Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa pišeš da je ocena sa Imdb relevantna i dobar pokazatelj kvaliteta filma/serije, pa ti šaljem sliku sa Imdb gde su Kursadžije ocenjene sa 8,4 (bilo 9,5 do nedavno)...

Misliš da je ta ocena adekvatna za to štivo, o da se Imdb može uzeti kao ozbiljan reper kvaliteta?
 
Nisi me razumeo. Govorim o serijama i filmovima koji su u sferi mog interesovanja, ne o takvim glupostima. Kvotovao si zadnju rečenicu a u prvoj sam baš naglasio šta i kako. Pričam svoje iskustvo i ono što mene zanima.

Retko se desi da ono što gledam odstupa puno od date ocene, mada ima primera kada se tako nešto i desi ali uglavnom za neka ostvarenja koja su hajpovana, pa rešim da pogledam. Na primer Squid Game. Velika ocena, ali jako brzo sam je batalio.
 
Poslednja izmena:
A dobro, kursadjije su bila fora kad je jedan domaći YouTube-er pokrenuo sprdnju da ljudi daju 10ke na imdbu kako bi se kursadzije pojavile u top listi serija.
 
^ Upravo to i jeste problem, to je primjer pozitivnog skretanja na agregatima koje onda ne oslikava stvarnost. Ako je nešto prosjek, ili jako dobro ili jako loše bez diskusije (tipa krš filmovi sa Best of the Worst ili klasici poput Kuma) biće i ocjena relevantna, ali sve ostalo je diskutabilno: fanovi Depa sad review bombuju sve u čemu je Amber Heard, opskurni indy naslov ocjenjuju samo oni koji su ga gledali i u tom su fazonu pa je mega visoka ocjena itd.

EDIT: Nego da nisu sve opšta mjesta, evo primjer: gledao sam skoro seriju "Devs". I bukvalno ne znam kako bih ocijenio na IMDB niti da li bih je preporučio nekome. Meni lično nije žao što sam je pogledao, ima sjajnoh stvari, ali su očigledni i nedostaci, i morao bih da znam nekoga da bih preporučio ili ne. Za ove slučajeve je apsolutno neophodna kompetentna kritika i malo dublja priča. Jednostavno nije sve "Friends".
 
Poslednja izmena:
Da nije bilo foruma, ne bih ni znao za Severance... lagana 9/10.
Zasto ne cistih 10... eh, pa gledao se Lost davno, naucila se skola. Mislim da ce sve da ide od S02 na gore, ali daj Betmene da gresim... :D
A ridza mi se mnogo svidza :)
 
Na Netflixu sam pogledao Yakomuz 245, ko je gledao into the night, neka pogleda i ovu, iako je stepenicu ispod, ali se radnje prepalicu i direktno su povezane. mislim da će se u 3 sezoni sa into the night spojiti. Isti je univerzum.
 
Na Netflixu sam pogledao Yakomuz 245, ko je gledao into the night, neka pogleda i ovu, iako je stepenicu ispod, ali se radnje prepalicu i direktno su povezane. mislim da će se u 3 sezoni sa into the night spojiti. Isti je univerzum.
Pretpostavljam da je ovo iz perspektive onih iz podmornice koji su spominjani u Into The Night.
 
Ozark, 8.5-9/10

Odgledasmo sve sezone u poslednjih mesec dana (sinoć i poslednju epizodu (poslednjih 7 ep je izašlo 29.4.)). Serija nam je držala pažnju sve vreme, poneka epizoda je bila nešto sporija, ali sve u svemu jako kvalitetna i ne bi je trebalo preskočiti.

Ne bih da uvredim fanove Breaking Bad-a, ali dinamičnost priče i epizoda je upravo ono što ima Ozark i ono što je BB trebalo da ima (koji sam počinjao da gledam bar 4x i nikad nidam stigao dalje od 3. sezone - prosto, nije išlo).
 
Izvini ali Ozark je baaaaš očigledno dizajniran da privuče Breaking Bad mušterije i da popuni istu nišu... samo sa još više akcenta na "uzbudljivost radnje" i jeftine fore za pumpanje tenzije a manje na razvoj likova.
 
@shamanNS +1
Plus pranje novca koje okosnica radnje serije je zamislio i realizovao Mali Perica, naivno, jadno, neubedljivo, neprimenjivo.

Možda je seriju finansirala i režirala DEA u saradnji sa poreskim organima USA u nadi da će narko dileri i ostale kriminalne eminencije pomisliti da se ovako mogu oprati pare, pa da ih sve pohapse za deset minuta.

Edit: Inače ne bi bila ni prva ni poslednja serija koju bi finansirala odteđena branša u cilju promocije ili pak vraćanja poverenja naroda u ono što rade (sve moguće UR serije koje bi trebale da vrate poverenje amerikanaca u njihov zdravstveni sistem) ili pak destimulaciju kriminaliteta (sve mogiće policijske i CSI serije koje poručiju da se zločin ne isplati i da se počinilac uvek pronađe).
Naravno u praksi niti je zdravstveni sistem bolji, niti policija radi svoj ppsao onako dobro, niti se kriminalci pronalaze i sankcionišu u onolikom procentu, ali promoviše se da je tako.

Ista priča je bila u Holivudu sa vestern filmovima i demonizacijom indijanaca, da bi se opravdao genocid, kao i sa filmovima o Vijetnamu da bi se puk ubedio da nisu popušili u ratu.

Edit2: Kao kod nas Vojna akademija koja bi trebala da nas ubedi da smo u stanju da se odbranimo od svake pretnje npr. najezde treniranih hrčaka, razne krimi/sudske serije koje bi trebale da nas ubede da u stvarnosti panduri nisu kriminalci, a da tužilaštvo i sudstvo funkcionišu... Nažalost ima ljudi koji veruju da je stvarno tako...
 
