Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da se nadovežem...
Po meni razočaranje je što se ispostavlja da je otac lik koji se u celoj seriji pojavljuje na dve i po sekunde i to dok je bio dečak... Ništa se ne zna koje okolnosti su dovele do toga da on i njihova majka raskinu, kao i do toga da otac ništa nije znao o rođenju sinova bilzanaca iako su oni rođeni '49, a on je mobilisan '50, otišao u Korejski rat i tamo poginuo.

Takođe, najveće mi je razočaranje (tačnije plot hole) što Domeniko mrtav-ladan prihvata vest o tome ko mu je otac, pre svega kroz prizmu samoubistva školske drugarice, kojem je doprineo, te ispada da ga je ta njegova uloga u njenom samoubistvu morila više dok je ona za njega bila jedna, maltene no name indijanka, nego posle saznanja da mu je to polusestra. To je baš nelogično.
pa tu jedino logicno je zbog sramote da su deca od indijanca posto je deda umro pre njihovog rodjenja a rat u koreji je poceo sredinom 50e godine
 
Moram da se ponovim, odgledao do kraja Perry Mason, s01 vrhunska, svaki element serije, lik, okolnosti, američki *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izam i fanatizam, sve ali baš sve. Ne pamtim kada sam pogledao nešto što je kompletno od početka do kraja.

Naravno, ukusi su različiti, što se meni svidi neko ne može da gleda, ali da podvučem, detektivske serije, ubistva, period između dva rata... Od mene 9/10.

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
pa tu jedino logicno je zbog sramote da su deca od indijanca posto je deda umro pre njihovog rodjenja a rat u koreji je poceo sredinom 50e godine

Rat u Koreji je počeo 1950. godine. Henri je te godine i poginuo, piše na nadgrobnom spomeniku.
Posle sam razmišljao, ipak je majka naverovatnije krila ko je otac jer je to bila dvostruko zabranjena ljubav, kao prvo morala je kriti od oca, koji nije podnosio indijance (matori rasista), pa od novog muža koji mi isto deluje kao rednek rasista, a u momentu kad su opštili verovatno su sve morali kriti i od Hernijeve porodice (iako se ispostavilo da je njima bilo sve poznato) jer je on svakako u tom momentu već bio u braku i imao ženu indijanku sa kojom je u isto vreme dobio decu (isto blizance) jer su i ta deca isto godište kao Domeniko i Tomas.

Ovo Domenikovo odsustvo reakcije na doprinos u samoubistvu polusestre, mi je najveći plot hole, potpuno nespojivo sa karakterom njegovog lika, koji se "jeo" i sebe osuđivao i zbog mnogo bezazlenijih stvari, u krajnju ruku imao je veću grižu savesti zbog njenog samoubistva dok je ona za njega bila neka iritantna indijanka iz klupe, nego posle kada je saznao da mu je polusestra.
 
Otkako dobih HBO Go sit se nagledah serija. Nema jurnjave za prevodima, sve radi iz taka...

Serija koju sam odgledao iz taka, sve 4 sezone - The Good Fight (Dobra borba). Uvek sam voleo advokatske serije naročito one sa određenom dozom humora tipa Boston Legal i sl. Ali ova serija je ipak nadmašila sve do sada. Najviše mi se dopada što pruža prikaz kako i šta funkcioniše u anglosanksonskom pravu, uticaj politike i sl.
 
Pretpostavljam da znaš da je "The Good Fight" spin-off serije "The Good Wife"? I to je kao i Boston Legal jedan od slučajeva gde je spin-off bolji i zanimljiviji od matične serije :)
 
Naravno, u oba slučaja su bolje uradili spin off serijale. Good Wife nisam ni gledao sem prve sezone. U Boston legal fenomenalne role James Spidera i Williama Shatnera. Serija nastala pre svih me too pokreta, političke korektnosti,prava gejeva i sl. Da je nastala u ovoj dekadi, ne bi bila toliko dobra.
 
Poslednja izmena:
Rat u Koreji je počeo 1950. godine. Henri je te godine i poginuo, piše na nadgrobnom spomeniku.
Posle sam razmišljao, ipak je majka naverovatnije krila ko je otac jer je to bila dvostruko zabranjena ljubav, kao prvo morala je kriti od oca, koji nije podnosio indijance (matori rasista), pa od novog muža koji mi isto deluje kao rednek rasista, a u momentu kad su opštili verovatno su sve morali kriti i od Hernijeve porodice (iako se ispostavilo da je njima bilo sve poznato) jer je on svakako u tom momentu već bio u braku i imao ženu indijanku sa kojom je u isto vreme dobio decu (isto blizance) jer su i ta deca isto godište kao Domeniko i Tomas.

