Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)


Uf, šta da napišem a da ne dužim previše?

2-3 stepenika ispod SoA serije.

Lepa zamisao ali loša realizacija.

Možda da Kurta Suttera, originalnog pisca i SoA i Mayansa, nisu najurili nakon druge sezone možda bi bilo bolje.

Ovako prve dve sezone ok, treću sam jedva pregurao (baš se oseti promena scenariste i kako je serija krenula stranputicom), četvrta je imala nekih svetlih momenata, peta je odmah na početku nagovestila da će biti krš i tako je i bilo.

Meni najveća zamerka što tokom svih pet sezona se u seriji ne oseća duh bratstva kao u SoA seriji, nemate nijednog lika za kog možete da navijate iako su u suštini i SoA i Mayansi anti heroji ali za Jax Tellera sam navijao da preživi do poslednje epizode a ovde sam navijao da svi pomru što pre, opet je tu bio i Chibbs u SoA i još neki likovi.

Užasno loš razvoj likova, mnogo ubačenih sporednih likova i nekih nebitnih priča koje vode u hiljadu pravaca koje nemaju veze sa glavnom pričom.

Ćak iako ste hc fan SoA serije, kao ja, ne bih vam preporučio da gledate ovo.

Za one koji nisu gledali SoA ili jesu ali nisu toliko zagriženi fanovi tek njima ne preporučujem gledanje
 
Vreme smrti (2024)
mini-serija (~6,7%)
još jedna ekranizacija Ćosićevih dela iz sage o Katićima. vidi se da je najozbiljnija po pitanju produkcije, a i zvuk je najbolji od sve tri ekranizacije do sada. ako su vam se dopale ekranizacije "Korena" i "Vremena zla", i ovo će vam se dopasti.

Kad smo kod zvuka, ne nervira te što svaka vrata imaju isti zvuk otvaranja i zatvaranja? :D
 
Užas, ne gledam ali stvarno da li su realni. Zvuk nam je najveci problem u kinematografiji.
 
Vreme smrti (2024)
mini-serija (~6,7%)
još jedna ekranizacija Ćosićevih dela iz sage o Katićima. vidi se da je najozbiljnija po pitanju produkcije, a i zvuk je najbolji od sve tri ekranizacije do sada. ako su vam se dopale ekranizacije "Korena" i "Vremena zla", i ovo će vam se dopasti.
Ja sam na 11. epizodi, i uopste nije losa serija
 
Završen Masters of the Air.
Odlična serija, ispunila ( bar moja ) očekivanja.
8/10
 
Ok. Možda pogrešan izraz.

Lošija nego što sam očekivao.

Sva gluma čist kliše. Ni sa jednim likom se nešto ne povežeš. Pola replika im je iza maske.
Ni jednom nisam imao osećaj neke napetosti. Sve ravno.

Broj lokacija mali. Veći deo u enterijerima.
Pola svake epizode prođe u vožnji najsporijih aviona u istoriji. I replikama koje se ponavljaju iz epizode u epizodu. Činimo se da su neke kadrove snimali jednom, a montirali u više epizoda.
 
Ok. Možda pogrešan izraz.

Lošija nego što sam očekivao.

Sva gluma čist kliše. Ni sa jednim likom se nešto ne povežeš. Pola replika im je iza maske.
Ni jednom nisam imao osećaj neke napetosti. Sve ravno.

Broj lokacija mali. Veći deo u enterijerima.
Pola svake epizode prođe u vožnji najsporijih aviona u istoriji. I replikama koje se ponavljaju iz epizode u epizodu. Činimo se da su neke kadrove snimali jednom, a montirali u više epizoda.
Meni napeto svaki put kad idu u misije. Ne mogu mirno da lezim ali stvarno 😂
 
Pitanje za one koje su (od)gledali The Gentlemen: da li još nekog osim mene ovaj glumac Alexis Rodney što glumi ulogu Mr Stevens-a (asistenta ili šta li je već od Stanley Johnston) baaaaš asocira na Steph Curry-a (košarkaša) ? 😂😂
Pomalo i likom ali više glasom tj kako priča / izgovara neke reči.

