdri...Vulkanac !!
Cela s02 je neki pokusaj ("eksperiment") i za mene neuspeo.
Spok je napola čovjek, tako da nije čisti Vulkanac, što svakako znaš. A ljudi "pevaju, plešu i cmizdre". Ali nema potrebe da ulazimo u diskusije, nisam originalno ni citirao tvoj komentar.
 
Secret Invasion (2023)

MCU mini-serija. počelo je kao špijunska serija koja privlači pažnju da bi se završilo kao... ne znam ni sam šta, smućkano i prosuto. najavna špica je omaž starim, dobrim špijunskim filmovima a odjavna je takođe predugačka :D zafalilo im materijala čim su poslednje 3 epizode oko 30-ak minuta a prve dve 50-ak a 3. ~45 u vr' glave.
u suštini, može da prođe i verovatno treba odgledati da bi se ispratila priča sa narednim MCU filmovima
 

Odgledah u razmahu od par meseci.

1. sezona

Možda najbolje gledati je na zimu za maksimalni užitak, ono da se poklopi atmosfera serije sa godišnjim dobom. 😄

Meni je ovo realan horor, a pod tim mislim postavku i temu za koju pomisliš da bi mogla biti anegdota ili folklor karakterističan za taj period, u ovom slučaju period dalekih prekookeanskih ekspedicija koje su mapirale svet kakav poznajemo.
U tom smislu desetka za narativ na koji se nadograđuju horor motivi koji nisu naročito pretenciozni ali jesu efektni.
Kod ove serije je najjače to što bi bila skroz odlična i da nema horor elemenata s obzirom da maksimalno dramski prezentuje jednu tragediju izgubljenih i izolovanih mornara u ekstremnim vremenskim uslovima. Horor je samo šlag na torti.

2. sezona

Ovde je malo komplikovanije. Više je klasična horor priča u pitanju, i to priča koja može nekome biti spora ili dosadna, i koja zasigurno traži podosta strpljenja da bi se ispratila.
Meni lično je najveći adut opet postavka, praktično istorijski narativ jer je za temu uzeta segregacija japanskog stanovništva u logorima u SAD za vreme 2. svetskog rata. Jedna ne toliko poznata i naročito interpretirana tema.
Što se tiče horora, deluje da je ideja bila da se inspiriše azijskom kulturom horor filmova pa da se prenese ovde, mada mi je rezultat oko toga nekako polovičan s obzirom da sve nekako odaje utisak već viđenog u tom smislu.
Svakako ovoj sezoni nedostaje taj momenat da se možeš saživeti sa atmosferom kao u prvoj.

Prva sezona za svaku preporuku, druga se može zaobići.
 
Ja trenutno gledam drugu sezonu Terror, počeo sam da je gledam i rekoh bataliću ako ne bude valjalo, međutim odgledah 6 epizoda do sad.
Kakva je u celini ne znam dok ne odgledam celu sezonu ali za sada je ono "not great not terrible"
 
Ja odavno planiram drugu sezonu ali nikako da naiđe momenat. @Solidify slažem se da je treba ostaviti za zimski period i zamračenu sobu samo zbog atmosfere, a baci pogled ako nisi na Pereval Dyatlova aka Dead Mountain, mislim da atmosferičnije serije nije bilo do sada...
 
Vredi li čemu Babylon Berlin?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno