Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Zavrsih PAD (na osnovu Lauseviceve knjige) i onako... na momente zanimljivo,ali generalno nista posebno.Ustvari ostale su mi samo dve dileme... posto nisam citao knjigu,jel Lausevic stvarno pisao o tamo nekom Ivanu Maslacu ili o sebi,mislim jel i on menjao ime glavnog lika ili? I druga jos veca dilema... jel stvarno j*bo u zatvoru? :D
Ko ne mora bas da gleda,moze i da preskoci seriju :)
 
Pogledah je nanovo... Sezonu 1


Za ovu seriju, tj. njenu prvu sezonu važi da je jedina adaptacija Stivena Kinga koja je na ekranu ispala bolja od knjige. A pošto roman jesam čitao, ne mogu da opovrgnem.
Ono što sigurno mogu reći da ova serija ima toliko dobar kasting koji nadmašuje i likove u romanu. Ko želi da vidi Brendona Glisona u piku njegovog poznatog namćorastog karaktera i glume, mora odgledati ovu seriju, a lik antagoniste, Brejdija je priča za sebe, definicija creepy persone, kako kroz odigranu fizičku pojavu tako i kroz psihologiju.
Njih dvojica su meni lično najkvalitetnija kombinacija u priči mačke i miša u nekoj izvedbi ovog i sličnog žanra, i to je u suštini najveći adut serije i glavni motiv koji pokreće kompletnu atmosferu, dramu i sasvim finu dozu tenzije i neizvesnosti.

U suštini ko nije gledao, ovu seriju treba odgledati samo u 1. sezoni (10 epizoda).
1. sezona kompletno i verno pokriva prvu knjigu koja je deo trilogije.
2. i 3. sezona su totalno van autentičnosti druge dve knjige, tek pozajmljuju neke elemente ali su producenti preuzeli kormilo i osetno seriju oštetili u kvalitetu.

Tako da u suštini preporuka, i to obavezna za 1. sezonu koja sama po sebi se može smatrati samodovoljnom i zaokruženom.
 
the king's avatar, kineska serija sa netflixa, znam da je malo čudno no ali uopste nije lose :)
prvu epizoda se moze preskociti ali posle postaje ave bolje,
esport serija, citao sam novele o tome a sada ima i live serija.
Zanimljivo je da svi nose raznolike casio satove :)
 
Pogledah je nanovo... Sezonu 1


Za ovu seriju, tj. njenu prvu sezonu važi da je jedina adaptacija Stivena Kinga koja je na ekranu ispala bolja od knjige. A pošto roman jesam čitao, ne mogu da opovrgnem.
Ono što sigurno mogu reći da ova serija ima toliko dobar kasting koji nadmašuje i likove u romanu. Ko želi da vidi Brendona Glisona u piku njegovog poznatog namćorastog karaktera i glume, mora odgledati ovu seriju, a lik antagoniste, Brejdija je priča za sebe, definicija creepy persone, kako kroz odigranu fizičku pojavu tako i kroz psihologiju.
Njih dvojica su meni lično najkvalitetnija kombinacija u priči mačke i miša u nekoj izvedbi ovog i sličnog žanra, i to je u suštini najveći adut serije i glavni motiv koji pokreće kompletnu atmosferu, dramu i sasvim finu dozu tenzije i neizvesnosti.

U suštini ko nije gledao, ovu seriju treba odgledati samo u 1. sezoni (10 epizoda).
1. sezona kompletno i verno pokriva prvu knjigu koja je deo trilogije.
2. i 3. sezona su totalno van autentičnosti druge dve knjige, tek pozajmljuju neke elemente ali su producenti preuzeli kormilo i osetno seriju oštetili u kvalitetu.

Tako da u suštini preporuka, i to obavezna za 1. sezonu koja sama po sebi se može smatrati samodovoljnom i zaokruženom.
Hvala na preporuci, baciću oko.
Čitao sam knjige i potvrđujem da su totalni krš.
 