Ovo Domenikovo odsustvo reakcije na doprinos u samoubistvu polusestre, mi je najveći plot hole, potpuno nespojivo sa karakterom njegovog lika, koji se "jeo" i sebe osuđivao i zbog mnogo bezazlenijih stvari, u krajnju ruku imao je veću grižu savesti zbog njenog samoubistva dok je ona za njega bila neka iritantna indijanka iz klupe, nego posle kada je saznao da mu je polusestra.
rat je poceo juna ili jula 50 a oni su rodjeni za novu godinu 49ta na 50tu. Henri je jos bio tu pa je krila verovatno zbog sramote s obzirom da deda tada nije bio ziv, posto su pominjali da je umro pre njihovog rodjenja. ovo za oolusestru je meni nepotrebni deo price a svakako je odsustvo reakcije glupo s obzirom na karakter domenika
 
^
Pa to i kažem, ne postoji opcija da Henri nije znao za decu...

Možda su u samom početku '49te zajedno krili tu informaciju zbog Henrijeve žene (deda tu već nije bio problem), ali kako se kasnije ispostavilo indijanci su znali za te rodbinske veze, pa je sva prilika da im je Henri rekao pre odlaska u Koreju, što mi je i normalna reakcija kako bi se kasnije izbeglo neko slučajno rodoskrvnuće u tako maloj sredini...

A fakat je da je kasnije samo ona krila tu informaciju, verovatno zbog njenog muža, a možda i zbog eventualnog lošijeg tretmana koji bi deca imala u maloj i zatucanoj sredini kao sinovi indijanca (iako narodnog heroja - ima slika Henrijevog ordena), u odnosu na tretman koji su imali kao sinovi "neznanog junaka"...

P.S. Ovo što sam napisao da je morala kriti od oca sam napisao na bazi teorije koju sam sam razradio (i za šta nemam podlogu niti dokaz) da je matori geknuo kada je video da je trudna, pa posumnjao ko je otac...
 
Poslednja izmena:
Kako se popiškiše po Expense pa ono je...
morali su da se reše Alexa zbog onog cirkusa u javnosti ali su izgleda zamenili njegovu smrt sa Fred-ovom iz knjige. Ona drama oko Naomi je otišla predaleko i razvukli su je strašno. Sve je na kraju previše zbrzano u zadnjih 10 minuta
Još jedna sezona na Amazon i onda ce se videti ko će preuzeti palicu.
Generalno 5 sezona je bila zadovoljavajuća.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Gde mogu da skinem sa prevodom Flowers (British black comedy-drama). Nema prevoda za sve a i nisam našao za skidanje. Može na PM.
 
morali su da se reše Alexa zbog onog cirkusa u javnosti ali su izgleda zamenili njegovu smrt sa Fred-ovom iz knjige. Ona drama oko Naomi je otišla predaleko i razvukli su je strašno. Sve je na kraju previše zbrzano u zadnjih 10 minuta
Još jedna sezona na Amazon i onda ce se videti ko će preuzeti palicu.
Generalno 5 sezona je bila zadovoljavajuća.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
Može link na PM ili u spoiler u vezi onoga što si napisao u spoiler-u.
 
The Expanse 5-ta sezona vrlo dobra, malo su razvukli neke delove bez potrebe, ali su se dosta drzali originalne price.
Jedino stu su zeznuli ovo sa
Alexom, ubise ga bez veze. Mogli su da zamene glumca zbog ove sex afere ili sta je vec
Sledeca sezona bi trebala da bude puna akcije, ako i dalje isprate knjige.
Nadam se da ce neko da preuzme snimanje posle Amazon-a jer su naredne knjige sve zanimljivije.

Po meni trenutno najbolja SF serija koja se emituje.
 
A ta lestvica nije postavljena baš visoko...

