Šta je novo?

pomoc oko kupovine

gillonio

Cenjen
Učlanjen(a)
21.10.2011
Poruke
455
Poena
170
Resio sam da ispunim sebi decacku zelju i kupim neki audio sistem sa zvucnicima(infinity rs 4000 ili jbl radiance r103). Zelja mi je da vezem svoj tv samsung led serija 5, na taj sistem i zvucnike. Cim sam poceo da se rapsitujem naisao sam na dva misljenja - jedno je uzmi avr sa hdmi ulazom da bi vezao tv, drugo je uzmi stereo risiver i zvucnike. Problem prvog stava je sto tu gde mogu da kupim(a samo tu mogu jer placam na rate) retko dobijaju avr dobre risivere a jos redje 5.1 zvucnike. Problwm drugog stava je da li mogu na stereo risiver da vezem tv. Sistem bi bio u sobi od 15 kvadrata i sluzio bi za rok, pank, ambijantalnu muziku, sportske prenose preko tv i naravno neki film. Budzetje negde oko 300 e. Zvucnixi koje sam gore naveo kostaju oko 150. Ako imate jos neki predlog samo pisite jer sam nov u materiji i svaki savet mi je dragocen
 
Ako ti je primarno slusanje muzike,kvalitenije ti je preko integrisanog pojacala. Mozes da povezes i tv na njega..
 
To je ova druga varijanta ako sam te razumeo. Risiver i dva zvucnika i to je to?
 
Risiver - ako ti je potreban radio, integralno pojačalo ako to nije prioritet.
Da li ti je budžet od 300 evra za zvučnike + pojačalo, ili samo za pojačalo?
 
Zvucnici i pojacalo. Ja sam gore naveo koje zvucnike bi uzeo i oni bi me kostali 150 e. Voleo bih da imam risiver
 
Onda znači samo polovno, jer za 150 e nema novo ništa.
Uz Infinity potraži neki Harman/Kardon risiver.
 
Budžet ti je vrlo skroman za novo, a da valja.

Dobro proveri da li tvoj TV ima analog audio out. Većina ih nema. Tada ti treba i neki DAC (digital to analog converter). U tom slučaju, TV na DAC kačiš optičkim kabelom, a DAC onda dalje na pojačalo klasično, činčevima.

Ja smatram da je danas najbolje uzeti neki network receiver. Imaju ih sada svi u ponudi. Yamaha R-N500, ili R-N301, Onkyo TX-8050, HK 3770, Pioneer SX-N30, Marantz M-CR610 ... možda ima još nekih, googlaj stereo network receiver. Po default-u imaju bar jedan optički ulaz, strimuju sve živo sa kućne mreže i brojne internet radio stanice. Android ili iOs aplikacija radi kao vrh daljinac. Kako sam kupio jedan takav receiver, samo ću ti reći, žena i ja od kada smo izabrali nekoliko on-line stanica, 3x manje buljimo u TV, i 4x više slušamo muziku. Domaće radio stanice su neslušljive na duži period, ali neki strani DJ-i zaista znaju da drže nivo muzike danima, a da ne zasmeta ni na minut. 90% konzumiranja muzike u kući nam je sa 3 on-line radio stanice (strane naravno), i to bez reklama i davljenja pričom.

E sada, cene su jače od tvog planiranog budžeta. Ne znam šta si našao a da se uklapa u cenu od 300€, ali nešto sumnjam da se valjano može uzeti u tom rangu.

...ili ti je 300eur budžet samo za pojačalo/receiver? Onda se probaj nategnuti do network receivera. Mislim da je Onkyo 8050 oko 350eur.

Odgovarajući HK (koji lepo leži za Infinity) je valjda 3770. Ali njegova cena kod nas je baš jaka.
 
Poslednja izmena:
Čovek je lepo napisao da mu je ukupan budžet od 300e za zvucnike i pojacalo.:smash:
 
Ju! Vid' stvarno, piše u 5-om postu.

Ok, ništa onda. Mora da ganja polovno. Ne znam da li ima neko novo pojačalo za 150€ a da valja.

Još treba i da proveri da li ima analogni audio out na TV. Ali 92% je da nema, i da će mu trebati poseban DAC da zakači TV na to pojačalo. Mislim da je onaj Fiio D3 najpovoljnije što ima, a da nešto i valja. Ima ga i kod nas.

Da odmah razjasnimo, ne može da se koristi SCART kao audio out.

Može da se kači na izlaz za slušalice na TV, ali je to nepraktično, a i kvalitet je njanjav.
 
Ja koristim izlaz za slušalice. Sistem je sansui ba/ca 2000, zvučnici su sonus faber concertino, tv je samsung h6500....Zvuk je OK. Mislim, mada ne znam pouzdano, da neki DAC ne bi pomogao. Ipak je to tv program i filmovi, ne sluša se muzika preko tv-a.....
 
Moj tv je Samsung UE-40D5000 . Ja ne vidim da igde pise da li ima taj audio izlaz.
 
Kod mene na Sony-ju, ima u meniju da se izabere da taj priključak za slušalice bude ili za slušalice, ili audio out.

Razlika je što kada je izabran audio out, ne gase se zvučnici TV-a kada se ubode konektor unutra, i volume kontrola ne daluje na njega.
Kada je izabrano slušalice, ubadanje džeka gasi zvučnike TV-a, i volume kontrola deluje na zvuk u slušalicama.

Ali moram konstatovati da se bolje čuje preko optike i receiverovog DAC-a.
 
Imam jos jedno pitanje, da li na visekanalni risivwr mogu da nakacim dva zvucnika ne soround sisten
 
Nazad
Vrh Dno