Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Obavezno pogledati i film posle serije! Drago mi je što je Milch uspeo da ga odradi i da dobije zeleno svetlo i finansije od HBO-a, uhvatio poslednji voz, dijagnostifikovan mu je Alchajmer :(
Sjajna serija, definitivno mi stoji pri vrhu i posle svih ovih godina gledanja svačega.
 
Pokusao gledati Echoes ali ugasio nakon prve epizode. Nisam mogao svariti kompletne scene CGI, glavna glumica, okolina, itd. U seriji koja nije fantazija ili scifi. wtf

Nakon Ozark i Soula, nije mi nista gledljivo pa ako moze preporuka. Kontam ponovo poceti sa Breaking Bad. Dopala mi se i Mare of Easttown ali izgleda nista od S2. True Detectives ko zna kada ce ponovo. Fargo isto ali eto, nesto na taj fazon serije. Imam Netflix i HBO MAX a i .."internet" pa koji god streaming servis bio.

Hvala.
 
Pokusao gledati Echoes ali ugasio nakon prve epizode. Nisam mogao svariti kompletne scene CGI, glavna glumica, okolina, itd. U seriji koja nije fantazija ili scifi. wtf

Nakon Ozark i Soula, nije mi nista gledljivo pa ako moze preporuka. Kontam ponovo poceti sa Breaking Bad. Dopala mi se i Mare of Easttown ali izgleda nista od S2. True Detectives ko zna kada ce ponovo. Fargo isto ali eto, nesto na taj fazon serije. Imam Netflix i HBO MAX a i .."internet" pa koji god streaming servis bio.

Hvala.
Ako nisi gledao...
 
Jesam, thx. Preporuka i od mene. Nikako da izbace S3.
 
Pokusao gledati Echoes ali ugasio nakon prve epizode. Nisam mogao svariti kompletne scene CGI, glavna glumica, okolina, itd. U seriji koja nije fantazija ili scifi. wtf

Nakon Ozark i Soula, nije mi nista gledljivo pa ako moze preporuka. Kontam ponovo poceti sa Breaking Bad. Dopala mi se i Mare of Easttown ali izgleda nista od S2. True Detectives ko zna kada ce ponovo. Fargo isto ali eto, nesto na taj fazon serije. Imam Netflix i HBO MAX a i .."internet" pa koji god streaming servis bio.

Hvala.
Your honor, Sharp objects, The night of, Defending Jacob, The Fall, pa možda i Dopesick, Welcome to Utmark.
To je nešto što bi ti moglo biti zanimljivo...
 
Jesam, thx. Preporuka i od mene. Nikako da izbace S3.
"David Fincher has pretty much outright said he’s done with the show and didn’t think the viewership was high enough for what it cost. Netflix just refuses to outright cancel"
 

despot77

"Your honor, Sharp objects, The night of, Defending Jacob, The Fall, pa možda i Dopesick, Welcome to Utmark.
To je nešto što bi ti moglo biti zanimljivo..."


"Your honor" Ne znam kako sam skroz zaboravio na nju, pogledat cu. "Sharp objects, The night of, The Fall" pogledao. Dat cu sansu i ostalim navedenim. Al svaka cast, pogodio si sta trazim.

Hvala druze.
 
Topla preporuka za cyberpunk:edgeruner,naravno onaj koji voli anime/manga ili onaj ko je igrao igricu pa ce leci (valjda)
Poceo sam i Dahmer,za sada deluje jako obecavajuce
 
Cyberpunk:edgeruners...meni se ovo uopste nije svidelo. Osim pucnjave, krvi i perverzije nema nista drugo.
Ne mislim da nekom teram kontru, ali ovo bas bledo.
 
Gledao neko The Sinners ? Krenuo slučajno na netflix-u da gledam uglavnom zbog glavne glumice 😀 i stigao do 6 epizode ,deluje zanimljivo .Vredi li nastaviti do kraja pošto vidim ima 4 sezone ili pada kvalitet kasnije ?
 
Ako mislis na The Sinner sa Jessica Biel, meni je ta prva sezona dobra, odgledaj do kraja...a ako je ova druga serija, kako si napisao The Sinners to nisam gledao :)
 
Da na tu sam mislio sa Jesikom ❤️ 😀 nisi gledao sve sezone ?Jesu li povezane ili se priča završava na kraju sezone ?
 
Ona je samo u prvoj sezoni :), gledao sam i drugu, nema veze sa prvom sezonom ! Nije me bas nesto odusevila, ali mozes da probas. Pullman je glavni lik i on je u svim sezonama 3 i 4 nisam gledao, zena je odgledala sve, 3 je njoj ok, a 4 smor !
 
Ovo sta su uradili od House of the Dragon je blago receno smesno, promenuli su glumicu koja je glumila primcezu pa kraljicu onda kralj je toliko ostario da bukvalno radnja iz epizode u epizodu je razmak po nekoliko godina. Cak mislim da onaj za koga se princeza udala da ni to nije isti glumac.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo sta su uradili od House of the Dragon je blago receno smesno, promenuli su glumicu koja je glumila primcezu pa kraljicu onda kralj je toliko ostario da bukvalno radnja iz epizode u epizodu je razmak po nekoliko godina. Cak mislim da onaj za koga se princeza udala da ni to nije isti glumac.
Slažem se sa Tiborom.

Sve više mislim da je kolega @phoboskv bio u pravu sa ocenama kojima je ovu seriju kvalifikovao proteklih nedelja, jer ovi koji su zaduženi ua ovu seriju sve više glavinjaju sa radnjom i izbegavaju bilo kakav bolji, smisleniji i sadržajniji zaplet (ili čak izbacuju i logične i smislene scene (verovatno samo one skuplje)) pa nije retko da se radnja preseca nekim random glupim događajem samo da se ne bi primetilo da ista od starta nema logiku i da se "lupilo o kreativni zid":
Mislim koja je uopšte poenta one scene Deamona, njegove supruge i ćerki kako se goste za stolom princa u Lisu? Koja je okončana bez odgovora na to pitanje, samospaljivanjem Deamonove supruge da bi valjda bilo nekog epskog momenta i da bi se video skrnavi CGI zmaj? Koja je poenta one glupe tuča na slavlju u prošloj epizodi osim da bi se izbegla scena sa turnirom? Koja je poenta jednog i po kadra spaljivanja Harendvora? Pa ponovo trtljanje i otkrivanje sopstvenih slabosti na sva vrata (kraljica trtlja kako se .ebe sa strane sa komadantom gradske straže, koji na provokacije reaguje (praktično priznaje) mladi belog plašta Kola (sisu najveću u celoj seriji), glupost totalna...
Radnja je sve istrzanija u nepovezanija, likovi sve plići, njihovi odnosi sve nebulozniji (ne zato što je u pitanju neka dobra misterija pa gledalac ne može nešto da dokuči i pronikne, već je prosto glupavo i nelogično... Naravno ne pomaže ni menjanje glavnih glumaca (po pravilu za gore glumce) a la Lola i Đurđina Golubović (hint: Srećni Ljudi)...

EDIT:
Najbolji komentar sa stranog foruma:
"Basically, my strategy with Criston Cole is to put my fingers in my ears and say “la la la la la” every time he comes onscreen, at least until he gets a death scene.".
 
Poslednja izmena:
Ovo sta su uradili od House of the Dragon je blago receno smesno, promenuli su glumicu koja je glumila primcezu pa kraljicu onda kralj je toliko ostario da bukvalno radnja iz epizode u epizodu je razmak po nekoliko godina. Cak mislim da onaj za koga se princeza udala da ni to nije isti glumac.
Neki spojler, ništa?
 