Slično kao Anna Torv i Carrie Coon & Billy Bob Thornton i Timothy Olyphant.
 
Poslednja izmena:
Masters of the air, ravna crta od početka do kraja, može da se gleda ali ništa vau, poslednja epizoda mi baš onako bezveze. Sve nešto zgurali, zbrzali uz neizbežnu patetiku itd.
 
Vreme smrti - o cemu se sad radi, negde pise 15 negde 30 epizoda? Jel to jos nije snimljeno ili jos nije emitovano drugih 15?
 
Dve sezone po 15 epizoda.

Prvih 15 epizoda (prva sezona) može da se gleda od 20. februara, drugih 15 epizoda (druga sezona) će biti dostupno za gledanje tek od jeseni...
 
1710686963589.png
takoe
 
Ipak ste u pravu. Napisao sam posle druge epizode. Odgledao malopre do kraja i nije to to
 
Zavrsih Vreme smrti... nekako mi kraj nije bio dobar kao sam zaplet, zaplet i ulaz u seriju detaljan, dobar... dok mi je kraj nekako... umanjio kompletnu ocenu, al svakako moze se gledati
 
Masters of the Air

Tehnikalije 10/10
Priča i likovi 6/10
Sve u svemu 7/10 samo zato što volim ww2 serije

Iako smo očekivali dostojnog naslednika BoB i Pacific, to se ipak nije dogodilo.
Produkcija odlična, tehnikalije vrh. Scene borbi možda malko nasvirane (broj nemačkih lovaca npr u nekim scenama) ali dobro, mora tako za film/seriju, sve u svemu sa te strane nemam šta da prigovorim.
Sa druge strane likovi skoro pa nula. U prethodnim serijama smo imali par glavnih glumaca oko kojih se vrtela radnja, koji su razrađeni kao ličnosti sa svojim mini-pričama.
Ovde taman kreneš da upoznaješ lika pa ga nema par epizoda (Buck npr). Ostalo je puno loose ends, npr videli smo da se Krozbi smuvao sa engleskinjom koji je neki džems bond u suknji, al to nema nikakav follow-up nit se razvija, tako da osim što su se par puta kežual povatali, uticaj na radnju 0 bambija.
Ista priča sa red tails-ima, koliko sam čitao oni jesu sarađivali sa 100th bomb group, ali osim što su ih pred kraj ubacili na silu u seriju, odradili jednu misiju, pa našli se u zatvoru, opet nula bambija za likove, radnju,... Da nije istorijski podatak rekao bih da je čist woke.

Samim izborom jedinice koju prate autori serije su se limitirali na prelet nemačke u sporim avionima, tako da tu nekog posebnog mesta za improvizaciju i nema. Scene borbe deluju vrlo realistično, ali kada se poredi sa BoB koji iz borbe u bocage-u prelaze na holandske ravnice i nasipe, pa šume u ardenima, urbane borbe, MoA ispadne neviđeno dosadan.

Imho mnogo bi bolje bilo da su pratili pacifik i možda doživljaje jednog CAG (ili CAW, neka mi vojni puristi oproste) na nosaču aviona. Priča bi mogla da krene sa akcijom '41, mogli bismo da skačemo sa Perl Harbura, bitke u koralnom moru, midveja itd imali bi pičvajz prve klase iz očiju pilota fightera, dive bombera i torpedo bombera, nad morem i kopnom. Cenim da bi radnja bila mnogo raznolikija i zanimljivija.

Inače, negde oko 5. epizode sam se zapitao da li je GRRMartin pisao scenario, pošto su svi glumci iz prethodnih epizoda pomrli (ili je bar tako izgledalo).
 
Gledam trenutno Halo drugu sezonu. Serija je ispala top. Sporo je krenula u prvoj sezoni, da bi kako su epizode odmicale dobijala na zamahu. Druga sezona je top. Samo da ne upropaste u trećoj.
 
Da li je Halo najgora serija koju sam ikad gledao nešto razmišljam dok gledam ovaj užas
Nisam igrao igre, malo sam znao oko priče, pa uz seriju istražio ceo lore koji je fantastičan.
Ovo sto su oni uradili je katastrofa, toliko odstupanja od priče, dodavanja novih likova, očajna gluma, nikakvi efekti, Master Chief skoro uopšte ne nosi kacigu koju bukvalno ne skida u igrama.
Ja ne znam na kakvim su opijatima ti novi režiseri u Holivudu...
-10/10
 
Da li je Halo najgora serija koju sam ikad gledao nešto razmišljam dok gledam ovaj užas
Nisam igrao igre, malo sam znao oko priče, pa uz seriju istražio ceo lore koji je fantastičan.
Ovo sto su oni uradili je katastrofa, toliko odstupanja od priče, dodavanja novih likova, očajna gluma, nikakvi efekti, Master Chief skoro uopšte ne nosi kacigu koju bukvalno ne skida u igrama.
Ja ne znam na kakvim su opijatima ti novi režiseri u Holivudu...
-10/10
Da li je to ocena nakon gledanja i druge sezone? Imao sam velika ocekivanja u vezi ove serije. I nakon gledanja prve sezone bio sam pomalo razocaran. Upravo zbog toga sto ne prate pricu nego su samo iskoristili taj "Halo svet". Odlican je izbor Pabla Schreibera. Ostala glumacka ekipa su ok. Najslabija karika Yerin Ha (Kwan Ha).
Posle prve sezone moja ocena 6.5/10
Ali druga sezona me je poprilicno iznenadila. Mnogo je kvalitetnija, razvijanje same price i njenih aktera. Daleko od toga da je ovo savrsena serija. Mozemo reci da je solidna i gledljiva.
Ocena druge sezone 8/10.
Jednostavno sam se pomirio sa tim da ovo nikada nece biti kao igra koju sam voleo.
 
Da li je to ocena nakon gledanja i druge sezone? Imao sam velika ocekivanja u vezi ove serije. I nakon gledanja prve sezone bio sam pomalo razocaran. Upravo zbog toga sto ne prate pricu nego su samo iskoristili taj "Halo svet". Odlican je izbor Pabla Schreibera. Ostala glumacka ekipa su ok. Najslabija karika Yerin Ha (Kwan Ha).
Posle prve sezone moja ocena 6.5/10
Ali druga sezona me je poprilicno iznenadila. Mnogo je kvalitetnija, razvijanje same price i njenih aktera. Daleko od toga da je ovo savrsena serija. Mozemo reci da je solidna i gledljiva.
Ocena druge sezone 8/10.
Jednostavno sam se pomirio sa tim da ovo nikada nece biti kao igra koju sam voleo.
Iskreno druga sezona mi je jos gora iako je produkcija kao malo bolja.
Bukvalno latino sapunica sa malo Halo primesa.
Dno dna meni iskreno kad sam izučio detaljno Halo lore. Ovo ne da zaslužuje neki ozbiljan serijal filmova nego prosto moli za to. Možda Denis kad završi sa Dune, ne vidim ko bi mogao to bolje sa uradi u moru teletabisa u Holivudu
 
Izbindzovao sam ja Monarch: Legacy of Monsters za vikend nakon preporuke sa prethodnih strana i generalno sam zadovoljan serijom. I ova ocena 7 sa IMDB-a mu pristoji.

Da sumiram utiske na brzinu:

Pros:
  • Vidi se da je visokobudzetna produkcija i CGI je stvarno na mestu.
  • Fast paced je i realno drzi paznju
  • Delovi iz proslosti su po meni bolje uradjeni, od sadasnjosti

Cons:
  • Kraj je po meni zbrzan prilicno, koliko su obletali oko njega i sirili pricu malo je da se zavrsi sve u 45 min (poslednja epizoda)
  • U jednom trenutku serija postaje predvidiva i naredni sled dogadjaja je prilicno ocigledan
 
Nazad
Vrh Dno