Poslednja izmena:
Moj ugao gledanja serije nije bio takav da doživljavam FBI, DEA i sl. kao nešto posebno sposobne (daleko od toga).

Više je bilo kroz šta jedna (naizgled) obična porodica može da prođe, i šta je čovek u stanju da uradi za porodicu.

Svi mi vodimo "obične" živote :)
 
Zavrsio i ja ozark danas,secam se u pocetku i bilo kao zanimljivo… mada naravno sto kazu ljudi,nacin poslovanja na ovakav nacin(smesno na vise nivoa) ali posle bilo bas dosadnjikano…. i razvuceno bez ikakve potrebe
gledam i onaj halo i odusevljam se sa onom Charli Murphy koja bar meni sa onom belom kratkom kosom super izgleda
 
Poslednja izmena:
Kakva je ova nova HALO serij,vredi li je gledati????
 
Netflix serije ne treba gledati dok se ne završe
House of Cards je bila vrh do 3 sezone kasnije je postala smeće.
 
Halo moze da se gleda ako bas nema nista drugo na listi za odstrel a gleda mu se neka sci-fi serija.
Flatline gluma, nikakav plot, ne preterano interesantni likovi iako ima povremeno solidne akcije i dobre scenografije - generalno lagano za preskociti.

Iako se vidi da ima solidan budzet deluje kao neka B-tier thrash serija (a ima ih koje su bile bolje od ovoga), koja verovatno i ne bi privukla paznju da nije par poznatih glumackih imena, koji su tu cisto da pokupe lovu. I to kazem kao neko ko nije previse upoznat sa lore-om igara, a verujem da fanovi zasluzeno zele da "nataknu" producente na neomascen kolac.
 
Započeo sam mali milion serija, i sve se nekako zguralo u ovih par meseci. Tu su Euphoria, The Flash, Better Call Saul, ova nova Obi Wan Kenobi, Stranger Things, Elite, TWD, Fear TWD, The Last Kingdom, GoT Targariyeni.. Juče sam završio Legends of Tomorrow, još jedna serija iz DC univerzuma na koju je stavljen katanac, iskreno se nadam da će se isto desiti i Flešu.
Elem gledaću da se što pre otarasim svih ovih serija i krenem nešto starije. Imam želje za nečim poput Supernatural-a, Stargejt serijala, za dugom kvalitetnom serijom sporijeg tempa ako me kontate. Imam na umu Lost, ili nešto iz Star Trek franšize?
 
Ja skoro odgledao Lost i toliko zaboravio da skoro da sam gledao prvi put.
Takođe pomenuo si Supernatural i on mi bio super razbibriga a čini mi se da ga ima na hbo max.
 
Supernatural je bio fantastičan, ja imam običaja da ogledam po jednu epizodu uveče i nisam mogao da dočekam veče za novu avanturicu Sama i Deana. Neki sličan osećaj sam imao sa Prison Break-om prve 2 sezone, koliko su visoko poleteli toliko se u kasnijim sezonama strmoglavo srušili.
 
da li vredi gledati

The Expanse​

za ove koji uopste nisu gledali...? 6 sezona ima huh
Expanse je malo specifična sci fi serija. Ako očekuješ neku akciju i pucačinu nećeš se oduševiti, više je space opera kako je već zovu. Radnja je prilično zamršena za početnike, verovatno bi knjige mnogo toga objasnile.
Ali zato vizuelno je serija fantastična, mogu samo da zamislim kako izgleda u 4K na većem TV-u.
 
Započeo sam mali milion serija, i sve se nekako zguralo u ovih par meseci. Tu su Euphoria, The Flash, Better Call Saul, ova nova Obi Wan Kenobi, Stranger Things, Elite, TWD, Fear TWD, The Last Kingdom, GoT Targariyeni.. Juče sam završio Legends of Tomorrow, još jedna serija iz DC univerzuma na koju je stavljen katanac, iskreno se nadam da će se isto desiti i Flešu.
Elem gledaću da se što pre otarasim svih ovih serija i krenem nešto starije. Imam želje za nečim poput Supernatural-a, Stargejt serijala, za dugom kvalitetnom serijom sporijeg tempa ako me kontate. Imam na umu Lost, ili nešto iz Star Trek franšize?

Ovu nisi. Izlazi tek za cca 3 nedelje...
 
Nisam gledao ni ove ostale, samo kažem da se mnogo serija pojavilo u kratkom vremenskom periodu.
 
Započeo sam mali milion serija, i sve se nekako zguralo u ovih par meseci. Tu su Euphoria, The Flash, Better Call Saul, ova nova Obi Wan Kenobi, Stranger Things, Elite, TWD, Fear TWD, The Last Kingdom, GoT Targariyeni.. Juče sam završio Legends of Tomorrow, još jedna serija iz DC univerzuma na koju je stavljen katanac, iskreno se nadam da će se isto desiti i Flešu.
Elem gledaću da se što pre otarasim svih ovih serija i krenem nešto starije. Imam želje za nečim poput Supernatural-a, Stargejt serijala, za dugom kvalitetnom serijom sporijeg tempa ako me kontate. Imam na umu Lost, ili nešto iz Star Trek franšize?
Koja je to serija GoT Targariyeni?!

Edit: aha, sad videh da nisi sve ovo ni gledao. Mislis na House of the Dragon
 
Da, zaboravio sam u tom trenutku kako se zove. Trebao sam da dodam aktuelne sezone pored serija...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno