Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)

Poceo neko 3 body problem? Gledajuci ocene, ne obecava uopste...
Odgledao prvu epizodu. Rano je za ocenu. Mnogo je ljudi gnevno na Benioffa i Weissa tako da ocena nece biti merodavna. Vidim tu je i Woo (True blood). Muzika Ramin Djawadi. E sada da li su uspeli sa ovom serijom ne znam. Nemam velika ocekivanja. Ali bice ovo gledljivo jer ovo nije obican sf. Kompleksan, psiholoski...Imaju dobar materijal.Videcemo kakva ce biti adaptacija. Produkcijski tipicno za netflix. Nista novo. Dosta novca su ulozili. Glumacka postava solidna. U prvoj epizodi vise su mi se dopale scene iz proslosti.
Retko gledam serije iz netflix produkcije ali ovo cu nastaviti sa gledanjem.
 
Ja se već duže patim s tim što nemam šta da gledam, nekako sam uleteo prazan prostor gde su mi se sve dobre serije završile, a ništa dobro da iskoči da popuni mesto.

Sad ću da probam Constallation, Shogun i 3 Body Problem. Kineski je bio interesantan, ali razvučen, batalio sam na pola. Inače, ja mogu da gledam spore stvari, gledam i usput teram slagalicu na telefonu, al pošto je ovo kinesko i moram da čitam subtitlove, nisam mogao tako.
 
Ja se već duže patim s tim što nemam šta da gledam, nekako sam uleteo prazan prostor gde su mi se sve dobre serije završile, a ništa dobro da iskoči da popuni mesto.

Sad ću da probam Constallation, Shogun i 3 Body Problem. Kineski je bio interesantan, ali razvučen, batalio sam na pola. Inače, ja mogu da gledam spore stvari, gledam i usput teram slagalicu na telefonu, al pošto je ovo kinesko i moram da čitam subtitlove, nisam mogao tako.
Shogun London bajson gleda kada ce da ga uvali FAKI SAKI, previse dijaloga, svideo mi se u pocetku, sad sam malko zastekao, ali nastavicu svakako!
 
Brate sta je ono bre, ko ce koga da pohvata, otisli u dark
Pošto je tema o paralelnom univerzumu i bilo je za očekivati slična dešavanja kao u Dark,Fringe,Counterpart i sl.
Radnja u 7 epizodi se dešava sa 2 godine razlike između paralelnih svetova tj 2021 i u 2023 čini mi se zato i takva razlika u izgoreloj kući i sl. Možeš pročitati detaljno objašnjenje koje će ti pojasniti neke detalje da se ne bih raspisao ovde .Sve u svemu moćna epizoda .Čeka se finalna epizoda sledeće nedelje https://screenrant.com/constellation-show-episode-7-ending-explained/
.
 
Обновио прву сезону и почео другу на време, како бих дочекао последњу епизоду свежег памћења. Утисак ми је да прва сезона била боља, у другој сезони 4. епизода је била фантастична, последња је такође добра али је све између њих било килаво и развучено што и оцене самих епизода говоре. Да је цела серија у стилу 4. епизоде ово би била једна од бољих SF серија новијег доба, али није реално очекивати спектакуларне битке из епизоде у епизоду. Последња епизода баш доноси хорор елементе из игре(чини ми се да у неком делу игре има пуцања са неким створовима осим регуларних ванземаљца) што је за мој укус охрабрујуће за наставак серије.
Може то боље, али по мом мишљењу и даље добра серија вредна препоруке SF фановима .
7,5/10
 
(чини ми се да у неком делу игре има пуцања са неким створовима осим регуларних ванземаљца)

Biće i treće sezone, što je i za očekivati. Imaš ovde na našem jeziku nabacano, spojleri su za igre. Ako ikada budeš planirao da ih igraš onda nemoj da ih čitaš:
 
Odgledao The North Water. Pisana po knjizi koji sam prethodno procitao. Preporuka ako niste citali knjigu da se pogleda serija.
 
Odgledao 3 Body problem (ne kinesku), sta reci, na momente vrhunski dozivljaj, kako vizualno, audiofilski, prica sasvim ok, a na momente te ubije da sam morao preskakati pojedine sekvence. Toplo - hladno, ali ko voli scif, kao ja, drzi paznju
Mesavina je Glupavka i Glupavijeg, kultne SF sage i tipicne BBC serije. Pocinje dobro, ali cim se ustanovi gde i kako stoje stvari sa vanzemuncima onda ga udavishe.
Nije konzistentna serija uopste. Ni kakav su joj tok, ni ritam, ni kako izgleda.
Neki deo price razviju lepo, ostatak tuga. Neke uloge su kul (Davos), ostali su meh. Neki CGI izgleda svetski, neki izgledaju kao da su ga radili pre 30 godina (CGI shimpanza), neki kadrovi su nerealni koliko su dobri i mocni, neki prosecni, a ostali genericki i bezvezni koji podsecaju na tipican stil BBC serije koji izgleda isto poslednjih 40 godina.

Kinsesku varijantu sam skinuo, ali nisam jos poceo da gledam.
 
