Šta je novo?

Pomoc pri kupovini?

na drugom forumu mi lik kaze da je Intelov B960 tesko smece????
 
Smeće je ako ga porediš sa i5 na primer, ako planiraš da koristiš laptop za poneku igricu, FullHD filmove, i uopšte neke osrednje zadatke on je više nego dovoljan. Mada, bolje ti je da pronađeš neki model sa i3 procesorom, Asus i Samsung imaju nekoliko odličnih za istu (pa i nižu) cenu od tog Dell-a. :)
 
Smeće je ako ga porediš sa i5 na primer, ako planiraš da koristiš laptop za poneku igricu, FullHD filmove, i uopšte neke osrednje zadatke on je više nego dovoljan. Mada, bolje ti je da pronađeš neki model sa i3 procesorom, Asus i Samsung imaju nekoliko odličnih za istu (pa i nižu) cenu od tog Dell-a. :)

Samsung nisam nikad koristio obzirom da su od skoro poceli da prave laptopove, pa ne znam bas nista o njima sto se tice pouzdanosti! Inace gledam samo Asus i Dell...jel imas neku preporuku za Asus?
 
Za 45k ne možeš dobiti i jak procesor i jaku grafičku , najjače što možeš da izvučeš je neki i3 i grafa 520mx , recimo ovaj Samsung http://www.uspon.rs/proizvodi/Lapto...3-2350M+4GB+500GB+GT520M+Silver-8806071779904

Ako si spreman da iskesiras 47k onda ovaj http://www.emmi.rs/laptop-računari-...6-core-i3-2350m-4gb-5.11.html?productId=23602

Asus sa I3 i 540M/630M neces dobiti bez 50k i vise u vecini prodavnica! Taj procesor i ta graficka ti je neki minimum za igrce!


Bolje ti je da skupis 50k i da kupis ovaj Asus http://www.racunari.net/detalji/index.php?kompo=0005013656&k=00

Ako si slabiji sa buzetom uzmi taj Samsung ili Acer sto sam ti prvo preporucio!
 
Nisam neki ljubitelj AMD APU-a, kao ni laptopova sa AMD platformom uopšte...
Mada, ovaj deluje prihvatljivo za cenu, A6-3420M ima integrisan Radeon HD6520 što definitivno nije loše. 4GB RAM-a pri kupovini, divota! Solidan kapcaitet HDD-a, sve u svemu, I like it :D
 
@Darkodar , al si me bacio u dilemu sa tim asusom od 50k....dosta mi se dopada, al 50 eura vise...uff..sto mi to uradi

U toj radnji je najjeftiniji , vidim da se u ostalim krece do 55k a u ovoj je 50.544 dinara , mozes i taj Asus s 7670M u nekim testovima je i malo jaca od 630M! U 3d mark vantage dere i 630M i 540M izbacuje cak 4265!

@gale 5470M je skoro kao INTEL HD 3000 sve igrice bi mu kocile samo tako , morao bi da ih tera na ultra low! Neka kupi ovaj Asus ako mu pase uz budzet!


Evo naruci ga odmah http://www.tehnoms.rs/asus/asus-k53tk-sx094-amd-apu-24002.html :D
 
Znam, ali obzirom na cenu, četiri jezgra sa turbo boost-om preko 2GHz i 4GB RAM-a 'out of the box', nije loše :) Inače, GIle ne Gale :D
 
Mislim da ti je varijanta B960 sa GT 525m mnogo bolji izbor. Daleko od toga da je B960 smece!! Ako pogledas po ozbiljnim forumima videces da je razlika izmedju B960 i i3 procesora 2.generacije, koji se prodaju kod nas, minimalna.
Sve ovo ti govorim obzirom na cifru koju si spreman da odvojis.. uveko postoji malo skuplje i malo bolje..
 
Poslednja izmena:
Dvla, sad me unakazi nacisto! Notebookchek kaze ono sto ti govoris, da je B960 u rangu i3, al' mi ljudi po forumima govore suprotno (citiram "Taj Pentium procesor je teeeesko smece , imao sam posla sa njim znam sta pricam... Moja preporuka je Asus!)
Taman sam resio da uzmem Dell ( veliki plus je i tri godine garancije), svi mi savetuju da uzmem gore pomenuti Asus! Ja resim da uzmem Asus (http://www.itsvet.com/proizvod/asus...5.6-led-wxga-freedos/comp_comp_laptop/20/9013) (s'obzirom da sam citao neke recenzije ljudi koji su ga kupili i da ga bas hvale), ti mi kazes da je bolji Dell :))! Moze malo obrazlozenje ???
 
