Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Krenuo da gledam po preporuci prijatelja. 2 sezone, 21 epizoda, zanimljiva glumačka postava. Radnja je blagi mindf*ck, u mali američki gradić se "vraćaju" preminuli pre izvesnog vremena (godina) a da nisu ostarili ni dana, živi i zdravi, prvo klinac, pa neki lik, na kraju treće epizode i neka devojka... Videćemo, meni su prve tri epizode držale pažnju...
 

Krenuo da gledam po preporuci prijatelja. 2 sezone, 21 epizoda, zanimljiva glumačka postava. Radnja je blagi mindf*ck, u mali američki gradić se "vraćaju" preminuli pre izvesnog vremena (godina) a da nisu ostarili ni dana, živi i zdravi, prvo klinac, pa neki lik, na kraju treće epizode i neka devojka... Videćemo, meni su prve tri epizode držale pažnju...
Ništa, kad završiš javi nam da li je batler ubica 😄
 
Кренуо сам да гледам "Деца зла"... Дакле погледао сам две и по епизоде... Да ли је могуће да ми немамо глумце, даа ли је могуће да су они оволики аматери ако изузмемо старије, па драмска секција "ОШ Живојин Перић" из Стублина би одиграла боље било шта, ово је у најмању руку срамота... А што се тиче сценарија, дакле да напоменем да књигу нисам прочитао али ево уз мале спојлере само да напишем зашто вероватно нећу наставити да гледам....
Дакле отац долази да замоли адвоката да му вбрани сина на суду јер је син све што има у животу, јер је жену изгубио и само им је он остао, син му је невин и он то зна и моли адвоката, адвокат одбија и ПАЗИТЕ САДА, ОТАЦ СЕ УБИЈА... Дакле оставља сина на цедилу и то је то. Даље, убица има алиби али не да Рускињи да сведочи и спаси му живот јер ПАЗИ САДА, ДЕПОРТОВАЋЕ ЈЕ!?!?! Треће, адвокат неће да тражи вешттачење патика већ му то сугерише оптужени, да идиотизам буде још већи патике су два броја МАЊЕ од броја који носи оптужени. Дакле нереалан сценарио, вероватно је тако написано у књизи али то је идиотизам за који ја речи немам.

Ја разумем да хоћеш да напишеш књигу која је као судница, лудница, мистерија, дукат, свирепо убиство... Али то треба знати... Ово је људи моји тежак аматеризам. Да се оградим, погледао сам само 3 епизоде и нисам проочитао књигу, можда ово све овако и треба да буде из неког разлога касније у књизи/серији, али сумњам... И овао је јако, јако лоше.
Да поновим, глумце треба да буде срамота професије којом се баве,... Апсолиутно све испод 40 година који су у серији. Брука и срамота!

Ja upravo čitam knjigu, došao otprilike do 150strane a pogledao sam jednu epizodu. Uvek više volim knjigu da pročitam, pa onda da pogledam seriju, nekad čak i ne gledam seriju ili film koja je rađena po knjizi da mi ne kvari utisak.
Da kažem da je u knjizi otac živ, dakle nema samoubistva. Ana je zamolila Nikolu Bobića(advokata) da preuzme slučaj, i da joj na neki način olakša ceo postupak time što neće odugovlačiti i praktično pomoći da se presuda donese pre izbora što je i cilj. I da u prvoj ep su rekli da ubistvo nije politički motivisano dok u knjizi baš suprotno, ubistvo je politički motivisano
Eto to su samo neke razlike, svakako kad završim knjigu pogledaću i seriju ali već sada mogu da pretpostavim da je knjiga bolja, pošto se i meni nije nesto svidela prva epizoda.
 
Pogledao prvih pet epizoda serije The Winter King.
Priča o Arturu pendragonu. Za sada nije loša, mada ima neki moderan vibe koji mi se ne dopada (Merlin je crnac, ima indijaca u postavi a ne znam odakle u Engleskoj u V veku...). Ali generalno nije loša serija.
 
Pogledao prvih pet epizoda serije The Winter King.
Priča o Arturu pendragonu. Za sada nije loša, mada ima neki moderan vibe koji mi se ne dopada (Merlin je crnac, ima indijaca u postavi a ne znam odakle u Engleskoj u V veku...). Ali generalno nije loša serija.
Jos ako se otkrije kasnije da su Artur i Merlin u gej vezi bice bas moderna verzija 🤣
 

Dobra!