A za cega bi ti spojler? Pa prva scena cim pocne serija vidis nepoznato lice a i vest postoji na netu pa ne vidim razlog da se sada nesto kukumavci kada su oni vec uradili sta su uradili. Saznao na ovaj ili onaj nacin vec su sj*bali ionako sj*banu seriju.

Razmak izmedju 5 i 6 epizode je minimalno 7 godina, to u GoT nisi imao. Ovde ispada da cemo izmedju prve epizode i zadnje imati vremenski razmak od 20+ godina.
 
A za cega bi ti spojler? Pa prva scena cim pocne serija vidis nepoznato lice a i vest postoji na netu pa ne vidim razlog da se sada nesto kukumavci kada su oni vec uradili sta su uradili. Saznao na ovaj ili onaj nacin vec su sj*bali ionako sj*banu seriju.

Razmak izmedju 5 i 6 epizode je minimalno 7 godina, to u GoT nisi imao. Ovde ispada da cemo izmedju prve epizode i zadnje imati vremenski razmak od 20+ godina.
I to, i glumci u GOT su starili prirodno kroz sezone pa je sve bilo realnije... U prvoj sezoni deca u osmoj ljudi.
Da su ovde tako radili (ne baš 20 godina kroz 20 sezona, naravno) sve bi bilo prirodnje...
Svakako ne možeš ispuniti kvalitetno radnju kroz toliki vremenski period pogotovo ako ne umeš i ne znaš šta radiš, a ovi po svemu sudeći ne znaju gde udaraju.
 
Morali su ovaj skok da naprave i sada do kraja serije, a trebale bi biti samo 3 sezone, neće biti velikih vremenskih skokova. Tek sada kraće akcija. Ovaj "uvod" nije toliko loše urađen.
 
Ovo nece preziveti 3 sezone ako bude ovakvih velikih preskakanja godina iz epizode u epizodu.

Nista me ne bi cudilo da u sledecoj epizodi umre kralj.

Kako su oni ovo zamislili nece im biti potrebno vise od dve sezone da dodju do finala.
 
Morali su ovaj skok da naprave i sada do kraja serije, a trebale bi biti samo 3 sezone, neće biti velikih vremenskih skokova. Tek sada kraće akcija. Ovaj "uvod" nije toliko loše urađen.
Ako je i morao ovaj skok da se napravi, nije morao da se pravi između dve epizode i to sve sa promenom glumačkog kadra (na lošije).
Mogli su skok da naprave između dve sezone ne između dve epizode.
Takođe, ako im prva sezona nije sadržajna (tobože se čuvaju za kasnije) mogli su da je završe posle 5 epizode, pa naredna neka ima 12 epizoda ako će ta biti sadržajnija.

Čak ni ti skokovi ne bi bili problem da je radnja između skokova iole smislena.
Evo najvećih nebuloza do sada (po meni) koje su se vrlo verovatno mogle izbeći:

  • koji je uzrok antagonizma kraljice i Rajnire? Bile su najbolje drugarice čitavo detinjstvo. Odjednom neprijatelji do krvi. Rajnira njoj zamera šta? Što se preudala za njenog ćaleta posle majčine smrti? Glupost. Kraljica Rajniri zamera šta? Što će možda (a možda i neće) krenuti u berzerkovanje kraljičinih potomaka ako ikad sedne na presto svog oca? Ponovo glupost i pretpostavka.
    Kad se uzme da je osnovna premisa i kičma radnje serije ovako šuplja, kamo dalje?
  • Kol najbeizražajniji lik ikada. Učestvuje na turnirima, jak je, služi princezi, voli princezu, kara princezu, i opa, nakon nekog njenog poluklinačkog odbijanja da ostavi sve i pobegne sa njim, on odjednom mrzi princezu, odmah podriva i radi za druge, na prek pogled i usmenu polu-pretnju ubija nekažnjeno, sa druge strane u xy situacija je mala uzdržana mica-maca i glavna dvorska tračara... Kamo etika, beli plašt i sl? Kamo bilo kakva moralna dilema?
  • Kralj mrtvo puvalo, autoriteta bez, bukvalno bi svako bio podesniji za ovu ulogu od ovog glumca... Ovaj i ovakav ne bi Vesteros održao na okupu ni pola godine.
  • Deamon, čas dopadljiv, hirovit, pravi haos, čas očajan, neprepoznatljiv, poslušan, mala mica-maca. Pojma nema ni sam šta je redio prethodnih deset godina osim da je izrodio decu, Šta on smera, čemu on teži? Ne rupa, nego provalija u radnji. Bukvalno lik postoji jer se tako valja da tu bude neki polu-zli polu-pijani stric.
  • Ponavljam tvrdnju od ranije, ovaj tip serije ne može opstati bez dobrih negativaca, a takvog nema ni na vidiku (ćopo je tragikomičan).


