Šta je novo?

Pomoc oko podesavanja bezicnog neta sa NanoStation Loco M5 antenom.

Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruke
2,043
Poena
255
Pre neki dan antena je skinuta sa mog krova,koristio sam je 2 godine bez ikakvih problema.
Antenu je pokupio ortak posto je on nasao da od nekog komsije uzima net. Koliko sam razumeo taj drugar je uzeo neki jaci paket na sbb kablu,i podigao je bezicnu liniju koju koristi sa par nekih njegovih drugara. Komsija hoce da se ubaci kod njih,rekao mu je da sa mojom opremom sve to moze da radi lepo.
Ja sam tu opremu dobio od Oriona,dakle na krovu antena,iz antene kabal ka mom racunaru,tu nas ceka onaj maleni uredja sa lan i pppoe prikljucima i sa rupicom za strujni kabal. Drugar je sve to povezao,na anteni gori lampica ali na racunaru se nista ne desava. Ne moze cak ni da pristupi uredjaju sa 192.168.0.1 adresom,znaci neman nikakvu povratnu informaciju.

Gde gresi? Ja sam mislio da je to prosto kad se sve poveze ali ocito da negde ne stima. Sta moze da bude problem,gde sta treba podesiti?
 
Standardna IP adresa za ubiquiti je 192.168.1.20. Neka proveri njegovu IP adresu i da li je fiksna ili dobija preko DHCP-a.
Ako dobija preko DHCP-a, neka proveri koji mu je default gateway (trebalo bi da je gore navedeni).
Kada uspe da se uloguje,onda se vidi koje mreže hvata i onda ide podešavanje za kačenje na mrežu od tog prijatelja.
 
Poslednja izmena:
Ja sam jednom prilikom video da je sama od sebe promenila svoju ip adresu.

Neka resetuje antenu na dugme na njoj, pa će tada 100% sigurno biti na fabričkoj adresi.
Takodje ima i alat njihov na proizvodjačevoj stranici koji sam pronalazi ip adresu.
Ako ni to ne uspe tada ide provera svih karika u lancu.. antena, kablovi, ppoe, lan adaper u kompu.
 
Ja sam jednom prilikom video da je sama od sebe promenila svoju ip adresu.

Neka resetuje antenu na dugme na njoj, pa će tada 100% sigurno biti na fabričkoj adresi.
Takodje ima i alat njihov na proizvodjačevoj stranici koji sam pronalazi ip adresu.
Ako ni to ne uspe tada ide provera svih karika u lancu.. antena, kablovi, ppoe, lan adaper u kompu.
Ja koristim free ip scanner za te stvari, on ispita koje su sve adrese aktivne u opsegu koji mu das, no, za pocetak,neka proveri svoj komp i da li je i dalje na default IP adresi,jer koliko sam skontao,oni su gadjali pogresnu adresu.
 
Resetovao je uredjaj,pokusao da ukuca i 192.168.0. i 1.20 ali uvek isto!
Molim vas da kad mi date neke predlog da uz to idei neko uputstvo sta da uradim/proverim posto se ne razumem u sve ovo,na primer termin DHCPmi je nepoznat :)
 
Malo je kod Ubiquitija to drugačije.

Mora prvo ručno da podesi IPv4 adresu unutar Local Area Connection sekcije. Nek' je postavi na 192.168.1.x (x menja broj... nek' bude od 1 do 10). Ostale opcije default (subnet nek' bude na 255.255.255.0). Zatim, onda iz browsera možeš čukati adresu za web management Nanostationa - 192.168.1.20

Druga stvar je što taj AP radi samo sa 5GHz primo-predajnicima (ruterima, AP-ovima...), tako da se nadam da komšija koji glumi provajdera ima ruter/AP koji radi na 5Ghz. :)
 
@Aleksandar
Ovo što ti je rekao @dzonihsv kao prvo je bitno.
Da li znaš da je NanoStation Loco M5 uredjaj na 5ghz i da kod drugara oprema na koju se namerava konektovati je isto oprema na 5ghz?
Jer ako nije neće je moći koristiti/imati koristi od nje.
Možete pokušati i sa Device Discovery Tool, to je utility koji sam spominjao za pronalaženje ip adrese.
Jednostavan je za korišćenje, samo treba računar da ima instaliranu javu.
Device Discovery Tool
Free Java Download
 
Poslednja izmena:
Ok,hvala na ovome,ja sam sve prosledio drugaru tako da veceras kad dodjem sa posla javljam utiske.
Inace on je objasnio tom od koga uzima net koja je antena i na koliko Ghz radi,on je reka da nema problema,nadam se da zna sta prica. Inace,ortak kaze da na laptop-u ima 3 crte njegove linije ali da ne moze da se prikljuce tako?!?
 
Moze da ima net na laptop-u ali mu je ovaj drug rekao da nije to to i da mu treba neki ozbiljniji vid povezivanja. Inace pokusao je da kuca IP adresu u IPv4 ali opet nista. Sto se tice tih programa to tek u petak kad dodje kod mene pa da prebaci na usb,nema pristup netu...
 
Nešto on ne radi tu kako treba. Po onome što ti nama pričaš/prenosiš, kako tebi drugar odgovara, rekao bi' da on nije baš vičan setovanju WiFi mreža. :)

Isti AP imam i imao sam prilike da ''čačkam'' još Ubiquiti uređaja i svugde se svodilo na isto.
 
Poslednja izmena:
A gde moze da pogresi?
Lampica svetli na anteni,sve povezano,kaze da je kuckao kako je napisano za IP adrese i opet nece.
Ajde ako te ne mrzi daj jedan screenshoot kako sve tacno da upise u IPv4 pa da mu posaljem sliku na mob.
 
Ovako, mada ne znam kako je sa ovim delom uopšte mogao da pogreši.

Neka dobro proveri da nije pomešao mesta PoE i lan kablu na PoE adapteru, nek' promeni kabl koji vodi do kompa (možda je negde cviknut), nek' promeni internet pregledač kojim pokušava da pristupi nanostation-u... Naravno, podrazumeva se da je resetovao NS (15 sekundi držanja reset dugmenceta > počeće LED-ovi naizmenično da trepću).
 

Prilozi

  • ScreenShot00004.png
    ScreenShot00004.png
    43.5 KB · Pregleda: 442
Poslednja izmena:
Aantenu kada resetuje ona sve vraca na fabricka podesavanja, tada treba podesiti adrese kao sto je dzonihsv napisao i onda se ulogovati u anteku radi podesavanja.
U IE kucas 192.168.1.20, otvorice ti da je nebezbedna stranica, kliknuces na crveni link kako bi pristupio anteni.
Korisnicko kucas ubnt, password je ubnt.
Za Countri izaberes Compilace Test, stikliras da se slazes sa uslovima i onda se logujes u antenu i njena podesavanja.
Kliknes na tab wirelles, tu izaberes SSID, kada izaberes SSID kliknes na Change.
Zatim kliknes na tab network, podesis da stoji AP, stikliras NAT, DHCP enabled, zatim opet kliknes na Change.
Kada sve to odradis kliknes na Apply i to bi trebalo radi.
 
Poslednja izmena:
ODradio je reset na anteni,lampice su treperela,ukucao je IP adrese i u IPv4 i u browseru ali nema pristup uredjaju,ili kako Mirza kaze,nebezbedna stranica.
 
Neka pinguje antenu, tako sto ce pokrenuti RUN, ukucati cmd, onda ce izaci onaj crni prozor u kome ce kucati ping 192.168.1.20 -t
Ako pocnu da se ispisuju brojevi onda komp vidi antenu, ako ih nema onda veza izmedju kompa i antene ne postoji.
 
Doneo je laptop kod mene,poneo je antenu takodje.
Dakle,kad se poveze antena i kad se gurne u racunar/laptop dobije se poruka da pokusava identifikaciju mreze. Posle tog stoji ispod ikonice u network and sharing centar da je mreze neidentifikovana.
Lampica uredno gori na anteni,reset pali sve lampine kao jelka neka :)
U IPv4 kad namestim 192.168.1.5 i kad odradim traceroot ako se to tako zove dobijem rezultat kao sa slike. Ako ukucam .0.1 ili .1.20 dobijem iste stavke kao sa slike samo,normalno grugacija IP adresa.
Pristup uredjaju nece pa nece,kucali smo sve moguce brojeve ali nista.
Pokusali smo da skeniramo sa onim programcicem koji trazi IP sa prve strane ali od njega nemamo nikakve povratne informacije,kad se klikne na scan,jednostavno se nista ne desava...
 

Prilozi

  • cmd.jpg
    cmd.jpg
    72.2 KB · Pregleda: 93
Ne mozes da pingujes 192.168.1.5 ako si tu adresu stavio da bude adresa kompa tj. IPv4, ti onda pingujes samog sebe, a ne antenu.
Daj sliku da vidim sta si i kako si kucao te adrese...
 
Sad sam dosao sa posla,odneo je ortak racunar kuci,nisam siguran 100% ali mislim da je isti prikaz bio i kad sam kucao .1.20 ,provericu sa njim kad dodje kuci pa javljam.
 
Uspeo je,radi antena,pristupio je uredjaju,sad pokusava da nadje signal od tog drugara...

Hvala svima na pomoci.
 
Jos jedno pitanje,da li je moguce sa ovom antenom da se krade net od komsije kao sto to moze sa mobilnim telefonom ili laptop-om?
 
Jos jedno pitanje,da li je moguce sa ovom antenom da se krade net od komsije kao sto to moze sa mobilnim telefonom ili laptop-om?

Sačekaj nekog drugog sa odgovorom.
Tebi ne bi smetalo da bez tvog znanja i odobrenja neko koristi tvoj internet?
 
Kako je uspeo? Najverovatnije jer nije unosio dobre podatke, pa je na kraju potrefio ono što treba. :)

Zašto sada ''krađa neta'', kad je po tvojim rečima taj AP uzeo da bi povezao komšiju na njegov net (bez muljavina)?
 
Unosio je dobre podatke ali to nije pomoglo,onda je kako sam ga razumeo na ikonici od stare konekcije gde je davnih dana imao kablovski net izmenio njihove ip adrese u gore pomenute i onda je sve proradilo. Na lap top-u jos uvek nije uspeo nista da odradi. Taj sto treba da mu da net dolazi za sedam dana i ovaj mucenik krizira. Kaze da mu mreze samo iskacu kad je prikljucio antenu pa je mislio da se skrpi par dana :)
 
Poslednja izmena:
Ova antena nece videti ni jedan signal koji je 2.4GHz, samo one sa 5GHz, tako da se ne raduje previse.
 
Nazad
Vrh Dno