Retko kad omane britanska produkcija kada su u pitanju policijske drame, tako nije ni sada. Doza dodatnog šmeka je smeštenost u S. Irsku, daje taman malo svedeniji ton, pomalo u onom nordijskom fazonu kada su ovakve serije u pitanju. Ni narativo nije ništa pompenzno, fokusirana na takoreći obične policijske službenike sa osvrtom na njihove profesionalne i privatne izazove, a opet seriji ne fali kvalitetnih triler momenata i uzbudljivosti.
 

Ja upravo čitam knjigu, došao otprilike do 150strane a pogledao sam jednu epizodu. Uvek više volim knjigu da pročitam, pa onda da pogledam seriju, nekad čak i ne gledam seriju ili film koja je rađena po knjizi da mi ne kvari utisak.
Da kažem da je u knjizi otac živ, dakle nema samoubistva. Ana je zamolila Nikolu Bobića(advokata) da preuzme slučaj, i da joj na neki način olakša ceo postupak time što neće odugovlačiti i praktično pomoći da se presuda donese pre izbora što je i cilj. I da u prvoj ep su rekli da ubistvo nije politički motivisano dok u knjizi baš suprotno, ubistvo je politički motivisano
Eto to su samo neke razlike, svakako kad završim knjigu pogledaću i seriju ali već sada mogu da pretpostavim da je knjiga bolja, pošto se i meni nije nesto svidela prva epizoda.
Sve sto si napisoa ima razjasnjenje posle manje vise Nije mu on ni otac ali je covek verovatno prsao zbog cele priče koju shvatiš kada odgledaš, neki ljudi se ubiju bez nama ostalima preterano ociglednih razloga. Znam ovo jer mi se najbolji drug pre 20 godina ubio. Prosto im se sve nakupi i dosta im je svega. Bizarno je što je tvoj nick bio njegov nadimak, Vule.

Meni je serija baš dobra, otpetljavanje priče koja je zamršena nije otaljano kao sto to cesto bude vec je kvalitetno. Vidi se da je to dobar roman.

Kvalitet epizoda mi je za pocetne i zavrsne epizode dobatr, dok su srednje slabije.

Inace mi je Radovan Vujovic odlican ali ovde na momente deluje kao da je s marsa pao. Ali samo u nekim scenama, u scenama pogubljenosti i straha je odlican.

Nema sta Firefly izbacuje dobre serije.

I da odlicno je sto je 1 sezona i nema vise inace bi 100% razvodnjili i napravili...
 