The Gentlemen 2024 3/10. Nakon 2 epizode pomislio da ce ovo biti jako dobra serija,ali sam se ubrzo razuverio jer sam dobio sprdacinu od scenarija prepun rupa i teskog idiotizma. Ajde bar da ima kakvih akcionih scena pa da nesto pohvalim,ali jok. Taman kad pomslis da ce se desiti nesto ide neki presek, pa druga scena. Epizoda 8 je svakako najgora!
 
Ja sam pogledao Constellation prve tri epizode, ali ništa mi nije jasno, spora radnja, silne halucinacije (ili bar liči na njih). Da li se kasnije to postepeno razjašnjava, ili se ovako sporo vuče do posljednje epizode pa tek tamo nešto objasne?
 
Three Body aka San Ti, iliti kineska verzija, trenutno sam na 18-oj epizodi, sad već malo davi serija ali i dalje me vuče da gledam. Prilično je spora, što meni ne smeta. Više mi smeta malo lošija produkcija i slabiji kvalitet, FHD i 2.0 zvuk. Kineski mi je OK, gledam sa engleskim titlovima pošto je prevod na srpski samo google translate, dakle kriminal.
Svakako ću odgledati i N verziju, samo mi je krivo što prvo nisam pročitao knjigu.
 
Krenuo da gledam trilogiju, pocetak 1883 jako obecavajuci!
 
Odgledao prvu epizodu. Rano je za ocenu. Mnogo je ljudi gnevno na Benioffa i Weissa tako da ocena nece biti merodavna. Vidim tu je i Woo (True blood). Muzika Ramin Djawadi. E sada da li su uspeli sa ovom serijom ne znam. Nemam velika ocekivanja. Ali bice ovo gledljivo jer ovo nije obican sf. Kompleksan, psiholoski...Imaju dobar materijal.Videcemo kakva ce biti adaptacija. Produkcijski tipicno za netflix. Nista novo. Dosta novca su ulozili. Glumacka postava solidna. U prvoj epizodi vise su mi se dopale scene iz proslosti.
Retko gledam serije iz netflix produkcije ali ovo cu nastaviti sa gledanjem.

Mene je ova serija oduševila. Uopšte mi ne liči na Netflix. Priča je baš inovativna. Glimci su isto o.k. Jednina zamerka mi je što će izgleda da bude kratka.


Three Body aka San Ti, iliti kineska verzija, trenutno sam na 18-oj epizodi, sad već malo davi serija ali i dalje me vuče da gledam. Prilično je spora, što meni ne smeta. Više mi smeta malo lošija produkcija i slabiji kvalitet, FHD i 2.0 zvuk. Kineski mi je OK, gledam sa engleskim titlovima pošto je prevod na srpski samo google translate, dakle kriminal.
Svakako ću odgledati i N verziju, samo mi je krivo što prvo nisam pročitao knjigu.
da li je knjga prevedena kod nas ?

Gledaću da skinem i kinesku verziju


Možda Bambula ili neko drugi uspe da sredi prevode

Evo sada videh da prevode za HR radi
f2473e20-44e0-4f24-a037-7601376b6d2f.jpg
silent_passenger
 
Poslednja izmena:
Ja sam pogledao Constellation prve tri epizode, ali ništa mi nije jasno, spora radnja, silne halucinacije (ili bar liči na njih).

I ja stigao do istog mesta i isti utisak imam. Klasična Apple produkcija, efekti, šminka, pseudo-inteligencija, a sve ukupno samo pretenciozni bućkuriš. Al opet me dovoljno drži da odgledam sezonu do kraja, mada nikako ne pomaže blentava faca glavne glumice.
 
I ja stigao do istog mesta i isti utisak imam. Klasična Apple produkcija, efekti, šminka, pseudo-inteligencija, a sve ukupno samo pretenciozni bućkuriš. Al opet me dovoljno drži da odgledam sezonu do kraja, mada nikako ne pomaže blentava faca glavne glumice.
glavna glimica KIDA, bar je to moje misljenje, i generalno jako dobra glumica!
 
The Gentlemen 2024 3/10. Nakon 2 epizode pomislio da ce ovo biti jako dobra serija,ali sam se ubrzo razuverio jer sam dobio sprdacinu od scenarija prepun rupa i teskog idiotizma. Ajde bar da ima kakvih akcionih scena pa da nesto pohvalim,ali jok. Taman kad pomslis da ce se desiti nesto ide neki presek, pa druga scena. Epizoda 8 je svakako najgora!
Serija i jeste prvenstveno komedija/satira pa sve drugo. Akcije ima taman koliko treba i dešavanja su povezana samo treba pratiti dobro pošto ima dosta likova. U svakom slučaju, nije Gaj Riči za svakoga.
 
Nekako ispod radara nam je prošlo da se na početku serije Masters of the air pojavljuje jedno devojče o kojoj se pre dve godine puno pisalo i bio je pravi ''hajp'' za njom na ovoj temi :ROFLMAO: Elsa iz 1883 :LOL:
 
Nazad
Vrh Dno