Šta je novo?

Pomoc oko kupovine :) Hvala unapred!!!

Braindamage

Cenjen
Učlanjen(a)
04.01.2010
Poruke
31
Poena
155
E ovako doslo je vreme za promenu masine pa me zanima za neki savet...


Ovako imam sledeci komp :

msi z77a-g43
i5 3570k
gigabajtovu 7950


E sad bi kupio nesto ovako

Z97 MAXIMUS VII RANGER
i7-4790K
AMD Radeon R9 290X Gigabyte OC 4GB DDR5


e sad me zanima da li kupiti ovako nesto ili da kupim 2 slabije graficke ili neki drugi procesor? Zanima me dobro iskoriscen novac tj kad platim da sam siguran da to vredi :D koliko sam u poznat ovo je jako dobra kombinacija e sad mozda mogu bolje da prodjem tipa za isti novac da imam bolje rezultate u igrama.

savet? :)
 
Pre svega GTX970, nikako 290X.

Nema potrebe da menjas platformu. Dovoljno je da zamenis postojeci procesor sa npr. i7-3770K.


Ili slobodno menjaj za to sto si mislio, smisleno samo eto da se "produzi" garancija.
Ali da ponovim, 290X nikako. GTX970 dosta jeftinija a bolja karta.


I jos jedan savet - cekaj prolece ako ti se ne zuri za novom grafickom. Bice zanimljivo na tom polju.
 
Poslednja izmena:
Mnogo je daleko prolece :D

sto se tice graficke nisam siguran ja sam nesto napaljen na 512 bita mislim opet ne razumem se toliko bas profesionalno u ovom polju ali ako ti tako kazes onda okej

Sta mislis da li cu dobiti mnogo ako uzmem 2x GTX970 ?
 
Bitovi su bili bitni pre 10 godina, nemoj da se zezas. :d

SLI je po meni nepotreban za 1080p i nize rezolucije. Ako imas 2K monitor, naravno.
GTX970 SLI bi trebalo da je odlicna kombinacija.
 
za sad samo stavi jednu 970gtx a restlo para i pare od graficke kad je prodas stekni,onda prodaj i monitor,i lepo kupis jedan posten monitor za sve pare,bice i akcije ovih dana,pa dogodine lepo pratis sta ce i amd-ovci d'urade i pakujes dalje komp.
 
e,onda cekaj kostu da ti preporuci najskuplji intel,najskuplji ram i najskuplju plocu.

on topik,slazi grafe i monitore za sve pare koje imas,osnova ti je dobra i za 3 monitora i 980gtx SLI,pa samo izvoli ako imas para. :) ako pretekne,kupis ouroboross-a,mehanicku po zelji,sluske...ako opet pretekne lepo narucis custom vodeno...a ako i preko toga pretekne,opet zovi kostu. :)
 
Ram memorija bilo koja.
Ne treba ti brza od 1600Mhz, slobodno nesto najjeftinije. Ili ako ti treba nesto fensi, neka od onih HyperX sa crvenim, plavim, belim, crnim hladnjacima...
 
Ja ovde nista ne bih menjao. Veruj mi da ti nije doslo vreme za promenu masine
 
Poslednja izmena:
Samo pazari GTX 970, i lepo skalpiras taj i5 i dokupis neko vodeno hladjenje, Nepton 240M i to ima da ti potraje bar do 2016. Ako zafali konja po pitanju proca, onda neki i7-3770K i opet si miran neko vreme :) Ako te baš svrbe pare, uzmi to sto si naveo, samo umesto 290X uzmi 970 i imaćeš mašinu da ti suze oči na 144Hz :D
 
Nazad
Vrh Dno