Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)

Da, sinoćna epizoda je baš bila krš :) Inače ovako nije loša serija, što kaže @emaremare klasična FOX izvedba, može da se odgleda u nedostatku nečeg drugog...
 
Da li neko bindžuje Vreme smrti?

Koreni su mi bili OK, Vreme zla mi se nije svidela.
Odgledao Vreme smrti, opšti utisak je da je to moralo mnogo bolje. Daleko od toga da je loše, nivo serije Vreme zla. Šta će da rade sa ostatkom romana ne znam, nisam video najavu da će biti sezone 2 ili 3.

Ono što me je najviše “plašilo” su izbegli da prikažu, same borbe koje su više nego živopisno opisane u romanu, što je i dobro, bolje nego da su nešto pokušali i na kraju ništa uradili. Mnogo su razvukli seriju, kao da su na silu gurali 15 epizoda, rekao bih da su sa 20 mogli ceo roman da odrade.

Akcenat je stavljen na drami, međutim, to nije ni blizu seriji Koreni, gde je Lauš briljirao. Čak ni pokojni Laušević ovde nije moga da izvuče stvar i da Živoina Mišića odigra bolje, verovatno utisak kvari izbor glumaca oko njegovog ratnog štaba. Dobar je bio Lauš, daleko od lošeg, uglavnom nešto mi kvari utisak u vezi te uloge.

Aćima je Manojlović odigrao baš onako kako sam ga i zamišljao u tom romanu, ne pojavljuje se puno (shodno romanu) pa tu nisu ni mogli mnogo da promaše. Mićanović kao Vukašin dobar, rekao bih odličan izbor.

Tola Dačić, potpuni promašaj sa Bodom Ninkovićem. Slavko je OK odigrao Đorđa, itd.

Đački bataljon, od žalosnog do odličnog. Kako koja scena.

Vredi pogledati, s obzirom šta smo sve snimali na ovu tematiku u poslednje vreme sve.

Samo da se ne dohvate sad i “Knjige o Milutinu”, bolje da nju ostave na miru. 😀
 
Počeo sam da gledam Shogun. Me bih još da je ocenjujem, al me ubi japanski jezik, žuti engleski titl i beli titl na srpskom
 
Shogun je odlican, ostali su verni da japanci pricaju japanski, pa je te delove malo teze pratiti ali ok
Master of the Air izgleda se fokusira sad na poznate likove i takav ce verovatno biti zanimljiviji
Constellation gledam mozda cu je celu gledati ali je tezak fail posle 2 epizode (koje bude sci fi kojeg posle nema) jer se nazira samo na dramu i to na par lika sto bas smara pa jos lici na lost, jos sto su dete ubacili u glavnu pricu smara jos vise
Halo zavrsetak zadnje epizode nekako ocekujem da posle ove bude samo jos bolja serija

True detective renew jos jedna sezona ista reziserka, ovi su stvarno skrenuli kad dovedu neki debilku tesku koja je do sad radila samo spanske serije i gluposti
 
Poslednja izmena:
Meni ove dve epizode Shogun-a legle kao shamar za uvo.
I to sto pricaju na japanskom mi je super. Realnije mi deluje zbog toga.
Za sada je bash dobra.
Muzika je odlicna.
Ko god da je gleda, preporucio bih ili neke lepe zvucnike ili pristojne slusalice.
Podseca na Game of Thrones bez fantazije sa manje uvrnutom muzikom Dine.
 
Meni ove dve epizode Shogun-a legle kao shamar za uvo.
I to sto pricaju na japanskom mi je super. Realnije mi deluje zbog toga.
Za sada je bash dobra.
Muzika je odlicna.
Ko god da je gleda, preporucio bih ili neke lepe zvucnike ili pristojne slusalice.
Podseca na Game of Thrones bez fantazije sa manje uvrnutom muzikom Dine.
OST kidalica, za sada odusevljen!
 
Dobar Shogun. Ovakav japanski mi se sviđa, generalno ne volim anime japanski (dečije kreveljenje...), ali ovo dobro zvuči.

Halo meni odličan, igrao sam igre, to što nije indentična priča mi nije mnogo važno, ovako je dobar sf.
 
I to sto pricaju na japanskom mi je super. Realnije mi deluje zbog toga.
Trebali su i portugalci da pričaju portugalski.

al me ubi japanski jezik, žuti engleski titl i beli titl na srpskom

Mene tek nervira na Tokyo Vice što je kad pričaju japanski titl je em presitan em bele boje (a ja sam navikao da koristim žuti titl) em neki bzvz font. Što je najgore koliko sam čuo od drugih na HBO Max za tu seriju titl nije "hardcoded"... a braća pirati na torent kače te WEB-DL ripove skinute sa Amazon Prime a Amazon retardi imaju tu tendenciju sa hardcoded titlovima za non-English delove.
 
Pa za takve situacije naučiš japanski 😅, šalu u stranu korist8š onaj box crni i on taman ide preko hardcodeda. Ne mogu da sw setim na kojoj seriji sam to koristio.
 
Nikad pozadina na titl :p
Ma, ja svakako sve živo gledam sa engleskim titlom ali me opet ovo izuzetno nervira jer mi sve 7 vezi tog hardcoded titla ne odgovara: veličina slova, boja, pozicija na ekranu / koliko je iznad donje ivice. Još da su to zalepili sa nekom polu-providnom ili netransparentnom pozadinom tačno ne bih ni gledao :D :D

Ne volim bre ni da gledam sa "PGS", SUP + IDX i ostalim image-based "soft" subtitles formatima koje makar eto možeš da isključiš i umesto njih dodaš SRT titl, a kamo li hardcoded đubre.

Zbog titl podešavanja i zbog Trakt.tv "scrobble" najviše i koristim Kodi + Plex addon (= Kodi kao Plex klijent) umesto da koristim zvaničnu Plex AndroidTV aplikaciju sa njenim limitiranim opcijama prikaza titlova.
 
Slazem se pozadina je meh ali za ovo je resenje 1/1 i samo u tom 1 slucaju sam koristio kad mi je bas smetalo. Daj screenshot kako ti uzgleda titl, mozda je nesto bas dobro pa ukradem.
 
Postoje i "DSNP.WEB-DL.DDP5.1.H.264-NTb" ripovi koji nemaju hardcoded, ali onda svakako se moraju ubaciti engleski titlovi.
 
@luka74

Ovo ima hardcoded titl za japanske dijaloge (engleski srt titl u mkv konektejneru pokriva samo delove kad portugalci pričaju [engleski]) . Da li je baš "NTb" release skinut / kakav je bio filename pre nego što je urađen rename to već nemam uvid.
Za većinu serija skidaju NTb release...

1000005711.png
mozda je nesto bas dobro pa ukradem.
Nije 😂😂 Žuto, Arial, size 28, fixed position. Stvar navike, bilo koje odstupanje odmah bode oči.

(i dalje koristim Kodi v18.9 [dakle bez onih trilion opcija za titl koje nudi Kodi v20] jer noviji imaju problema sa punjenjem bafera na ovom Plex share serveru koji koristim)
 
Poslednja izmena:
Heh, interesantno baaaaš... Sad primetih da su na ovom Plex Share za prve 4 epizode Tokyo Vice u međuvremenu zamenili "AMZN Web-DL" sa "MAX Web-DL" release (ep 5 koja je danas emitovana i danas dodata na server je "AMZN Web-DL").. ALI i MAX verzija ima hardcoded titl 🤣🤣🤣

Znači ispada na kraju da HBO Max i MAX platforme koriste totalno različit source za encode?? i da "naš" lokalni HBO Max ne fura hardcoded subs a MAX isto kao i "HBO preko Amazon Prime, uz doplatu" lepe idiotski titl za video...
 
@luka74

Ovo ima hardcoded titl za japanske dijaloge (engleski srt titl u mkv konektejneru pokriva samo delove kad portugalci pričaju [engleski]) . Da li je baš "NTb" release skinut / kakav je bio filename pre nego što je urađen rename to već nemam uvid.
Za većinu serija skidaju NTb release...

Pogledajte prilog 431288

Nije 😂😂 Žuto, Arial, size 28, fixed position. Stvar navike, bilo koje odstupanje odmah bode oči.

(i dalje koristim Kodi v18.9 [dakle bez onih trilion opcija za titl koje nudi Kodi v20] jer noviji imaju problema sa punjenjem bafera na ovom Plex share serveru koji koristim)
Harcoded nema verzija:
SHOGUN 2024 S01E02 SERVI DI DUE PADRONI ITA ENG 2160P DSNP WEB DL DDP5 1 DV HDR H 265 MEM
 
@mwsavko Hvala na trudu ali nisam ja član vaših RD, Stremio, Fen, Elementum... sekti 🤣🤣
Nije mi problem da nađem i sam skinem bolji release.. "Kukam" samo na d*bilizam da se hardcode-uje titl na streaming platformama (ili kad se to skida / ripiju da to neko namerno??? uradi) u današnje vreme.
 
Lakva sekta Stremio je majka, dok ne probaš ne znaš koju lakoću korišćenja izbegavaš.

Elem da Arial 28 žuto preko decenije koristio a poslesnjih par godina isto samo prešao sa žutog na belo.
 
Lakva sekta Stremio je majka, dok ne probaš ne znaš koju lakoću korišćenja izbegavaš.

Elem da Arial 28 žuto preko decenije koristio a poslesnjih par godina isto samo prešao sa žutog na belo.
Лажеш!!!
Кажи поштено да си подигао и величину фонта са 28 на 32 😁

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
@emaremare modern days problem create modern day solutions :D

Odgledao beef
iskreno nisam očekivao ovakvu seriju.Meni je skroz bila dobra i što je jako bitno a to su dve stvari ogrinalna priča i nema woke gadosti(tj ima samo mrvica).Slažem se sa ocenom na imdb

Počeo i sam da gledam i seriju
Prošla mi je skroz ispod radara,zapazio sam je zahvaljujuci algoritmu i ovom delu iz serije izašlo mi je u nekom šortu


Na trećoj sam epizodi pa nemogu da dam konačan sud al je super serijica za sada
 
House of Ninjas na Netflixu, zabavna i lagana serija, bolja od dosta stvari što Netflix izbacuje. Likovi su zanimljivi, nije pretenciozno urađena.... Dobro to rade Japanci
 
Danas dovršio preostalih pet epizoda prve sezone Halo (počeo da gledam pa me Kwan Ha toliko iritirala da sam prestao posle S01E04) i mogu reći da mi se prva sezona generalno gledano dopala - iako nisam ljubitelj tih SF serija niti sam igrao igru.

Od mene za prvu sezonu ocena između 7,5 i 8 od 10.
 
Poslednja izmena od urednika:
Shōgun nije losa serija za sada, ali ni priblizno nivo Game of Thrones sa kojom je uporedjuju. Meni su dijalozi poprilicno konfuzni, ne znam da li je do prevoda, no nejasni.
Ocenio bih prve dve epizode sa 6-7, jer su mi bile pomalo dosadne, ne bas zanimljive.
 
Nazad
Vrh Dno