Ne brini, vrlo brzo cu te dovesti u realnost a to je:
1.Imao sam ja problema sa mojim N7110(pisao sam ovde o tome) tako da nisam siguran da li bi ponovo uzeo Dell laptop (verovatno bi se opredelio za asus ili lenovo) ali sada kad sam ustanovio da je baterija pravila problem i zamenio je, moj B940 tj. kompletna mashina radi odlichno tj. prezadovoljan sam svojim B940. (vezano za pricu o samomo procesoru). Igram 'NFS The run' na medium bez problema.
2. Generalno nisam za AMD platformu (verovatno neka vrsta predrasude) iako sam do pre 6 meseci koristio AMD desktop sa kojim nikada nisam imao problem.
3. Bitno je to, ako si citao po forumima o doticnom AMD APU i pozitivnim iskustvima korisnika (bolje je ocenjen od B960,4 jezgra, 4 threada) a uklapa ti se u budzet- idi u radnju i vidi koji ti se vise svidja..
Siguran sam da sa bilo kojim modelom koji su ti ljudi ovde predlozili - neces pogresiti!
 
Imas npr u Telenoru za 1 dinar uz mesecnu pretplatu od 2690 dinara uz 30 Gb( 15 danju i uvece a 15 nocu) o.k laptop,koji ovako kosta oko 60000,e sad ne znam kakav je:Lenovo G580,15.6" HD LED Glossy,Rezolucija 1366x768 piksela,2GB DDR3 1333MHz,320GB 5400rpm,Windows 7 Starter,4x USB 2.0, external monitor (VGA DB-15), ethernet (RJ-45), HDMI,WiFi Wireless B/G/N,Intel HD 4000 Graphics,Intel Celeron DualCore B820 1.7GHz/2MB,DVDRW,WebCam 0.3MP.
 
@dvla ziv bio na savetima i pomoci , odlucio sam se za asus, al hvala ti u svakom slucaju!

@dule79bg...cekaj B820, integrisana grafa i 2gb rama za 60 000 !!!!!!!!! Nemoguce...nalazio sam ubice za te pare!
 
Javi za koju nedelju kako radi AMD APU..
 
Topla preporuka za ASUS K53TK, imao sam neke frke oko drajvera, ali radi super, autonomija baterije je neverovatno dobra za net i filmove.

EDIT:

B960 nije smeće uopšte, to ti je "osiromašeni" i3 i nećeš imati nikakvih problema sa njim.
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam ovaj laptop, ali nikako nisam mogao da pokrenem instalaciju windows 7 u AHCI modu. Instalacija je prošla bez problema u IDE modu i laptop radi bez problema. Da li je neko imao sličan problem, bilo sa ovim, bilo sa nekim drugim modelom? Ako je hardverski problem da ga vraćam odmah :).
 
Nije hardverski problem, vec si trebao u toku instalacije da ucitas AHCI drivere (onaj deo kad treba da odredis particiju na kojoj ce biti instaliran Win7).
 
Nisam ni stigao do tog dela. Pri samom pokretanju mi javlja "windows can't communicate with the device...". U svakom slučaju hvala. Ako mi žena dozvoli da joj oduzmem laptop, malo ću da se igram, ako ne, ostaće joj IDE. Mislim da neće da primeti razliku.
 
Ljudi, da se priklucim mukama oko izbor laptopa
Sta je bolje ili za sta da se odluci student ne-tehnickog fakulteta za standardno-normalnu upotrebu:

1. B960/4gb/500gb/ATI Radeon HD7470-1gb
2. i3-2350/4gb/500gb/HD 3000 (integrirana)

za iste pare, isti brand (Asus x54hr / x54c)

Kolko sam citao po forumima B960 je osiromasena verzija i3 no i oba su Sandy Bridge arhitekturu sta bi znacilo (po mojoj logici) da u "normalnom" koriscenju - internet, office, muzika, filmovi i sl. ta razlika se i ne oseti, dok kod igara (malo zahteviih) dodatna graficka kartica bi se vise osetila u odnosu na integrisanu nego i3 procesor u odnosu na B960.
Po ovoj mojoj logici ispada da je bolja prva varijanta sa B960 ???

I drugo, jel ovaj Asus dobar izbor, ili za 30-tak eura vise (to je max maximuma) da uzmem Lenovo G570, Fujitsu AH531, Acer 5749 mislim to je to oko izbora.

Molio bih za Vase mislenje prvo oko konfiguracije i odna oko izbora marke.
 
Pozdrav svima!
Odlucio sam se za kupovinu laptopa i imam 850E. gledao sam razlicite modele i odlucio sam se za neko od modela ASUSove nove serije, jedino sto predstavlja problem je to sto naizgled isiti modeli imaju razlicite cene, i oznake, pa bi voleo da mi neko ko se u to bolje razume objasni!
Evo tih modela:
ASUS N56VM-S3054V i ASUS N56VM-S3228V?

Takodje ne mogu da odlucim sta je bolje, dal uzeti laptop sa procsoom i7(Ivy Bridge) i grafikom nVidia GeForce 630M ili sa procesorom i5(Ivy bridge) i grafikom nVidia GeForce 650M?

Hvala unapred! :)
 
Nazad
Vrh Dno