Ma gde dobra jedva goli prosek. Da se ne ponavljam oko tehnickih/tonskih problema to je vec neko spomenuo. Ali nije samo to:
Ima mnogo gluposti/nelogicnosti da ne zna covek odakle da pocne.
Knjigu nisam citao to odmah da napomenem tako da ne znam paralele sa serijom i zato cu komentarisati samo seriju.
1. Jedna od vecih (ako ne i najveca) glupost/i je sto maltene do samog kraja sudjenja advokat Bobic nema pojma koji broj patika nosi njegov klijent iako su patike krunski dokaz?! Gledalac momentalno skapira da je on jedan od ubica na insistiranje da se vestace patike. To je negde 2,3 epizoda..
2. A drugi ubica pocinje da se "oktriva" promenom ponasanja i "krindzovanjem" oko svoje kancelarijske koleginice koja ima jacu vilicu od Zangief-a iz "Street Fightera" ,tamo negde od sredine serije. Inace Slaven Doslo je verovatno najgori glumac na planeti Zemlji. Treba to umeti.. Logicnije bi bilo da je on novinar (jer novinar moze da bude svako) koji "pomaze" Bobicu nego da je kolega iz kancelarije. Nesto slicno kao "Memento".
3. Ocuh Dragana nema apsolutno nijedan jedini razlog da se ubije (Dragan je u pritvoru, postoje neki dokazi ali niti je osudjen, niti je sve izgubljeno), osim da se Bobic odobrovolji i prihvati slucaj jer je i sam ostao bez oca zbog samoubistva.
4, Uloga Bobica "funkcionalnog" narkomana/advokata koji cepa zoloft, vutru i alkohol (neretko i sve zajedno) je obicno dodvoravanje Amerima i nista drugo. Nit realno, nit logicno za nase podneblje (na sve traume koje je iskusio kao klinac).
5. Ulogu Mire Kovac aka Anice Dobre je mogao komotno da odglumi i Toma Nikolic, sedi u vili na Dedinju, smrce koks i "vacapuje" sa cerkom preko moba. Njena uloga je trebala da se zavrsi posle sahrane.
6. Pikceva uloga je isto debilna, lik krenuo da se kaje za ratni zlocin u kome je ucestvovao pre 30g sada kad je zavrsio u zatvoru zbog toga sto je vozio neke likove u oruzanu pljacku (gde je neka bakuta upucana)?! Logicnije bi bilo da je "prepoznao" pozadinu ubistva Kovaca, pa da se sastao sa Drobnjakom kao bivsim nadredjenim iz tog vremena, gde ga ovaj na pomen da ima neke veze sa tim vremenom, odjebe i on recimo u stanju rastrojstva napravi neku glupost i zavrsi u zatvoru. Kakva bakuta, koje pljacke i gluposti?!
7. I na kraju slag na tortu, lerdi lik iz kraja (duguje zivot Bobicu jer ga zvao para puta na "Sushi") i njegov ujak/stric sta vec bese inspektor Vinjak u penziji vade celu situaciju. Mos' mislit..
8. Shaman/Witch doctor Ifran Mensur isto ubacen ***** li ga iz koga razloga, valjda da se popuni neka epizoda. Slabo se gudrira Bobic pa mu treba jaca doza.

Sve u svemu tesko da moze pre 6.5/10
 
Silent Hill Ascension odgledao skoro celu prvu epizodu na playstation core i teško đubre od serije ,animirana ,neki interaktivni fazon ili šta već .Kada se setim Silent Hill prvog dela .Ovo je cirkus što sada rade sa ovim 🤦 nisam mogao do kraja za izdržim .-5/10
 
Krećem danas da je gledam...
Sinoć završio "Pad kuće Ašer"....uffff...stvarno vredno za odgledati!
Edgar Alan Poe - kada sam naleteo na knjigu kao klinac, nisam ni znao ko je E.A.P. Nisam spavao normalno nekoliko dana.
 
Meni nikako da se pojavi na HBO Max? Ne znam u cemu je fora. Ali izgleda da cu gledati drugom metodom
 
Bosch.. Kakvo osveženje posle gomile smeća.
 

Ovo je bilo preko potrebno osveženje nakon Midnight Mass.

Možda da nije bilo Midnight Mass ova serija i ne bi ispala ovako pitka, baš je legla. Kada se uračuna priča, dinamika, interpretacija, horor motivi, ovo je otprilike ta neka zlatna sredina kojom Flanagan neće istegnuti seriju previše na jednu stranu.
Posebno mi se svidelo što je znatno ublažio taj momenat alegorije, koja je ovde jasna, baš onako lako dostupna i razumljiva, i sasvim solidno je prezentiran motiv društva, sistema vrednosti, današnjice... Možda bih posebno izdvojio repliku o limunu.
Možda je jedino predvidiva malo više, pošto je onaj tip serije čiju hronologiju događaja možeš da pretpostaviš, tačno znaš ko i kako će završiti, ali nije tolika mana jer svejedno iščekuješ očekivanu kulminaciju.
Poseban plus je što epizode od sat vremena uopšte se dojme dugim toliko.
 
Meni je druga sezona Legacy prilično meh. Izgledalo mi kao 4 epizode razvučene na 10 epizoda.
 
Pa dobro, tačno je. Ali meni su standardi pali na najniži nivo ikada.
 
Krenulo je jako pa su onda razvodnjili ali avaj i pored toga bolji je od 80% sadržaja trenutno. Meni ostale poslednje dve, jedva cekam.
 
All the light we cannot see
Bolje nego sto sam ocekivao 8, samo je komotno mogao biti film jer je dosta kratko.

Blue Eyed Samurai I ovo je kul.

Gen V Dobar

Upload
Malo sad vec dosadan

Invincible s2, videcemo

Rick and Morty nova sezona, deluje ko reciklaža
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno