Šta je novo?

Ponovo...direct cable con. u Win XP...

luka.l

Čuven
Učlanjen(a)
03.01.2002
Poruke
1,174
Poena
649
Uzas....nikako mi ne ide!

Nema teoretske sanse da povezem dva kompa.
Ovako:

jedan je laptop (AST 486) i na njemu Win95. Na drugom je instaliran win XP. Kupio sam u svima nama poznatom Radio Klubu paralelni kabl. Povezao ih pre ukljucivanja :). Sta treba da uradim da jedan drugog vide? Pokusao sam mali milion stvari. Da ne bih nabrajao sta sam sve uradio, ako bi neko mogao da mi kaze sta tacno da uradim da to proradi? :confused:

Hvala.....

P.S. Evo ga link proslog thread-a posto je tamo malo detaljnije objasnjeno sta sam sve pokusavao...

http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?s=&threadid=20437
 
Evo probao sam sad i preko total commandera 5.5 da ih povezem i opet ne moze. Pokrenuo sam onaj test i on na kraju kaze da ili su prikaceni na los port ili nije u redu kabl. E sad, koja je razlika izmedju ovog i LapLink kabla? Zar ne treba da bude tzv. paralelni kabl? :confused:
 
instaliraj windows commande i na jednoj i drugoj masini. startuj, idi na net | port connection to another pc ili tako nesto slicno i vidi jel radi...

jesi li ukljucio oba paralelna porta u biosu?

update:sad sam video da si vec pokusao. jedno pitanje, jesi li ti uzeo obican paralelni kabl? zar ne bi trebalo da ide nesto tipa crossover?
 
Miroslav je napisao(la):
instaliraj windows commande i na jednoj i drugoj masini. startuj, idi na net | port connection to another pc ili tako nesto slicno i vidi jel radi...

jesi li ukljucio oba paralelna porta u biosu?

update:sad sam video da si vec pokusao. jedno pitanje, jesi li ti uzeo obican paralelni kabl? zar ne bi trebalo da ide nesto tipa crossover?

Pa izgleda Miroslave......vidis, ceo svet se urotio protiv mene....:D

Salim se, nego pretpostavljam da treba. Mislim da se to onda zove laplink kabl. Jedino sto ne znam gde to da nadjem sad?

Sto se tice biosa, na ovom notebook racunaru u biosu imam samo par opcija tipa da li ima hdd i floppy i vezano za stednju baterije. Ni blizu tome da podesavam da li je ukljucen lpt port.
 
Nego, da li si na masinama instalirao bilo kakav protokol (pod Network), prisecam se da sam i ja imao slican problem i da mi je sve proradilo kada sam podigao, koliko se ja secam, NetBEUI, ali mislim da bi trebalo da ti radi i sa TCP/IP. Samo jos jedna stvar... posto protokol moras da vezes za neki uredjaj, instaliraj obicni Dial-up, ili cak i Loopback adapter i onda bi (nadam se) trebalo da radi...

Ajde javi sta si uradio...
 
drdex je napisao(la):
Nego, da li si na masinama instalirao bilo kakav protokol (pod Network), prisecam se da sam i ja imao slican problem i da mi je sve proradilo kada sam podigao, koliko se ja secam, NetBEUI, ali mislim da bi trebalo da ti radi i sa TCP/IP. Samo jos jedna stvar... posto protokol moras da vezes za neki uredjaj, instaliraj obicni Dial-up, ili cak i Loopback adapter i onda bi (nadam se) trebalo da radi...

Ajde javi sta si uradio...

Instaliran NetBEUI, Instaliran TCP/IP. Medjutim cini mi se da je u kablu problem i da nije crossover odnosno laplink.

Sto se tice onog sajta sto si postovao link. Tamo ima gomilu stvari da se nadje nego ne uspevam da shvatim na sta si tacno mislio kada si spomenuo lemilicu. Nisam uspeo da nadjem kako bih na primer pretvorio obican parallel u crossover?

P.S. Inace, vican sam lemilici...;)
 
luka.l je napisao(la):
Instaliran NetBEUI, Instaliran TCP/IP. Medjutim cini mi se da je u kablu problem i da nije crossover odnosno laplink.

Sto se tice onog sajta sto si postovao link. Tamo ima gomilu stvari da se nadje nego ne uspevam da shvatim na sta si tacno mislio kada si spomenuo lemilicu. Nisam uspeo da nadjem kako bih na primer pretvorio obican parallel u crossover?

P.S. Inace, vican sam lemilici...;)
ma daj sta se cimas sa tim, idi pravo u radio klub i reci niste mi dali dobar kabl, ja trazio za vecu 2 pc-a a vi mi dali ovaj... 99% ce ti zameniti, samo uzmi racun :D
 
Miroslav je napisao(la):
ma daj sta se cimas sa tim, idi pravo u radio klub i reci niste mi dali dobar kabl, ja trazio za vecu 2 pc-a a vi mi dali ovaj... 99% ce ti zameniti, samo uzmi racun :D

Hm, recimo da sam racun bacio ne posle 200 metara vec jos u kantu u hodniku radio kluba. :D

Ma kupio sam drugi kabl i evo sve sljaka.

Pozdrav i hvala svima! cheers
 
Nazad
Vrh Dno