Šta je novo?

pomoc oko setovanja Azureus-a!!!

core.graphics

Slavan
Učlanjen(a)
16.09.2006
Poruke
2,258
Poena
390
molim vas ako neko moze da mi kaze kako da namestim parametre za Azureus, imam ADSL 512 i naravno ruter...
i neki torrenti idu jako dobro ,a neki lose, stavio sam neke nove igre da se download-uju i jako je slaba brzina,
negde oko 1 KB/s pa najvise do 24 KB/s , a prosek je mozda oko 8 KB/s :wall: to je jako slabo da bih skinuo 3,7 GB.
A, recimo kada sam skidao neki film pre nekolko dana stalno je bilo izmedju 30 KB/s i 47 KB/s ;) to je jako dobro!

Ako neko zna neki dobar program , mozda bolji od Azureusa neka mi napise i kako da najbolje podesim i koje TCP i UDP portove da otvorim.... :)
 
Ogranici upload na 5-6kb/s i poletece. :)
 
Vidi koji su ti portovi na Azureusu u opcijama i te TCP/UDP otvori ili triggeruj na ruteru.
Iskreno .... meni najbolje radi bitcomet klijent. Ovaj Azureus jednostavno previše tripuje.
 
Poslednja izmena:
Ja sam probao Azureus pa sam onda presao na Bitlord. To je bilo dok nisam provalio Netlimiter a Bitlord je jedini pre godinu i kusur dana imao ogranicenje upload-a na 3kb/s (svi ostali na 5). Sad sam na utorrent-u zato sto mi je vizuelno najlepsi. A svi su mi podjednako dobro radili...samo je sminka u pitanju. ;)
 
Koristim takodje adsl 512 i azureus, moje iskustvo je da nikakva posebna podesavanja parametra nisu potrebna, zavisi odakle i sta preuzimas. U vecini slucajeva je slabiji protok sa javnih, poznatih sajtova kao npr. mininova, torrent reactor, dok sajtovi sa user ratio obicno daju maksimalni protok.
 
hvala svima!

ja sam sa Azureusa presao na "BitTorrent" i ogranicio upload na 7 KB/s, ali opet download je slab.... negde oko
4 KB/s pa sve do 16 KB/s naj vise......... sem kad od jednom "poludi" i krene da siba na 35 - 45 KB/s. a, bez Net Limiter-a nece uopste ni da radi........! tako da ne znam u cemu je problem! "preuzimam Kompani Of Herojes :) "
I to sve ide dosta lose stigao mi je download do 60.2% ali cu se nacekati jos..............

Hvala! Ako neko ima kod Sezama 512 paket i neki dobar program, pa da mi kaze sta je, i kako da ga podesim.
 
Ja imam Adsl 768/192 otprilike mesec dana i koristim mikro torrent jer je vizuelno najlepsi i najbolji protok imama na njemu.Zanimljivo je to da je kod mikro torrenta download limitiran ako je upload podesen na manje od 6 KB/s,tu ni Netlimiter ne pomaze jer ako program prepozna da neki fajl moze da skida vecom ili jednakom brzinom od 6KB/s,a ti si u Netlimiter-u limitirao upload na vrednost manju od 6,download ce ti automatski pasti.
Sto se tice same brzine download-a ona zavisi od mali milion stvari.meni najbolje ide privatni torrent ,gde se ljudi trude da im share ratio bude sto veci,pa ima jako puno seedera.
 
fala.... ali sta znaci "privatni torrent" kako da skinem ono sto hocu, ako je to samo tako......mislim odredjeni broj seedlera i ovije drugih....! evo sad mi "bittorrent" radi na 21 MB/s.

tako da download ide uglavnom sporo, i ne znam sta da radim, uzas!!!..... nekada je to islo dosta bolje.
 
ovako... da ti olaksham prichu: privatni torrent sajtovi su zatvorenog tipa i gde se vodi racuna ko,kada,koliko,koga,zasto i tu se skoro uvek ostvaruje maksimalni protok

ako ne skidash maksimalnom brzinom jedan torrent, moguce je vise razloga, a medju njima je i taj da nemash javnu IP adresu, pa si "slabije" vidljiv za druge i manje ti podataka dolazi, ili na tom torrentu ima mali broj seedera i veliki broj leechera itd itd.

reshenje za tebe je: pokreni skidanje 10 torrenata u isto vreme i ogranichi globalni upload na 6KB/s (iliti 48kbit/s), chak ako ti se i svi torrenti vuku, realno je da ces ukupno na svim torrentima izvuci svoj maksimalno kupljen protok.

ako ni to ne radi, pisi opet pa da vidimo dalje...
 
Nov sam u domenu ADSL interneta pa samim tim se malo razumem
u ove torrent klijente... Koristim AZUREUS ali me nervira onaj upload,
zbog cega bi 'trosio' vezu na to? Da li mogu to nekako da eskiviram?
Trenutno mi je upload podesen na max. 1kb/s!? Nervira me takodje jako
to sto kada mi skine fajl, pojavi se dole i pocne upload tog fajla...

Kazem nov sam u ovim vodama pa zato mozda ne razumem sustinu stvari...
 
lepo si precizirao: ne razumes sustinu stvari...

princim torrenta je medjusobna razmena fajlova. niko te ne sprecava da gasis upload ili da ga ogranicavas, ali budi svestan da ce ti se vecina torrenata vuci kao puz zbog toga. na privatnim torrent sajtovima ces verovatno dobiti ban zbog malog RATIOa.

poenta "trosenja" veze na to - da bi i tvoj komsija koji skida isti taj fajl imao shanse da ga skine.

naravno, uvek ti ostaju emule ili DC++ - gde osedis dok docekas na red, ili razni FTP serveri kao i ceo HTTP sadrzaj neta, gde mozes da skidas sve maksimalnom brzinom bez da uploadujes.
 
na privatnim torrent sajtovima ces verovatno dobiti ban zbog malog RATIOa.

A sta je sa Isohuntom & Mininovom? Sa njima sam posle tog smanjenja uploada na 1kb/s skinuo dosta stvari bez problema...
 
To su ti public sajtovi i kod njih ne bi trebalo da ima ogranicenja po pitanju RATIOa...

ako te zadovoljavaju, slobodno ih koristi...
 
Ogranicio sam upload na 5kb/s pa kud puklo da puklo... :)

Aha hvala na objasnjenju, sad mi je mnogo jasniji princip torrent fajlova... ;)
 
ja uvek namestim upload na 80% downloada i radi super.....
 
Nazad
Vrh Dno