Ja završih gledanje Counterpart. Recimo da bi neka realna ocena bila 7.0 - 7.5.. sa season 2 su dosta srozali utisak jer je otišlo sve previše u melodramu, filer sex scene lezbejki i tako. U celoj sezoni se i tek kako primeti pokušaj da se privuče širi spektar publike pre nego što su rešili da otkažu celu seriju jer kao nije interteresantna ženskoj publici a to je bila nova ciljna grupa Starz kanala...
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da znaš da je "The Good Fight" spin-off serije "The Good Wife"? I to je kao i Boston Legal jedan od slučajeva gde je spin-off bolji i zanimljiviji od matične serije :)
Ne znam, Good wife sam odgledao celu seriju, Good fight su mi vecina likova odvratni i smara me ta njihova borba, odgledao 3-4 epizode, dok me je Deni Krejn stvarno zasmejavao. Mad cow disease[emoji846]
https://youtu.be/dDz0DrkGPUI

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
 
morali su da se reše Alexa zbog onog cirkusa u javnosti ali su izgleda zamenili njegovu smrt sa Fred-ovom iz knjige. Ona drama oko Naomi je otišla predaleko i razvukli su je strašno. Sve je na kraju previše zbrzano u zadnjih 10 minuta
Još jedna sezona na Amazon i onda ce se videti ko će preuzeti palicu.
Generalno 5 sezona je bila zadovoljavajuća.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
bas tako previs drame sa njom, smucila mi se u ovoj sezoni.. a i ovo na kraju mogla je komotno da bude epizoda sat ipo a ne ovako cela sezona nista i onda u 10 minuta... sto je najgore totalno mi je neuverljiva poslednja epizoda, lazno nabijanje hipija... valjda ce 6ta sezona da se vrati na prethodni nivo
 
Teško, rekli su i za ovu da će biti pa nista.

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka
 
Konačno sam i ja odgledao seriju Žica. Da nisam imao Hbo go verovatno da je nikad ne bih odgledao. Inače sam seriju više puta kretao i bataljivao, onda su mi neki od vas rekli da mora da se izdrži nekoliko početnih epizoda i da posle bude sve bolje i bolje i to je istina. Jako kvalitetna serija, to stoji ali po mom mišljenju je daleko od najbolje serije ikada. Da se držimo samo Hbo produkcije npr. bolji su mi i Sopranovi i prva sezona Pravog detektiva.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
I ja sam nedavno konačno pogledao Žicu, isto na HBO Go.
Sad gledam "Homicide: Life on the Street", trenutno sam na 5. sezoni, da nadoknadim te po mnogima legendarne serije. Homicide je dosta velika, u ta vremena sezone serija su imale po 20+ epizoda.
 
Završio sinoć gledanje The Haunting of Bly Manor https://www.imdb.com/title/tt10970552/

I meh...ocena možda 6,5 od 10.

Bolji je Hill House, iako su u Bly Manor ispravili "propust" iz Hill house i čitavu jednu epizodu posvetili detaljnom razjašnjenu kako i zašto je kuća postala ukleta, što je lep touch.
Međutim, politička korektnost, na silu nametnuti i nepotrebno forsirani gay odnosi između likova use*avaju seriju poprilično, i prečesto zbog toga gubi momentum, što i nije iznanađenje, mogu reći uobičajilo se u serijama i filmovima iz Netflix produkcije...

Mislim da lošijem utisku doprinosi i to što brojni američki glumci pokušavaju da odglume engleski naglasak, što češće zvuči parodično, nego realno (da Henri Tomase prvenstveno gledam u tebe redneku iz Teksasa)...

Ono što je obema serijama zajedničko je da i u ovoj seriji deca glumci igraju odlične uloge, i ova mala klempava Amelie Bea Smith, može komotno da daje časove glume svim našim glumcima osim Raleta Milenkovića :)...
 
Patria
Imdb
Preporuka, pogotovo mi je leglo što nije na engleskom
Jedna od stvari koja me je najviše iznenadila je koliko su kvalitetno uradili šminku glumaca, i koliko generalno malo znam o ETA

Ocena 8 možda i jače



Band of Brothers

Opet gledam (3. Ili 4. put). Kako je dobro napravljena...

Ja sam skoro završio po prvi put, sjajna serija
 
Zavrsih expanse S5, meni je ovo bila odlicna sezona. Mada mi jeste bio WTF momenat sa

...Alexom niotkuda, mada me vise ne cudi da kada neko bude tako eliminisan u seriji/filmu da je zapravo uzrok neka IRL afera.
 
Zezah se i ja malo na HBO Go pa sam pogledao seriju Mr.Robot. Od mene preporuka. 10/10
Sam Esmaili je bas objasnio.
 
Odgledao Taboo konačno.
Baš mi legla serija, ne znam odakle toliki hejt prema seriji.
Navodno druga sezona stiže 2022 godine.
 
Dobar je Taboo... ja sam kontao da su ga otkazali, prva sezona izašla još 2017. godine...
 
The Young Pope 2016 i The New Pope 2019. Tri godine razmak. Dešava se.

Inače, jedna od najboljih serija. Moja preporuka.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno