Šta je novo?

Pomoc oko kupovine polovnih zvucnika 2.0 za slusanje muzike i povremeno gledanje .avi

Oki

Slavan
Učlanjen(a)
01.10.2007
Poruke
3,289
Poena
410
Pozdrav,

Dakle u velikoj sam nedoumici sta uzeti za neko "normalno" slusanje muzike i gledanje filmova u 2.0 varijanti. Sto se tice 2.1 moguce da bih kasnije dodao jos jedan woofer ali to zavisi samo od toga koji model budem kupio.

Cenovni rang je mizerija - max max 100e i to bas ono ne bih ni tolko dao jer sam videcete i sami u postu, ispostavilo se da postoji u oglasima dosta razlicitih zvucnika ispod 100e za koje smatram da bi mi vrsili posao samo pitanje je odabrati STA.

E ovako, odmah da kazem da ce se kaciti pre svega nazalost odmah na komp a ne na pojacalo, jer za tu egzibiciju sada trenutno nemam para ali kapiram da cu i za njega dati isto tako max 100e kasnije.

Ovo je lista onoga sta sam "izabrao" tj pronasao kao mogucnost, a u taj cenovni rang ulazi i microlab Solo varijanta zakljucno sa modelom 6C jer on nov u radnji je isto tako ispod 100e, dok sam video da na forumu postoji oglas i njemu sam poslao iste ove linkove.

Ne zelim nikakva ubedjivanja cije uho je nastimovanije i slicno, jednostavno po iskustvu ne bi bilo lose da kazete misljenje sta je od ove gomile bolje, dakle ne sta je losije jer ako su nijanse u pitanju, samo ce cena biti presudjujuci faktor uzimanja polovnih zvucnika.

ovo je lista


Nadam se da cu imati razumevanja i da cu se nekako odluciti za neki sa ove liste.. Ako poznajete nekoga ili vam se ucini neki od oglasa poznatim, slobodno recite koju rec jer ja sam u ovo uleteo bukvalno pre par dana kada sam shvatio da nemam na cemu da pustim muziku i film jer sam se preselio.

Hvala na citanju.

:wave:
 
Ok znaci da se ne zalecem vec prvo da kupim pojacalo pa tek onda nesto od ovoga..Dobro ako tako mora onda kul. Reci mi posto licno nekako naginjem ka onim Bose, sta se tebi dojmi kao najbolji 2.0 sa liste?

A da, Solo 6C bih mogao direktno da ubodem u zvucnu jel tako?
 
Poslednja izmena:
Ne znam sta je tu najbolje, ima ovde ljudi koji bi to znali odprilike da poredjaju. Bose, Heco, Boston i Magnat mislim da su losiji i da moze dosta bolje, Jamo OK u zavisnosti od modela, Monitor Audio takodje. Za uopste nesto bolje firme gledaj recimo Canton, KEF, JBL, Infinity itd. Uglavnom za 50E mislim da ne moze nesto dobro tj. nista bolje od Microlab ponude, za ~100E moze vec nesto dosta bolje. Vidi da prvo skupis oko nekih 200E, pa se onda vratimo ovde i prvo nadjes neke dobre zvucnike za ~100E ili vise, a za resto neko solidno pojacalo. Posle samo jos neka iole OK zvucna (ako vec nemas) i imao bi jako dobar zvuk za te pare - mnogo bolji od svih mogucih "PC zvucnika".

A da, Solo 6C bih mogao direktno da ubodem u zvucnu jel tako?

Tako. Kao i kod svih ostalih "kompjuterskih zvucnika" u jednoj kutiji/zvucniku imas zapravo i "integrisano" pojacalo te upravo bi to kablom i povezao sa masinom. A Hi-Fi se deli na "separate", umesto da imas tako "sve u jednom", imas posebno kutije/zvucnike koje povezujes sa pojacalom po izboru itd.

Inace ne treba deliti pola-pola za pojacalo i zvucnike. Najvise das za zvucnike, jer su oni i najbitniji, tek posle toga ide pojacalo itd. Od 200E recimo izdvojis 120-140E za zvucnike a 60-80E za pojacalo.
 
Poslednja izmena:
Snasao sam se za Solo 6c. Ne postoje 7c ispod 90e i to uglavnom je to sve bez garancije. Ovako se nadam da cu uskoro postati vlasnik 6c. Razmisljao sam se i 2c i da ustedim neku kintu ali sve je to toliko mizerno u novcima da sam se odlucio za ovu varijantu.
Ne zelim da se ..... ali dobijam ih po izuzetno povoljnoj ceni. Gotovo sam siguran da imam budzet od 200e kako bih sklopio nesto totalno sexy, ovako ce biti totalno ali ne i sexy jer su mi 6c ruzni do bola :d

i da.. bash koliko je 6c nahvaljen, toliko kazu da 7c nije dobar i da uopste ne opravdava toliku cenovnu razliku kada se sve sabere i oduzme, cak ispada da nema dovoljno jak bass!?!? Mislim ne znam da li sam negde pisao mrzi me gore da citam, ali meni nije poenta glasno, vec jasno.. muzika ce se slusati kada neko svrati na pivo i kafu i dok se gleda film a ne za zurke i igranje igrica i "maltretiranje komsija".. to sam prevazisao :)

Drugo bio bih u problemu da mi nije uletela ova kombinacija, jer bih najverovatnije u tom slucaju pazario 2c nov, ili cak b73 .. ali posto je cena izuzetno privlacna mislim da cu ovde za sada stati...
 
Poslednja izmena:

Znas kako, za neki iole "HiFi" zvuk ovo je zapravo veliki krs. Neki tek solidan HiFi - znaci daleko od nekog vrhunskog zvuka, kosta dosta para ako se uzima nov, za male pare ne postoji dobro. Ni kod polovnog ne pricamo o nekim malim parama, sve je to par stotina evra za nesto sto je iole dobro.

No u svakom slucaju javi kako si zadovoljan sa 6C, Microlab je verovatno nesto najbolje sto moze od tih kompjuterskih varijanti, a mislim da nije ni nesto toliko preterano daleko od nekog jeftinijeg ili "ulaznog" HiFi-a.

Sto se tice tog nekog bass-a, sve zavisi na sta si navikao i sta je za tebe OK. Meni licno ni 6C ni 7C nemaju pa skoro uopste bass-a - zapravo sam ocekivao vise od tih 6.5" (jel 6.5" bese ?) .. za neki nizi i prisutniji bass je potreban veliki bass drajver, a te kutije ga nemaju.

Uzmi, probaj, ako si zadovoljan - super. Ako ne, nista strasno, mozes uvek kasnije da ih prodas za dobru lovu i da uzmes nesto sto ce te vise zadovoljiti. Inace racunaj da je izvor (zvucna karta predpostavljam i lossless format) pola sistema ! Ako slusas neki krs mp3 na integrisanoj zvucnoj ni zvuk ne moze da bude dobar.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetu.

Pa dobro zvucna je xonar ds a muzika je u 90% slucaja 320kbps.. Dakle sigurno ne losije od toga. Ja sam se mozhda zaleteo u zeljama ali jasno je da za 80-90e jednostavno ne moze nista bolje [ ili ja to ne znam ] od 6c da se kupi. Zaista sam proveo sate i noci gledajuci polovne stvari na kupujem prodajem i cak sam eto kao u tom momentu izvukao "nesto" sto bi bilo iole dostojno da svira, ali opet dzabe to bez pojacala.. ili nekog avr-a svejedno..

Sto se tice dampiranja, pa vrlo moguce da cu to uraditi i iscimati nekoga da mi asistira ali pre svega cu da ih pustim da sviraju onako "vanilla" pa ako bude falilo niskih, napunicjemo ga :d

Za popodnevnu kaficu, neku kulijanu sigurno nece biti loshi.. Ipak radim po smenama tako da ne verujem da cu ih u sustini puno i koristiti jer za igranje imam akg 272hd sluske koje malte ne ne skidam sa usiju, ali kada se gleda neki film to je problem..

:wave:
 
Za njih bolje zvucna od DS ni nije potrebna :). A bese i na njoj mozes da zamenis opamp za neki bolji, sto po recima drugih donosi neku cujnu razliku. 320kbps moze da prodje, sve zavisi kakav je snimak. Danas svejedno i gomila novijih CD-a nikako ne zvuce jer su napucani glasnocom i imaju mnogo manju dinamiku nego sto bi trebali ..
 
Za njih bolje zvucna od DS ni nije potrebna :). A bese i na njoj mozes da zamenis opamp za neki bolji, sto po recima drugih donosi neku cujnu razliku. 320kbps moze da prodje, sve zavisi kakav je snimak. Danas svejedno i gomila novijih CD-a nikako ne zvuce jer su napucani glasnocom i imaju mnogo manju dinamiku nego sto bi trebali ..

E ovo ti je najpametnija recenica odkad si na forumu :)
Posle onih prica o CV-i ovo je zlatno. Bravo bravo !
 
Poslednja izmena:
Kojih, da JBL nema konkurentnu kutiju sa velikim bass drajverom u slicnom cenovnom rangu, pa i to je istina :D

-off

Inace sam imao skoro prilike da cujem malo JBL hi end-a (relativno ?) sa nekim lampasem. Zamenjeni su kabineti sa nekom samogradnjom (izgleda radi, kao), a model je neki studio monitor 44xx (ne secam se ta zadnja dva broja). Uglavnom 15" i horna, period 80tih (mozda kasnijih, ne znam ..)

Za vecinu muzike je cujno bolje od mojih Vegi, ali nije ni da su me bas nesto preterano izuli iz carapa od zvuka. Po glasnoci i dubini bass-a ne mogu uopste da pariraju CV, ali da bolje zvuce i da horna prosto ispuni sobu i kada se ne slusa nista glasnije nema diskusije ..
 
Posto slusam [ nadam se da cu se nakaniti i ja da zabacim malo prste u produkciju sramota me] elektronsku muziku, svaki 320kbps je ili kupljen preko beatport-a ili je u 90% slucaja ono sto artist napravi, dakle nikakve budzevine "snimano sa ovoga na ono" .. Dakle nikakvi ripovi nisu pitanju vec "source" tj final master ili ono sto moze da se kupi preko net-a... Flac em sto nije zastupljen toliko u tome sta slusam, em nema nikakvog smisla jer se upravo muzka koja se pravi u poslednje vreme ako na 320kbps neda ono sto bi trebalo, ili se ne izbacuje ili je preview. Sve preko toga [ wav i tif ne racunam] nema smisla jer mnoooooogo klubova na svetu sa svojim ozvucenjima koja su uglavnom gruvanje a ne sofisticiran sound, ne mogu da daju upravo ceo spektar koji bi se eventualno primecivao itd itd.. Dakle poenta moje mini price je da ce za kucnu varijntu ovo za nekih ~75e biti totalni best buy.. 2c bi bili ~50e ... mislim da vredi razlika izmedju 2c i 6c u toj razlici, dok 7c nikako nije bolji a kosta mnogo u polovnoj varijanti bez garancije za ~90e.

Sto se mene tice case closed ukoliko me neko ne preduhitri - zasto je 2c bolji od 6c osim sto kosta 25e manje. :wave:
 
Totalni obrt situacije. Uzeo sam za malkice vise para Mivoc zvucnike 2x 80w i Pioneer A 223 60 W pojacalo.. Zbogom microlab i "kombinacije" .. ovo zvuchi.. :d
Posle ovog iskustva mogu samo reci jedno -bolje iz dva puta uzeti zvucnike i pojacalo a ne bezobrazno skupa microlab resenja [ osim ako nisu mega proverene jeftine kombinacije - tipa do 50-60e max max ]. Jedino mi je preostalo da cujem famozni pro-1, da li moze i kako da se nosi sa ovim zvukom a cena mu je relativno ista...
 
Nazad
Vrh Dno