Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)

Počeo sam da prevodim "Šećerka", prvenstveno zbog Kolin Farela.
Šta znam, podseća me na "Dik Trejsi", ima taj neki šmek. U početku je bila limunadica, ali kako se kraj prve epizode približavao počela je da obećava.
Imam neki utisak da će biti dobra serija. Svakako, preporučujem.
Pošto je do sada izašlo tek 3 epizode (danas treća), vidim da je na IDMB sa početne 7/10, ocena otišla na 8/10, verovatno zato što je neko odgledao sve tri.
Bilo kako bilo, upravo sam postavio titlove za prvu epizodu, pa ću lagano da uhvatim korak. ;)

Uživajte!:)

Sugar.jpg
 
Poslednja izmena:
Zavrsih danas Fallout, po meni jaka sedmica.

Probao sam igre na kratko, tako da ne znam puno o njima sem ono sto sam video na netu. Na osnovu toga, deluje mi kao solidna adaptacija.
Uspeli su sasvim fino da ukombinuju cudnu i pomalo komicnu atmosferu sa brutalnoscu postapokalipse.
 
Počeo sam da prevodim "Šećerka", prvenstveno zbog Kolin Farela.
Šta znam, podseća me na "Dik Trejsi", ima taj neki šmek. U početku je bila limunadica, ali kako se kraj prve epizode približavao počela je da obećava.
Imam neki utisak da će biti dobra serija. Svakako, preporučujem.
Pošto je do sada izašlo tek 3 epizode (danas treća), vidim da je na IDMB sa početne 7/10, ocena otišla na 8/10, verovatno zato što je neko odgledao sve tri.
Bilo kako bilo, upravo sam postavio titlove za prvu epizodu, pa ću lagano da uhvatim korak. ;)

Uživajte!:)

Pogledajte prilog 438034
Bolje da si prekrstio seriju Šećerović 😄
 
Catch Me a Killer. Ko je gledao "Mindhunter", pa to sve zamisli u Južno Afričkoj republici, pa još po istinitim događajima, dobija ovu seriju. Mada sam odgledao samo 3 epizode dobro mi je.
 
Bolje da si prekrstio seriju Šećerović 😄
Da znaš da bih mogao. Zahvaljujem, ili što bi holanđani rekli: “Bedankt voor het idee.”
Ima logike, pošto je glavni lik John Sugar, može Džon Šećerović, ali ipak…
Više vuče na sladak, lep…
Moram da razmislim
 
Poslednja izmena:
Zavrsio 1. sezonu Fallouta, ok je moze da se gleda. Al' scene borbe su kao iz "Mocnih rendzera"..
 
Bolje da si prekrstio seriju Šećerović 😄
Шећеровски (за оне који га се сећају :ROFLMAO: )
Da znaš da bih mogao. Zahvaljujem, ili što bi holanđani rekli: “Bedankt voor het idee.”
Ima logike, pošto je glavni lik John Sugar, može Džon Šećerović, ali ipak…
Više vuče na sladak, lep…
Moram da razmislim
У том случају - Јован Шећеровић
 
Sladki Janez bi odlično pasalo :p
 
@-bahamud- - Sad svako na svoju vodenicu tera 😄
@Salac UE - pao mi je Šećerovski odmah na pamet, ali reko ipak je sa ić više naše.
@Shomi22 - ja bih iskreno nazvao Šećer bez ikakvog daljeg razmisljanja i zadiranja u umetničke slobode. Videh da mu je to "prezime", pa reko da se malo našalim sa domaćom verzijom. Iskreno, ni Šećer mi se ne svidja, ali bolje nego izvedenice ili npr Šuga(r) 😅 Opet, tvoji su prevodi, krstices ga kako ti se dojmi.

Elem, prekrsio sam plan i pustio Fallout (4k), odgledao prve dve epizode.

Uopste nije lose za sada, vidi se da su se potrudili da prenesu tu atmosferu iz igara i poprilicno su ulozili u kostimografiju, rekvizite i ostalo.
Slazem se da bi moglo to malo mracnije da bude, ali i ovako mi je ok.
Osnova price je bas klasican Fallout i tu nemam zamerki, ali videcemo kako ce se dalje odvijati.

Sto se uloga tice, glavna glumica mi je sasvim ok, gledao sam je u Yellowjackets, pa sam otprilike i dobio sta sam ocekivao.
Glavni muski, pretpostavljam da je on glavni, vise lici na Denzela nego njegov rodjeni sin, mogao bih da se kladim da mu je vanbracno dete 😄 Lik mi je ok, ali mislim da je moglo to bolje. Bar pola vremena mi deluje nekako polu pogubljeno, ako je to bila ideja, onda svaka cast.
Bez razmisljanja najbolji Ghoul, ali taj lik mi gotovo uvek pokupi najvise "simpatija". Jako je specifican lik i ovakve uloge mu bas bas leze.
Ostali ok popunavaju prostor. Bas mi je bilo nekako drago kad sam video da je lik iz Tvin Piksa (nikako da mu zapamtim ime) dobio ulogu. Imam osecaj da se nekako muci da dobije iole jace uloge, ali mozda samo tripujem. Ona prodavacica sam bio ubedjen da je iz serije Ozark, sad vidim da nije 😄 Jedino mi je muka onog jednog dej/dema koji su morali da pronaunsuju po njihovom pravilu...

Generalno mi se svidja i to sto provlace dosta fora iz same igre, tipa uzimas bolje oruzje umesto trenutnog, stimpek itd.
Sto se tice pomenutih borbi, malo mi je smetalo sto je cesto usporeno, ali onda procitah komentar da to u sustini oponasa VATS, sto mi nekako i ima smisla, ali ne bih bas preterivao sa tim.

Da ne duzim dalje, lepo je krenulo, nadam se da ce tako i ostati.
 
Posle Shogun-a od novijih serija jedino vredno pomena je i Fallout. Odgledao prve dve. Solidno, obecavajuce. Vidim samo prve tri epizode je rezirao Jonathan Nolan. Prijatno iznenadjenje Mishael Emerson u drugoj epizodi. Nadam se samo da posle serija ne gubi na kvalitetu.
 
Fallout, je l' mogu to sa decom (tinejdžeri) da gledam? U smislu sex, droga i rock-'n'-roll, nasilje nije problem 😄
 
Fallout malo gubi tempo kako odmiče ali je zato sjajan omaž igri, instalirao sam posle gledanja Fallout shelter pošto nemam vremena za drugi deo :) preporuka za nostalgičare (y)
 
Fallout solidan. Trebao je biti mracniji. Simpa i duhovit na momente kao prve 2 igre (ostale nisam igrao naravno). Glavna klinka naivno i veselo skakuce po pustari prezivljavajuci sa cebetom i 1L vode obavezno uvek nasminka i ocesljana. Sto je i u fazonu betheasdinih igara, gde se svet raspada main quest ali ti mozes brati cvece, mlatiti krabe mocugom mesecima. Slow motion scene borbe uz debilnu muziku nikako ne leze mozda jedanput ali bas su jadne. Ko je mislio da treba da budu u seriji treba mu odseci saku po izboru. A i nekako cela serija smrdi na Westworld jer Nolo i zena mu su originalni kao dzak cementa. The ghoul je 1:1 Man in Black iz WW. Bukvalno isti lik cak i filozofira i pravi se pametan kao ED. Trandza se provali u sekundi ali nema je puno. Crni brat je takodje jeziv. Ludi doca kog ima u 3 scene pokidao lik, treba da naprave seriju samo o njemu.
Nadam se da nikada nece raditi WH40K seriju
 
Fallout, lepo zaokruzana sezona. 8/10.
 
Fallout slaba devetka ali drzi toliku paznju da sasm je iz dva dela pogledao. Kada ce nastavak? :)
 
Fallout.. Dobra decja serija ili serija za fanove igre. Ko nije igrao igru zapazice dosta mana. Prica je odlicna. Gluma prosecna, borbe lose, atmosfera nikakva.. Nit' je drama, nit' je komedija. Pita covek gore za rokenrol. Nema RNRa ali zato su tu Bing Krozbi & Co. Kamo srece da ima nekog roka. Moglo je mnogo bolje. Ocena 6.
 
The Gentleman- Serija mi se svidela. Možda zbog toga što nisam imao neka prevelika očekivanja. Zanimljiva je, drzi pažnju. Dobra zabava, vredi pogledati. Poslednjih par epizoda učio sam par scena koje su me podsetile na Kuma(film). Sve u svemu 7.5/10
P.S. Šta vredi još pogledati na Netflix-u? Planirao sam krenuti walking dead makar tih prvih par sezona da ispratim..
 
Nazad
Vrh Dno