EDIT:
Ovo što Kovač kaže
Kralj puvalo umire i kreće haos u bici za presto, sa jedne strane Rajnira, sa druge kraljica, a Deamon podbada i čeka šansu...
Ali sve i da tako bude plitko je to, likovi nerazrađeni, neće par odsečenih udova to zamaskirati...
 
Poslednja izmena:
Cyberpunk:edgeruners...meni se ovo uopste nije svidelo. Osim pucnjave, krvi i perverzije nema nista drugo.
Ne mislim da nekom teram kontru, ali ovo bas bledo.
Pa zato sto vecina uleti sa velikim ocekivanjima od nekih serija,ja sam sam upalio cyberpunk,bio mi je moto : Ukljuci cybernpunk,iskljuci mozak i onda se gleda sa uzivanjem :D
 
Ako mislis na The Sinner sa Jessica Biel, meni je ta prva sezona dobra, odgledaj do kraja...a ako je ova druga serija, kako si napisao The Sinners to nisam gledao :)

The Sinner je svaka sezona za sebe. Druga radnja drugi glumci osim glavnog lika, detektiva. Prve dvije sezone su dobre. 3 je katastrofa. Preskoci. Četvrtu nisam mogao sagledati. Mozda valja ali mi je bio jedna kliše za drugim. Te prve dvije sezone su meni odlicne.
 
Ova tema je sjajna za spuštanje očekivanja, posle kad hipi splasne, pogledaš seriju i bude ti sasvim dobra :)
1664193408456.png
 
Ova tema je sjajna za spuštanje očekivanja, posle kad hipi splasne, pogledaš seriju i bude ti sasvim dobra :)
Pogledajte prilog 356990
Bas tako.

HoD ishajpovan do bola u početku. I ovde na forumu i na stranim forumima, ocena imdb, rt i td. A serija shit nevidjeni u svakom aspektu.
Tesko ce bilo kakvo "splašnjavanje" da pomogne u ovom slučaju.


S druge strane, RoP napljuvan najgore i ovde, a posebno na stranim forumima, ocenjen lose i na imdb i na rt, a serija mnogo bolja nego sto tvrdi vecina razocaranih LOTR fanova i šatro poznavalaca LOTR sveta.

Uopšte ne treba porediti HoD i RoP, jer nisu za poređenje.

Ali kad se HoD uporedi sa GoT... To je tiha jeza... 4/10 u vrh glave.
Da nije bilo GoT pre ovoga, mozda bi dogurala do 6/10 maksimalno.
 
Kako su streaming servisi poceli raditi ekskluzive, kvaliteta je pala jer su se takmicili na kvantitet. Pogotovo Netflix. Koja je zandja Netflixova serija da nije otkazana? Zato je slabo dobrih serija. Ja kako trazim nesto novo da gledam, kontam pronaci cu neki skriveni gem. I onda kontam, ako je nesto dobro u rangu npr The Wire, onda nema sanse da nisam cuo za nju.

Jedino britanske krimi/policajske serije lete ispod radara a manje-više svaka valja koju sam pogledao. Potovo one mini serije od 1 sezone ili 2.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno