Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kopam po nekim starim serijama i tražim ponešto a da nije baš skroz friško. Pa bi mi značilo vaše mišljenje o par serija.

Alphas
Nije bilo puno priče ovde na forumu pa me interesuje vredi li šta. Naravno ne očekujem Boys kvalitet.

Sanctuary
Koga god da sam pitao ili su oduševljeni ili nisu mogli da gledaju, uz čestu opasku da je Tesla prikazan kao negativac?

Dexter

I eventualno neka preporuka, ako mi je promaklo nešto tog tipa kao što je, Lost, Fringe, Leftovers, Counterpart, The Man in high castle.... Znači neki mystery show ali završena serija a ne ono tipa jedna sezona bez zaključka.
 
^
Alphas i Sanctuary sam svojevremeno probao da gledam i nije islo, previse b produkcija...
Amanda Tapping (Sam i SG1) stoji iza Sanctuary-ja
Cini mi se da se u to vreme pojavila i Terra Nova koja je najvise obecavala i imala dobar budzet ali je otkazana...

A kako su tada Fringe, BB, SoA bili aktuelni... Izbor je bio logican...

Od mene preporuka za britansku The Hustle iz 2004 od tih starijih (doduse dok se ekipa nije raspala), nije ovde puno spomenuta...
Daleko bolja nego ovaj SJW Arsen Lupin... Ocean's 11 fazon samo bolje i sa britanskim smekom

+ za ono sto trazis u zanru (sada videh :p )
American Gods (1. sezona odlicna), Blindspot (dobar potencijal ali izvedba meh), Black Spot (2017, isto kao prethodna), Castle Rock, Project Blue Book (skoro odgledao, novijeg datuma)
takodje sam zapocinjao Contiuum, Travelers i Killjoys ali sam batalio posle nekoliko epizoda...
Dark Matter se isto ovde spominjala malo, od par clanova, kazu da nije losa i da se popravila posle 1. sezone...
Takodje i francuske iz 2015 The Returned nije losa, ali nisam odgledao dalje od prve sezone.
 
Poslednja izmena:
Dodaj i Doctor Foster na listu

Ovo je moja lista britanskih serija, što su stavljene na kraju njih sam pogledao.
Ja bih na ovu listu dodao Open all hours (original iz 70-tih sa Davidom Jasonom i Ronnie Barkerom), Porridge takodje sa Barkerom i Fawlty Towers ko voli komedije tipa Mucke i slicno. Uz Mucke su ovo najpopularnije serije na ostrvu koje se vrte i danas.
 
Poklapaju nam se spiskovi osim što mi taj Blindspot promakao, tako da ga stavljam na listu vidim da ima 5 sezona pa ću da krenem i vidim kako ide.

A Black spot ako je to francuska serija, nju merkam već neko vreme i sigurno ću je pogledati.

U sličnom kontekstu gledam upravo Manifest s03, ali više po inerciji.

Inače nikako nisam pokušavao Dexter, nekako sam uvek bio skeptičan prema serijama koje toliko dugo traju.
Isto i Supernatural, i dalje vrtom trejler pa hoću pa neću.
 
Dexter je odlican osim kraja...
Mada se stvara rutina u seriji koja malo zamara poslednju sezonu-dve...

Supernatural je meni bio odlican, ali sam negde stao oko 8. sezone, to je donekle otislo na pauzu i u zaborav zbog novih serija koje su bile aktuelne...
Ali cu svakako nekad da je bindzujem do kraja, kada ponestane novog kvalitetnijeg materijala...

Nadam se da Farscape, SG1, SG Atlantis + SG Universe, BS Galactica ne moram da ti spominjem... :)
Jedino Capricu nisam gledao...
 
Nadam se da Farscape, SG1, SG Atlantis + SG Universe, BS Galactica ne moram da ti spominjem... :)
Jedino Capricu nisam gledao...
Nikako nikako, to je obavezna lektira :) kada je SF u pitanju.

Lost i Fringe su mi bili najomiljeniji u mystery žanru, ali šteta je što dosta takvih serija ili nije krenula dalje od B produkcije ili nije dobilo nastavak, zato sad i prekopavam te starije serije.
Mislim da ću opet pogledati Tvin Peaks, ali sećam se i da me je Wayward Pines držao mada mislim da je i on isečen.

