Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)

Halo je mnogo ozbiljnija serija od Fallouta. Fallout mi deluje kao da je za tinejdzere sniman. Bar su takvi utisci posel 2 epizode fallouta.
 
Apropo serije "Mindhunter" i silnih špekulacija oglasio se i Finčer:

David Fincher says MINDHUNTER Season 3 will never happen.
“It's a very expensive show and, in the eyes of Netflix, we didn't attract enough of an audience to justify such an investment.”
 
Fallout ispao vrlo dobar. Imao sam sumnje nakon prvih par epizoda, mislim da mi je generalno ton serije bio u neskladu, ono mešavina goofynessa i ozbiljne priče koja u igri prolazi bez problema ali za TV seriju je to malo čudno dok se ne navikne. Uglavnom posle tog početnog dela i navikavanja, serija postaje sjajna i takva je do kraja.
 
Ripley (2024)
mini-serija
dosadna crno-bela ekranizacija , 6. po redu, sage o Tomu Ripliju. zalud dobra gluma, zalud dobra scenografija i kostimografija, zalud dobro obraćanje pažnje na detalje, kad je dosadno urađeno


gledam:

Star Trek: Discovery (2017-2024)
poslednja sezona (10%)
ne znam šta da kažem. na osnovu viđenog, dobro je što je poslednja sezona. prva epizoda mi više liči na M:I no na ST
inače, premijerno se daje na SkyShowtime strimingu
 
Sagledao Fallout. Poprilicno dobar. Fino je leglo. Minus je sto se serija vrti oko macguffina. Ali nije strašno. Bilo je nekolio side prica.

Sam zavrsetak nije neka sreca. Kako sam naslutio, imaju materijala za max 2-3 sezone. Sretniji bi bio da su odradili samo jednu jaku sezonu ali kako bi prodavali subscription.

Mislim da su upropastili B plot sa jeftinim monologom sto se tice vault 31 i 32. Ocekivao sam dosta od Norm MacLeanove istrage. Upravo kao da su imali samo jednu sezonu da ispricaju sve. Ali sta da se radi.
 
Kao velikom ljubitelju Fallout igara, meni je ovo savršeno nakon prve dvije epizode gledanja. Nisu mogli bolje prenijeti Fallout svijet i tu su bukvalno sve sitnice iz igara, sjajna ekranizacija!
 
Razmišljam iskreno na šta sam se više razočarao: na film "Warcraft" kao ljubitelj wow-a ili na seriju "Fallout" kao ljubitelj fallout-a, milsim da sam se više razoćarao na "Fallout", jeste sve verno prikazano, od oklopa preko oružja i atmosfere ali mi cela ova sezona "Fallout"-a deluje ko neka serija za mlađe :D
 
Halo je mnogo ozbiljnija serija od Fallouta. Fallout mi deluje kao da je za tinejdzere sniman. Bar su takvi utisci posel 2 epizode fallouta.
Fallout je radjen po igri a igra je puna uvrnutog humora, da ne kazem sarkazma koji u igri jako dobro sjeda. Ko nije igrao igre to mu se moze ciniti bas ovako kako je virke opisao ali bez toga ne bilo u duhu igre
 
Ja sam igrao igre od prvog dela, ok tu je ghoul, tu je BOS, tu je dweller, gde su super mutanti, gde je Maxson, gde je Deathclaw-videh samo jedan skelet glave Deathclaw-a u jednoj sceni kao da je skelet glave krave u kaubojskim filmovima :D

Izvinjavam se na spojleru svima koji još nisu gledali a već pročitali
 
I to se slažem.
 
Fallout je radjen po igri a igra je puna uvrnutog humora, da ne kazem sarkazma koji u igri jako dobro sjeda. Ko nije igrao igre to mu se moze ciniti bas ovako kako je virke opisao ali bez toga ne bilo u duhu igre
Jos jedan primer zasto se ne treba slepo drzati "originala". Bilo da je u pitanju knjizevno delo ili, kao u ovom skucaju, igra. Bitno je taj original prilagoditi siroj poublici i snimiti sto je moguce bolje bez obzira na odstupanja. Pa, da su samo atmosferu prilagodili tom postapokalipticnom vremenu, da su je napravili mracnijom, beznadeznijom...serija bi bila mnogo bolja.
 
Odgledao sam Constellation, fina vožnja, čak mi je i držala pažnju što je retkost za današnje serije. Nešto mi se cini da nece biti S02 i ako je sve ostalo nedorečeno.
 