Dopesick (2021)

Mogu samo reći da je serija OK ako gledam sa igrane strane. Efektnija bi bila da je odrađena sa puno manje epizoda i nejasno mi da ovakav potencijal od teme bude
toliko repetativan iz epizode u epizodu. Ako se zagrebe malo više u problematiku i ako se uzme u obzir da je serija bazirana po istinitim događajima oko epidemije opoida, ne i oko same radnje
stičem bolji utisak o seriji. Niko mi se preterano nije izdvojio sa ulogom, možda eto Michael Keaton mada ne i uvek, Michael Stuhlbarg (Richard Sackler), a moram pomenuti i Kaitlyn Dever kao Betsy. I naravno, Rosario Dawson (mraaaleee), kao Brdget Meyer.

Samo bih dodao da mi je prosto nezamisliva kampanja koja se puštala u etar u Americi, da je suština u vezi umerenog (hroničnog) bola sanirati posledicu, ali ne i lečiti uzrok. Kapiram uzimanje tablete protiv bolova kod nekih stanja, tipa zubobolje i te vrste bola, dok se sutradan ne ode do stomatologa, ali da neko kljuca svaki dan analgetike, ili dok ne shvati da ih više ne pije radi prestanka bola, već da bi mogao funkcionisati, to mi ne ide u glavu.

Neverovatan podatak da je Perdu Farma postigla dogovor sa državnim tužiocima da plate 6 milijardi dolara na ime sudskih sporova i ublažavanje krize, vest iz marta 2022.
Svakako seriju treba pogledati zbog puno drugih stvari iako mi je previše razvučena.
 
Prvi utisak...

...na osnovu 2 epizode koje večeras pogledah.
Prvi i najjači utisak je definitivno Kristof Valc. Totalno eksploatišu njegove kvalitete u nekom miksu misterioznog, a lucidnog i ekscentričnog lika, moglo bi se reći i zloćudne moći. Uglavnom, definitivno je centar serije, kako kvalitetom uloge tako i u kontekstu radnje.
Drugi utisak - Severance vajb. Nije da neodoljivo podseća na Severance ali postavka jeste u nekim elementima slična. Korporativno okruženje, doduše ne tako fiktivne prirode i atmosfere, ali sa motivom misterioznosti koji obavija likove i odnose uključene u to okruženje a čija se priča upravo zapliće i razvija preko glavnog lika konsultanta koji ima moć kojom ostvaruje neku višu agendu...

Uglavnom, sasvim zanimljiva serija deluje, skroz verujem da će ispasti u najmanju ruku korektna u svih 10 epizoda.
 
Naterah sebe da u nedostatku bilo cega kvalitetnog odgledam OZ. Sad sam na pola i jedva cekam vece da odgledam par epizoda da se smirim :)

P.S.

Skoro 15 dana nisam nista mogao da gledam posle SFU, pocinjao neke gluposti i gasio..
 
Dopesick (2021)

Mogu samo reći da je serija OK ako gledam sa igrane strane. Efektnija bi bila da je odrađena sa puno manje epizoda i nejasno mi da ovakav potencijal od teme bude
toliko repetativan iz epizode u epizodu. Ako se zagrebe malo više u problematiku i ako se uzme u obzir da je serija bazirana po istinitim događajima oko epidemije opoida, ne i oko same radnje
stičem bolji utisak o seriji. Niko mi se preterano nije izdvojio sa ulogom, možda eto Michael Keaton mada ne i uvek, Michael Stuhlbarg (Richard Sackler), a moram pomenuti i Kaitlyn Dever kao Betsy. I naravno, Rosario Dawson (mraaaleee), kao Brdget Meyer.

Samo bih dodao da mi je prosto nezamisliva kampanja koja se puštala u etar u Americi, da je suština u vezi umerenog (hroničnog) bola sanirati posledicu, ali ne i lečiti uzrok. Kapiram uzimanje tablete protiv bolova kod nekih stanja, tipa zubobolje i te vrste bola, dok se sutradan ne ode do stomatologa, ali da neko kljuca svaki dan analgetike, ili dok ne shvati da ih više ne pije radi prestanka bola, već da bi mogao funkcionisati, to mi ne ide u glavu.

Neverovatan podatak da je Perdu Farma postigla dogovor sa državnim tužiocima da plate 6 milijardi dolara na ime sudskih sporova i ublažavanje krize, vest iz marta 2022.
Svakako seriju treba pogledati zbog puno drugih stvari iako mi je previše razvučena.

