Šta je novo?

Pomoc oko ploce (jedna od mnogih tema)

Lazaboj

Slavan
Učlanjen(a)
26.03.2006
Poruke
350
Poena
345
Postovani znalci, treba mi pomoc oko malo podmladjivanja racunara. Istekla je 5-o godisnja garancija pa sad mogu i da ga otvaram pa bih promenio plocu. Racunar je iz potpisa pa bih menjao plocu i memoriju. Znaci procesor je: AMD Phenom 9500 Quad-Core, graficka je:ATI Radeon 4650 "1Gb". Treba i da dodam jos jedan HDD stim sto moram da zadrzim dvd-rom. Stavio bih DDR3 stim da sadasnja ploca i memorija idu u drugi racunar. Ovaj podmladjeni ce za jedno godinu-dve biti poklonjen tako da ne bih nista veliko ulagao. Cifra bi bila oko 50e za novu-polovnu plocu (bilo bi lepo da je novo) a kad bi u to upalo i memorija bilo bi odlicno. Unapred hvala.
 
Najbolje nemoj ulagati ništa:
1) tvoj procesor (AM2+) _ne_podržava_ DDR3
2) razlika između DDR2 i DDR3 je čak i na AM3 platformi (koja podržava oba standarda) minorna
3) kupi nove ili polovne komponente za drugu konfiguraciju ... ne diraj ovo, ili prodaj sve zajedno s procesorom
 
Taj ti je već "vrh" što se te generacije tiče, ploča, procesor i memorija ne idu ni nanašta novije.
 
A koju mi to prednost daje u odnosu na ove tranzistore obicne kod Asusa? ASRock daje vise za manje para, a ASUS daje kvalitet za vise para.. Bas sam nesto u nedoumici.
 
Nazad
Vrh Dno