Hvala za predloge u svakom slučaju.
 
Supernatural je meni bio odlican, ali sam negde stao oko 8. sezone, to je donekle otislo na pauzu i u zaborav zbog novih serija koje su bile aktuelne..
Dobro me podseti na Supernatural, ja stao na 9. sezoni a vidim da ga ima na USA Netflix pa bih mogao da nastavim.
 
Poklapaju nam se spiskovi osim što mi taj Blindspot promakao, tako da ga stavljam na listu vidim da ima 5 sezona pa ću da krenem i vidim kako ide.
Odlična serija, svaka sezona nosi neki novi obrt u seriji. Ima 5 sezona, ali se brzo pogleda, drži pažnju i prosto te tera da pogledaš sledeću epizodu.
 
Vise nemam ideje sta da gledam tako da sam krenuo da recikliram serije koje sam vec gledao, Better Call Saul sam prekinuo 4 sezone tako da sad to dovrsavam.
Inace na B92 pratim Arrow zadnjih mesec dana, brate mili koliko je ta serija bila odlicna na pocetku...
 
Ako kojim slucajem nisi gledao Death Note, eto prijatnog iznenadjenja 🙂
 
Debris - https://www.imdb.com/title/tt11640020/
Za ove tri epizode koje su izašle utisak je da pozadinska priča može da bude interesantna, ali glumci i njihova drama je negledljiva.
Neki pokušaj da bude nalik na "Fringe" ali daleko od uspešnog izgleda, možda sačekati da izbace sve epizode pa pogledati samo prvu i poslednju ovo između će biti teška španska sapunica. :)
 
Nikako nikako, to je obavezna lektira :) kada je SF u pitanju.

Lost i Fringe su mi bili najomiljeniji u mystery žanru, ali šteta je što dosta takvih serija ili nije krenula dalje od B produkcije ili nije dobilo nastavak, zato sad i prekopavam te starije serije.
Mislim da ću opet pogledati Tvin Peaks, ali sećam se i da me je Wayward Pines držao mada mislim da je i on isečen.

Hvala za predloge u svakom slučaju.

Samo bih dodao i Babylon 5, stara i dobra.
 
Odgledao The Americans. Sta znam, u moru smeca koje se snima, recimo da je ok. Malo je suplja prica ali, gluma, likovi, atmosfera, sve je na vrhunskom nivou. Subjektivno 7.5/10.

Pre ove, gledao sam Dextera i Dark, pa ako moze neka preporuka, pucajte 😁
 
Počeo sam da gledam Justified jer ovde neko malo-malo pa je preporuči a vidim da na IMDB ima ocenu 8.6.
Odgledao sam 3 epizode ali meni ovo deluje kao teška B produkcija. Gluma, dijalozi, scenario... ama baš sve.
Odavno nisam gledao nešto ovako jadno a odgledao sam većinu krimi-triler serija.
 
Jedino ako ima još neki Justified 😏
Pokušaću da odgledam prvu sezonu do kraja.
 
^
Deluje interesantno.
 
^
Spada u kategoriju "moz' se odgleda" ali ne ocekuj nista posebno...
Najveci highlight je Tudyk koji nosi seriju na ledjima
(btw odlican glumac, jos od Serenity i Death at a Funeral mi je genijalan u manjim rolama ali tek u poslednjih par godina nesto vise angazovan u vecim ulogama... Tucker & Dale, Star Wars RO i Doom Patrol)
 
Poslednja izmena:
Jos nisam odgledao poslednju.... Tolko potonulo?
 
Jos nisam odgledao poslednju.... Tolko potonulo?
Nije. Expanse prati knjige i dalje i jedini je SF trenutno koji vredi vremena. Ne kažem da je savršen ali je na pristojnom nivou kvaliteta.
 
Znam da prati knjige ali negde (ovde mozda0 sam citao zalbe na kresanje budzeta i jedan od glumaca je zamenjen zbog prituzbi na uznemiravanje...
Pomislih da Amazon krenuo vec da daje tretman druge sezone po kojoj je Netflix poznat.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno