Šta je novo?

Pomoc oko Napajanja

Ne od 550W ili 560W, nego LC6650GP3 (650W). U ovom prvom slučaju GPS 500 je bolji izbor. ;)

EDIT:
Da se razumemo za tih ~60e koliko ćeš dati (mislim da je toliko) ima i boljih izbora SS Strider ST50F/OCz SXS 500/ACF 550R, pa čak je i Corsair CX 400 kvalitetnije rešenje ali pošto ti je izbor napajanja katastrofalan, morao sam nešto da ti preporučim a moja preporuka u tom slučaju je kao što sam već rekao LC6650GP3.
 
Poslednja izmena:
Xigmatek 500W?
LC Titan?

Oba su oko 50e.

Ako mislis da radis veci upgrade i trazis resenje koje ce da ti potraje nesto duze moj savet ti je CFT-650 (80e).
:wave:
 
Xigmatek 500W?
LC Titan?

Oba su oko 50e.

Ako mislis da radis veci upgrade i trazis resenje koje ce da ti potraje nesto duze moj savet ti je CFT-650 (80e).
:wave:

E ovako obisao sam par radnji i u svim radnjama sam naisao na LC Power , nasao sam samo jednog Chieftec 120 a series od 500w , ova lc power napajanja su sve od 550 do 650w , nema ni jedan drugi proizvodjac samo lc power lc6650gp3 i LC6550GP i LC6560GP3 SilentGiant 560W... :)

Vidiš, čovek ima jako loš izbor, jedino ako slučajno nema mogućnosti da traži u nekoj drugoj radnji (kako mi to pre nije palo na pamet :d). Onda bi Chieftec CFT 600 bio odličan i možda naisplativiji zalog za budučnost, ako misli da mu je potrebno takvo napajanje. Ako slučajno nema ništa veće od neke single-GPU kombinacije (bez preterivanja :p), OCz SXS 500/SS Strider ST50F/ACF 550R bi bili odlično rešenje.

Ako pak ne može da traži u drugoj radnji (iz nekih njegovih razloga), onda bi mu LC6650GP3 ipak bio najbolji izbor. :wave:
 
ma sta ce ti ako bi bas jurio metatron imas i za 103e koliko vec lc power metatron 850w cini mi se.
 
Bane, samo ću reći da ima boljih izbora za te pare. ;)
 
Ne bi se složio sa tim. GPS serija nikad nije bila poznata po nekom kvalitet-u i Delta ovde nije uradio posao s kojim bi trebao da se diči. Evo i zašto...

Chieftec GPS ima ~30A ~360W na 12V grani, kao i njegov za 50W slabiji brat. Napajanje ne može da isporuči svih 550W granica mu je na ~530W. Kada pogledamo samo kvalitet korištenih kondezatora, možemo zaključiti da se ne radi o previše kvalitetnom napajanja. To su Capxon kondezatori (85 stepeni), to su lošiji kondezatori od kvalitetnih japanskih kondezatora (105 stepeni). Pogledamo stabilnost napona, ni tu GPS ne ostavlja bez daha. Stabilnost na 3.3V i 5V je OK za ovaj rang, ali na 12V je prilično loša stuacija. Efikasnost je jedna od boljih stvari ovog napajanja, koja je ~82% a na nekom opterećenju od ~264W ide i do 83%. Slična je situacija i sa 500W modelom mada bi on malo bolje izgledao jer je deklarisan na manju snagu a daje prilično slične rezultate kao jači brat.

Po ovome ja nikako ne bih rekao da je Delta sa GPS serijom uradio odličan posao i da pravi kvalitena napajanja u ovom rangu, bar što se Chieftec-a tiče. Tako da sam prilično siguran da za pare koliko košta GPS 500/550W ima boljih izbora. Čak bi i Corsair CX400 deklarisan na 150W manju izlaznu snagu bio daleko kvalitetnije rešenje. A za ove pare ja bih čak pre i uzeo LC6650GP3 nego ovog GPS-a. :p Mada ako bih našao OCz/SS Strider ST50F ili čak ACF 550R (što neverujem), oni bi bili najbolji izbori u ovom cenovnom rangu. ;)

Ja sam imao 360W Chieftec, pa posle njega Chieftec - Delta 450W, koje se visestruko isplatilo cak jedan kraci period teralo oc'ovan quad, mozes da naklapas do sutra, ali iz prakse i ne samo u tom slucaju za te pare sasvim solidna napajanja. Naravno skoro je dosao kod nas bio i Corsair CX 400 i ono je bez konkurencije, ali to opet ne znaci da Delta pravi losa napajanja nisu vrhunska, ali vrse posao. GPS je dosta kvalitetnije izrade od tog LC-a.
 
Poslednja izmena:
Delta pravi i neka Antec napajanja, svakako da ne može da bude loše. Možda nije u vrhu ali skroz pristojna napajanja.
 
Ja nigde nisam rekao da su GPS napajanja toliko loša, ne znam gde ste to videli.
Rekao sam da je GPS serija apsolutni prosek, i da nije serija sa kojom bi Delta trebala da se diči. :)

A to što je Delta napravila vrhunsku seriju (tipa Antec Signature), ne znači da su im svaka napajanja vrhunska. ;) A to GPS serija očigledno nije. Nije ni loša ali nije ni odlična, pre je nešto kao samo dobra serija. :p
 
Ja nigde nisam rekao da su GPS napajanja toliko loša, ne znam gde ste to videli.
Rekao sam da je GPS serija apsolutni prosek, i da nije serija sa kojom bi Delta trebala da se diči. :)

A to što je Delta napravila vrhunsku seriju (tipa Antec Signature), ne znači da su im svaka napajanja vrhunska. ;) A to GPS serija očigledno nije. Nije ni loša ali nije ni odlična, pre je nešto kao samo dobra serija. :p

Pa, da, ali ja licno imam mnogo vise poverenja u Deltina napajanja, nego u LC P, zato sto je LC fush.
 
Uzeo sam LC Power LC6650GP3 , za sad sve fino radi :D It's Alive !!! :p
 
Imam jedno pitanje, dali novo napajanje moze da zuji :D , stavio sam napajanje upalio komp i sve super radi i kad sam ga ugasio napajanje je zujalo onako iritirajucim visokim tonom, kad sam iskljucio napajanje na dugme pozadi posle 5 sek zujanje je prestalo ????
 
Ja sam imao to napajanje,i nije mi zujalo. Inace napajanje je skroz ok
 
Nezuji ono stalno samo kad ugasim komp , cuje se onako visok pistav ton , sta da radim da vracam napajanje nazad ???
 
ako ne prestane posle par sekundi da zuji menjaj ga odma
 
Nazad
Vrh Dno