Šta je novo?

Pomoc u vezi Nokie N-Gage !

loodilo

Slavan
Učlanjen(a)
26.03.2005
Poruke
87
Poena
309
Znači interesuje me u čemu je razlika izmedju obične N-Gage i N-Gage-a QD???? Koji je po vama bolji model?? kontam da je QD novija ali ono ne mogu da izvalim u čemu je razlika sem u spoljašnjem izgledu i veličini??? unapred zahvalan ! :D :wave:
 
Iz licnog iskustva bolji je obican N-Gage ali QD je manji i prakticniji,
pa ti vidi sta ti treba.
Po meni velika mana obicnog N-Gage-a je to sto se drzi cudno prilikom razgovora
jer mu se slusalica i mikrofon nalaze sa strane.
A QD recimo nema radio i cini mi se da nema hardverski MP3.
To je sve sto mi trenutno pada na pamet.
 
ogromna prednost n-gage 1 nad ostalim tel.[ne znam kako je sa qd] je sto ti za xp i win. 2000 ne trebaju nikakvi drajveri za komp tj samo ga ubodes u USB i sam se poveze.veza koja se dobije je mnogostruko brza od BT veze a uz recimo pristojnu mmc[256,512 MB] mozes ga vrlo prakticno koristiti za prebacivanje podataka s kompa na komp.brzina je 1.1 tj full speed
 
Hvala svima... pomogli ste mi dosta... ipak cu uzeti n-gage obitchan :D
 
nista na tom fonu nije da nevalja u sklopu cene koja je svega oko 100e.po funkcionalnosti odlican fon.imam ga,moja preporuka
 
Au, brate, sta naprica coveku. I za QD i za prvi n-gage ne trbaju nikakvi dodatni drajveri pod XP i 2000. USB 1.1 jeste brzi od bluetooth veze i manje trosi bateriju telefona, ali je dosta spor i neisplativ za velike kapacitete (do 256 MB nije strasno).

E, sad, "obican" N-gage:

- Ima radio i hardverski mp3 plejer (+)
- Stereo reprodukcija (+)
- Podrzava memorijske kartice do 128MB (-)
- Gasi se aparat pri promeni kartice (-)
- Povezuje se na USB port (+)
- STN ekran (ovo se lose vidi na dnevnoj svetlosti, za razliku od TFT ekrana) (-)
- Simbijan 6.1 (danas je ovo star OS, pitanje je koliko od softvera radi na njemu) (-)
- Cudno se drzi prilikom razgovora koji se ne obavlja preko handsfree-ja (ne izgleda bas lepo) (-)
- Bluetooth +
- Tri-band telefon (+), ali k'o da ce ti ovo mnogo trebati...

N-gage QD:
- Nema FM radio i mp3 plejer (-)
- Mono reprodukcija (-)
- Nesto manji od prethodnika, bolje dizajniran, tokom razgovora se normalno drzi (+)
- Ima HotSwap slot za mem. kartice (ne moras da ga gasis kada vadis/ubacujes karticu) (+)
- Podrzava kartice do 1GB (+),
- ali samo MMC (-), mada, ovo je zanemarljivo
- Nema USB port na sebi (-)
- Simbijan 6.1 (kao noviji model, trebalo je da dobije novu verziju OS-a) (-)
- TFT ekran (+)
- Ne podrzava mp3 kao zvono (-)
- Bluetooth (+)
- Dual-band (-)


Ti vidi sta trazis od telefona, pa to uzmi.
 
RazbojNick je napisao(la):
- Podrzava memorijske kartice do 128MB (-)

sa ovim se ne bih slozio, licno sam koristio 256MB


pozz.
 
ja imam n-gage extra je tel !!preporucujem ti njega!i nije tacno da podrzava MMc do 128mb ja licno imam 256mb i EXTRA radi!ti rece da je stara verzija programa ide za ovaj tel tj 6.1 to uopste nije lose cak je i extra,a ima nokiu 7710 symbian verzije 9 a on ksta 500e pa ti vidi.lepo kupis obican n-gage za 120e i imas extra vise nego extra tel za te male pare.pozzz
 
_s_a_n_d_r_a_bg je napisao(la):
ti rece da je stara verzija programa ide za ovaj tel tj 6.1 to uopste nije lose cak je i extra,a ima nokiu 7710 symbian verzije 9 a on ksta 500e pa ti vidi.
Danas se uglavnom prave programi za simbijan v7.0. Neki rade na starijim verzijama, neki ne. Na to sam mislio.
7710 nema simbijan v9, nego 7.0 series90 (touchscreen), za razliku od series60 (sto je i n-gage) kojim se upravlja iskljucivo preko tastature.

_s_a_n_d_r_a_bg je napisao(la):
lepo kupis obican n-gage za 120e i imas extra vise nego extra tel za te male pare.pozzz
Ja se slazem sa ovim, samo sam izneo mane i prednosti oba modela. Licno bih pre uzeo prvi n-gage posto stalno slusam muziku.
 
koristim 512mb mmc sa ngage 1.

@cholak
da li si probao tu karticu , posto sam odavno cuo da moze da se stavlja 1GB ali sa odredjenim firmware-om
 
Probao nisam,ali po pricama sa foruma podrzava uz instalaciju Msv drive E programa koji dozvoljava MMC do 1GB.Ako ti treba prg. na pm.
 
tu ima samo da se ceka u pm dok formatira 1 GB,inace axtra je ako sljaka i s 1 GB
 
Nazad
Vrh Dno