Jos jedan primer zasto se ne treba slepo drzati "originala". Bilo da je u pitanju knjizevno delo ili, kao u ovom skucaju, igra. Bitno je taj original prilagoditi siroj poublici i snimiti sto je moguce bolje bez obzira na odstupanja. Pa, da su samo atmosferu prilagodili tom postapokalipticnom vremenu, da su je napravili mracnijom, beznadeznijom...serija bi bila mnogo bolja.
pa sta ja znam, vrlo moguce da si u pravu. Meni kao ljubitelju igara baš sjeda.
Ima dosta serija na temu postapokalipse, posebno sa zombi temom i svaka je izgubila smisao, mislim da je taj uvrnuti humor izvaja malo.

Ima recimo serija The Orville, koja je humoristicna verzija zvjezdanih staza. Nevjerovatan spoj ozbiljnosti i onog prostog humora koji na prvu nikada ne bi rekao da ide jedno uz drugo ali je meni pun pogodak.
 
pa sta ja znam, vrlo moguce da si u pravu. Meni kao ljubitelju igara baš sjeda.
Ima dosta serija na temu postapokalipse, posebno sa zombi temom i svaka je izgubila smisao, mislim da je taj uvrnuti humor izvaja malo.

Ima recimo serija The Orville, koja je humoristicna verzija zvjezdanih staza. Nevjerovatan spoj ozbiljnosti i onog prostog humora koji na prvu nikada ne bi rekao da ide jedno uz drugo ali je meni pun pogodak.
A, ne. Orvil je ozbiljna serija. Svi su mislili da je parodija, tako zaista izgleda, dok Set jednom prilikom nije rekao da je Orvil ozbiljna prica i da samo nastavlja originalne Zvezdane Staze koje su se vremenom izgubile, a bile su nesto najbolje. Na njegovu zalost, Fox je forsirao taj duhoviti deo. :)
 
Ja sam igrao igre od prvog dela, ok tu je ghoul, tu je BOS, tu je dweller, gde su super mutanti, gde je Maxson, gde je Deathclaw-videh samo jedan skelet glave Deathclaw-a u jednoj sceni kao da je skelet glave krave u kaubojskim filmovima :D

Izvinjavam se na spojleru svima koji još nisu gledali a već pročitali
Mora se ostaviti za nerednih 10 sezona smaranja
 
Kad već spominjete hoće li izaći The Orville S04? Zna li se šta?
 
Nisam nikada ni probao igricu, ali Fallout serija mi je bas legla, izbindzovah preko vikenda.
Ima tu nekog Westworld smeka naravno (pogotovo sa glavnim likom [ne likusom, koja je isto sjajna]), ali sveukupno odlicno.
relano je i Ed Harris mogao da glumi sa zelenim flasterom preko nosa... nista ne bi falilo, cak ni sesir. :)

Gde je bese Walton glumio zenski ili neki dreg lik, nema sanse da se setim, znam da me je odusevio tada...?
 
Poslednja izmena:
Razmišljam iskreno na šta sam se više razočarao: na film "Warcraft" kao ljubitelj wow-a ili na seriju "Fallout" kao ljubitelj fallout-a, milsim da sam se više razoćarao na "Fallout", jeste sve verno prikazano, od oklopa preko oružja i atmosfere ali mi cela ova sezona "Fallout"-a deluje ko neka serija za mlađe :D
Ne znam, meni je Fallout u ovakvoj izvedbi koja je lajt i neobavezna skroz ok.
U odnosu na WoW film je nebo i zemlja. WoW film je bash bio bulja.
Ako je neko hteo da Wow film bude dobar to sam ja. Imam barem 2+ godine /played, a ne igram je od Legion-a.
U fallout-u vitez mi nije nesto dopadljiv, realno prica je naivna i ima rupa u njoj, ali kako tako zaokruzena i sarmantna.

Da sam mag koji voljom mogu da kreiram ili menjam realnost, WoW film ne bi postojao, Fallout seriju bih ostavio 🧙‍♀️... neka je.....
 
Него, јел вреди Сендмен? Тј, јел добра адаптација оригинала ?
(немам времена за бацање, па зато питам)
 
Fallout i Helo su dobre svaka za sebe. Helo ima ozbiljniju priču i meni je više prijala, izbindžovao sam je u dahu, Fallout, opet sa druge strane ima mnogo bolju scenografiju, detalje, kameru, sve je nekako na višem nivou od Helo, svakako gledljiva, al nemam taj wow efekat.
Bukvalno kao i u igricama, neko je više oduševljen sa Helo a neko sa Fallout.
Obe serije su daleko od loših i negledljivih, što je i najbitnije.
 
Nazad
Vrh Dno