Šta je novo?

POMOC!!! ZA NOVI KOMP

donwtf

Cenjen
Učlanjen(a)
10.06.2011
Poruke
0
Poena
150
konfiguracija je sledeca pa bih zamolio da u ovom cenovnom rangu cujem josh dodatnih misljenja ili eventualno shta bih mogao zameniti od postojecih navedenih komponenata! hvala unapred.

GAINWARD nVidia GeForce GTX560 Ti "Golden Sample" 1GB 256bit = 19.970

Cooler Master GX 650W RS-650-ACAA-E3 = 8.230

AMD Phenom II X4 955 3.2GHz Black Edition Box = 9.740

KINGSTON DDR3 HyperX 4GB 1600MHz CL9 - KHX1600C9D3/4G = 4.150
KINGSTON DDR3 HyperX 4GB 1600MHz CL9 - KHX1600C9D3/4G = 4.150

WD 1TB SATA III, 32MB, 3.5", 7200rpm, Caviar Blue, WD10EALX = 5.050



ASUS MB - SOCKET AM3 - M4A87TD EVO = 8.660

-----------

59950
 
Sve je na mestu. Mozda mozes drugo napajanje (recimo seasonic u istom rangu), ali daleko od toga da ovo nece raditi posao. Inace, ovo napajanje se moze kupiti za 6900.
I isto mislim da bi preplatio grafiku. Ne znam gde si uopste nasao taj model, ali koliko vidim poslednja cena u emmi je bila nesto niza od ove.
 
ok promenio sam napajanje i plus budzet mi nije ogranicen kako sam napisao gore tacnije imam josh dodatnih 10000k dinara tako da slobodno ako josh neshto moze na bolje da ode bilo bi extra a sad bi konfa ovako izgledala

GAINWARD nVidia GeForce GTX560 Ti "Golden Sample" 1GB 256bit = 19.970

SEASONIC SS-620GM 620W Modularno 9.600

AMD Phenom II X4 955 3.2GHz Black Edition Box = 9.740

KINGSTON DDR3 HyperX 4GB 1600MHz CL9 - KHX1600C9D3/4G = 4.150
KINGSTON DDR3 HyperX 4GB 1600MHz CL9 - KHX1600C9D3/4G = 4.150

WD 1TB SATA III, 32MB, 3.5", 7200rpm, Caviar Blue, WD10EALX = 5.050



ASUS MB - SOCKET AM3 - M4A87TD EVO = 8.660
 
A gde gledas te cene? Opet je napajanje za 1k skuplje nego sto se moze naci.
Ako imas jos 10k viska onda mozes razmisljati i o ssd-u. Naravno, ne moras bas sve pare da potrosis na racunar, ali niko se nije pokajao ssd-om.
 
ok prvo da naglasim da se bash neshto i nerazumem previshe u konfiguracije pokusavam da pratim preko foruma shta valja shta ne u svakom slucaju prvo hvala na strpljenju :) ovako iz ns-a sam pa gledam da porucim iz bg-a posto sam skontao da je definitivno u bg-u jeftinije nego ovde gledam i na emmi i gigatron pa ono znam da gigatron saradjuje sa city expres pa tako i kontam da porucim e sad ako ima neka druga varijanta preporuci mi ili eventualno da porucim u delovima pa sam da je sklopim kad sve to stigne? btw shta je ssd?
 
Pre bih preporucio emmi nego gigatron.

SSD=Solid-State Drive. Sluzi kao hard disk, ali je daleko brzi pa je rad na racunaru daleko prijatniji uz njega. Problem je sto je odnos cena/gigabajti veoma visok, odnosno mnogo su skupi. 60GB sdd kosta oko 10-11k. Zbog male velicine koriste se kao sistemski diskovi (na njega instaliras sistem) tako da je sistem brzi. Za storage se naravno koriste standardni hard diskovi.
 
Pa zar je moguce da mu niko nije preporucio Sandy Bridge?! Ja vise volim AMD, ali za takvu konfiguraciju uzimaj SB. i5 2300/2400/2500/2500k + neka P67/Z68 maticna (ako ces vec uzimati SSD) i 4 GB RAM (bolje ulozi u Z68 plocu i SSD, nego u 8GB RAM). I, naravno, uzmi ako mozes u Em*i shopu, i oni rade sa City Express (znam iz iskustva :) ), i najjeftiniji su. Ajde reci koliki ti je sad tacno budzet, pa da ti damo konkretne predloge.
 
Pa zar je moguce da mu niko nije preporucio Sandy Bridge?! Ja vise volim AMD, ali za takvu konfiguraciju uzimaj SB. i5 2300/2400/2500/2500k + neka P67/Z68 maticna (ako ces vec uzimati SSD) i 4 GB RAM (bolje ulozi u Z68 plocu i SSD, nego u 8GB RAM). I, naravno, uzmi ako mozes u Em*i shopu, i oni rade sa City Express (znam iz iskustva :) ), i najjeftiniji su. Ajde reci koliki ti je sad tacno budzet, pa da ti damo konkretne predloge.

tacan budzet bi bio 60000k dinara ali bash ako bude moralo nece mi biti problem da dam josh 10000k
 
Psycho1993 je u pravu, za taj budžet vi se vrtite oko AMDa.

I zašto 560Ti? Jeste za nijansu bolji ali odnos cena/performanse 6870 ubedljivo dobija.
 
E, pa ako nije problem 70k dinara, onda se ispruzi za ovo. Mozda moze da se sastavi snaznija konfiguracija za ove pare, ali kvalitetnija ne moze. Definitivno je sve vrhunskog kvaliteta. To sam najvise gledao, i ni na cemu nisam stedeo :)

Link

Ako uzmes ovo, ne mozes pogresiti nikako.

EDIT: Opet neka greska, molim moderatore da obrisu post ispod, dupliran je :(
 
Poslednja izmena:
E, pa ako nije problem 70k dinara, onda se ispruzi za ovo. Mozda moze da se sastavi snaznija konfiguracija za ove pare, ali kvalitetnija ne moze. Definitivno je sve vrhunskog kvaliteta. To sam najvise gledao, i ni na cemu nisam stedeo :)

Link

Ako uzmes ovo, ne mozes pogresiti nikako.
 
Jeste to odlicna konfa, ALI koliko ce osetiti u normalnom radu i u igrama? Nece puno. Ja sam sa p2 x4 955 presao na i5 2500k i ne kazem bezveze. i5 2500k je svakako bolji procesor i odlicna je kupovina, ali nije isplativ za svakoga.
Pre bih isao na phenom+ssd nego na i5 zato sto ce u radu biti brzi, a u igrama isti. Mada opet, i5 jeste mozda malo dugotrajnije resenje, a i ssd-ovima ce verovatno padati cena bar malo.
 
Zavisi to od igre do igre. Bolje je da ide na 2500k. Mozda je bolje da uzme plocu sa Z68 cipsetom, pa da kasnije uzme SSD, kad bude imao toliko novca. A kombinacija Z68+SSD+2500k je poprilicno mocna :) Ja bih preporucio ovu konfiguraciju.
 
Zavisi to od igre do igre. Bolje je da ide na 2500k. Mozda je bolje da uzme plocu sa Z68 cipsetom, pa da kasnije uzme SSD, kad bude imao toliko novca. A kombinacija Z68+SSD+2500k je poprilicno mocna :) Ja bih preporucio ovu konfiguraciju.

Iskreno taj kombo je poprilicno skup ai nepotreban jer rece fino covjek da nece da OCuje i da mu je primarna namjena igranje.
Znaci i5 neki bez k , neka H ploca , i sto bolja grafika , a SSD moze i kasnije da dokupi ako mu se prohte.Bolje kupiti jacu grafiku neko davat ~100 evra za SSD ako gledamo gaming kao primarnu namjenu sa ovim budzetom bar.
 
Poenta je u tome da Z68 ploce imaju podrsku za kesiranje memorije za SSD diskove, cime se dodatno ubrzava ocitavanje, a dobijaju se jako dobre performanse. Sto se tice i5 ne "k", za 600 dinara razlike uzeti obican i5 2500 je uzaludno bacanje para. Mozda nekad bude naucio kako se OC ili mu zafale performanse?! Neka ide na sigurno i uzme 2500k. Z68 je najnoviji cipset, i dobra je odluka ici na njega, s obzirom da je najavljeno da ce podrzavati i 22nm procesore, + ima podrsku za kesiranje SSD.

Ja mislim da ne treba da ima dilemu, i da treba da uzme konfiguraciju koju sam preporucio. Ali, svako ima svoj stav, a sam kupac (pokretac teme) ce na kraju doneti odluku. Ja sam izneo predlog, i smatram da za te pare nema bolje. Mozda GTX560/6950 da se nekako ubaci, ali za 4-5k razlike mislim da se ne isplati. Nije tolika razlika u performansama.
 
OC i nije neka fizika kao nekad, i verujem da će mu proraditi crv ako kupi K.
Ako je u planu SSD svakako bolje Z nego H ili P.

+ za Psycho1993 predlog. Uz napomenu: Napajanje - užasna iskustva. Znam da si uglavljivao u 70K.
A koliko sam razumeo sve ide bez kućišta i optike. Tako da ima mesta za bolje napajanje. I nešto mi taj MSI smrducka, ali to je samo moj nos :)
 
Napajanje moze i Seasonic 500W, a mozda i neki Chieftec, iskreno nisam nesto previse razmisljao o tome, ali sam video da je napajanje modularno. Tu ima najvise mesta za razmisljanje. MSI Twin Frozr II je fantasticna kartica, sjajno je reseno hladjenje. Svuda je preporucuju.
 
Nema sumnje da je GTX560Ti jaca, ali se ne isplati dati 4k dinara za 2-3 fps u igrama. Bolje je uzeti 6870, koja trenutno i jeste best buy. A ako vec hoces da das 20k, onda bolje uzmi 6950, mozda nadjes pravu verziju (referentne kartice) koja moze da se otkljuca u 6970. Ipak, ja bih isao na 6870, koja je za nekih 15-16k fantasticna kartica. Najvise treba da razmisljas oko napajanja. Tu ti McSteel moze pomoci.
 
ok drugar mi ima 6850 i npr njemu witcher neradi na toj kartici i + na josh nekim igrama mu je crn ekran itd itd,ja sam iskreno vishe bio napaljen na 6870 (posto sam ranije bio ponosni vlasnik ati 9600xt) ali posle takvih iskustava sa radeonom a meni je cilj igranje igara onda se stvarno pitam dali mi je dobra opcija uzeti 6870 jer ostaje pitanje shta i koliko od igara je podrzano sa njom.A shto se tice napajanja nadam se da ce ovo biti i previse dobro za takvu konfiguraciju.
 
Ti problemi sa igrama su verovatno do drajvera, ali to najcesce moze da se resi instaliranjem novih uz prethodno brisanje starih najbolje drivercleaner-om iz safe mode (ili nekim slicnim programcicem kako bi bio 100% siguran da nisu ostali repovi od prethodnih)

Imas na sajtu bench-a negde detaljno uputstvo kako se to radi

EDIT: Sto se tice napajanja, jace napajanje i kvalitetnije nikad ne predstavlja visak :D
 
Poslednja izmena:
Taj SS je fantastican, uzmi njega, 6870 je sjajna karta, dok sa 6850 i problemima sa igrama nema nista konkretno po netu. Verovatno su stari drajveri, ili je nesto do sistema, a mozda i do same igre. Sve igre su "podrzane" sa 6870, ona moze da potera sve igre na max setovanjima u fullHD rezoluciji, tako da za karticu ne moras da brines. Dakle, uzmi ono sto sam ti predlozio na pocetku+ to napajanje koje si izabrao. Ne mozes nikako pogresiti! :)
 
@donwtf
Kao što su ljudi rekli, ne može neka igra da ne radi na 6850. Valjda je crn ekran logičan pokazatelj. Pa nije to 8600 ili neka druga starudija.
 
ajde mi mi molim vas objasnite shta je sandy bridge? posto opet ponavljam stvarno nisam neshto u toku u zadnje vreme i kakva bi to konfiguracija bila? po mogucstvu po komponentama mi navedite hvala
 
Nazad
Vrh Dno