Dobra je serija, ali su baš preterali sa konstantnim skakanjem iz jednog vremena u drugo.
 
Naterah sebe da u nedostatku bilo cega kvalitetnog odgledam OZ. Sad sam na pola i jedva cekam vece da odgledam par epizoda da se smirim :)

P.S.

Skoro 15 dana nisam nista mogao da gledam posle SFU, pocinjao neke gluposti i gasio..
Ja krenuo prosle nedelje i ne mogu da je gledam smor mi je, ali kontam da je to onaj klasični HBO momenat skidanja nevinosti seriji. Mora da se probije nekoliko epizoda...
 
Dabome. Tek posle 5-6 se navuces. I nema da smara epizoda, tipa najavi se neki dogadjaj i ti cekas npr neku bitku kao u GoT dve epizode, nego se sve desava instant bez bespotrebnog razvlacenja, vec u sledecoj sceni. Brutalna serija.
 
Odgledao Six Feet Under... Kakvo putovanje kroz zivot i smrt. Crnohumorna, provokativna, depresivna ali opet tako zivotna.
Definitivno nije za svaciji stomak, ali ko "klikne" sa prvim epizodama bice prepusten na milost i nemilost scenaristima do kraja.
A kraj je tek ogromna jagoda na vrhu torte, zaprepascujuce zaokruzena celina ovog putovanja.
 
Pogledao white lotus. Bolja druga sezona od prve. 7.5/10 od mene.
I da, izbor glumica mnogo bolji u s1 :)
Sinoc smo moja gospodja i ja zavrsili White lotus. Nama je bolja S1 verovatno kao sto kazes zbog boljeg izbora glumaca. Dobra muzika... Prelepe lokacije. 7.5/10
Drugu sezonu je izvukla "Stiflerova mama" skokom u vodu slobodnim stilom... I da Etna u pozadini... Prelepo.
Jennifer Coolidge je izdominirala svojom harizmom. Rado bih popio kaficu sa gospodjom🤫.
 
8.0/10

Kad se setim prve sezone Boša pomislio sam koliko mi je Titus svojom facom odbojan nekako i kako ću verovatno otaljati seriju nakon par epizoda, a evo ovu Legacy sam gledao epizodu po vikendu da mi što duže potraje. 😆

Dobar spin-off, iako je praktično hronološki nastavak. Pročitah da je serija doživela poprilično umanjenje budžeta i primeti se, ne u smislu da je serija lošija, ali se vidi da je dosta kompaktnija; daleko manja postava, bivše kolege se pojavljuju tek epizodno, svedenija je scenografija i lokacije, u par momenata i upadljivo prosečan CGI.
I priča je solidno uprošćena, ali fluidna. Iako nema preterano neizvesnih zapleta ili neizvesnosti svejedno radnja lako održava pažnju i podjednako raspoređuje fokus na par dešavanja.
Nekad oku neugodni Titus skroz u svom fazonu, iako sada pojavom sa bradom od tri dana i stalno u teksas jakni i izgleda kao neko manje plaćen shodno budžetu serije. 🤣 Ali gluma ne trpi. I dodao bih glumca koji stoji iza lika Moa, totalna gotiva.
Sve kad se sabere, uzevši u obzir da je serija doživela podvlačenje crte nakon regularnog Boša, da je morala da nastavi tamo gde je Boš stao samo u dosta skromnijem maniru, rekao bih da je dobra ispala.
Jedino je cliffhanger nemilosrdan, daleko je jesen do nove sezone.
 
Ama dosta sa pretpostavkama i navođenjem tj. možete ali koristite spoiler tag.
 
Ja sam stao oko sezone 6, mada tematski crna lista može u nedogled 😄
 
James Spader stvoren za TV serije. Igrao u The Practice (zadnje dve sezone), pa u Boston Legal (spin off predhodno pomenute) pa u Black List. Na TV-u od 2003. do 2023. I sve su bile gledane, a lista serija u datom trenutku.

I ja sam Blacklist gledao prvih par sezona. Po meni serije i ne treba da traju duže od par sezona. Smori ma kako dobra bila.

Inače, meni je Boston Legal bila top serija. Glumačka ekipa fenomenalna.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno