Šta je novo?

Pomoc oko kopanja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

to3a

Slavan
Učlanjen(a)
21.01.2005
Poruke
1,864
Poena
350
Dva sata gledam razne teme oko kopanja. Uglavnom prica krece od pre tri godine. A i meni kao laiku kako je napisano poprilicno deluje sve konfuzno, tako da nisam nasao odgovor na ono sto trazim.
U globalu instalira se softver na racunar. Otvore accountovi za kopanje i devizni racun.
Mene zanima CPU mining iliti kopanje coina procesorskom snagom. Uskoro cu moci da koristim resusre oko 22-24 racunara, office masina sa win platformom i interesuje me da li moze da se svi ti racunari uz pomoc nekog softvera povezu u jednu kopacicu, da se aktivira i deaktivira kopanje preko jednog racunara-remote access i kako se to radi. Takodje saveti sta koristiti od softvera, koje menjacnice, domace banke i sve sto je korisno kao i koju valutu kopati.
Bilo bi lepo neka nova sticky tema da se postavi.
 
zaboravi... toliko sto se tice CPU-va i botnet-va resursa lopova
 
Na cpu-ove zaboravi možda nekad naleti nešto što se isplati ali i to nema mnogo smisla osim ako nemaš bar oko 100 jezgra (15-20 jačih cpu-ova) da zakačiš nešto od starta....
Devizni račun nije toliko neophodan na različite načine možeš da predvoriš virtuelnu valutu u pravu a i domaće menjačnice sasvim lepo rade....
Potrebno ti je ~2500e za dva pristojna riga i to polovna ukoliko hoćeš novo dodaj još min 1000e preko, sa tim ulaganjem bi mogao da imaš npr 10-15e neto prihoda dnevno....
 
Pa imam oko 22 racunara cetvorojezgarna za pocetak a ima tu jos racunara koji mogu vremenom da se prikljuce. Takodje video sam da ima na amaOnu nekih namenskih uredjaja kao ant miner i neki sp20 mislim. Koliko je realno investirati 970 $ u takvu masinu. Tj koliko ona grafika menja :)
Zanima me takodje jel mogu remote sve te masine da se aktiviraju i majnuju i gase po potrebi.
 
Dovesce te u nevolju to sto planiras da radis.

Naravno, kad firmi čije resurse hoće da "pozajmi" počnu da stižu računi za utrošenu el. energiju biće "kuku lele, nisam ja majke mi".

Ja sam i pre tri godine mogao da "angažujem" preko 80 firminih računara ali mi to nije padalo na pamet da uradim već sam "kopao" sa svojim grafikama kod svoje kuće.
 
Naravno, kad firmi čije resurse hoće da "pozajmi" počnu da stižu računi za utrošenu el. energiju biće "kuku lele, nisam ja majke mi".

Ja sam i pre tri godine mogao da "angažujem" preko 80 firminih računara ali mi to nije padalo na pamet da uradim već sam "kopao" sa svojim grafikama kod svoje kuće.

pa i nisu to neki računi u odnosu na ukupnu potrošnju u firmi, jer je CPU kopanje, ali će te lako neko uvatiti ;)
 
Na to gledam ovako:
Totalno nebitna stavka sta i kako koristim. Bitno mi je ako neko od Vas moze da budwme fin i uputi me kako da to iskoristim i gde da pratim koji ce se coini i kada pojaviti pa da probam sa time. Kao sto sam mnogim postovima korisnicima ovog foruma pomogao na temi sa stampacima, ocekujem da i ovde ne dobijam pridirke vec konkretnu pomoc oko majnovanja na nacin na koji mi odgovara. Hvala svimana pomoci unapred. Ziveo forum i nova svetska revolucija.
 
Da te uputi kako da rabis tudje resurse... kako da ne... takvi su cancer kripto sveta
 
Uskoro cu moci da koristim resusre oko 22-24 racunara, office masina sa win platformom...

Pa imam oko 22 racunara cetvorojezgarna za pocetak a ima tu jos racunara koji mogu vremenom da se prikljuce.
Ja nisam nigde pročitao da je čovek rekao da (će) koristi(ti) tudje resurse...Možda ima/otvara firmu ili radi kod rodjaka uz čije odobrenje će rudariti itd...Ako neko od vas ima konkretno saznanje nek kaže na forumu jer ovako ispada da popljuvaste čoveka bez razloga a samo je postavio par pitanja ;)
 
Niko ga nije pljuvao, a i kad je takav strucnjak neka se prvo malo edukuje pa onda nek pita, jer ovo je kao cuo mali Perica da se nesto "kopa" pa bi i on da proba
 
Cena zarade CPU mining je ispod cene elktricne energije:
1. krade elek. energiju koju svi placamo
2. krade resurse

generalno u svetu ceo CPU mining je kradje resursa i explotacija bez znanja vlasnika bio botnet virusi ili kradja u korporacijama, realno CPU mining je zbog toga i zamro zbog lopova i stetocina
 
Poslednja izmena:
Upravo to sto prica Zeljko.
Ja necu da mu pomognem da upadne u nevolju. Znam da bi svi nesto da se ogrebu, da kradu struju, da koriste firmine kompove ali tako se upada u probleme.
CPU mining nema smisla vise, jahace masine za sicu. Ljudi imaju bezbroj zarazenih masina kojima kopaju, oni su ti koji ubiru kajmak. Bolje nek kopa svojom jednom grafikom i nek pravi 1$ dnevno. Tako se krece u mining.
 
ma nema sta da se kopa, u "skorije" vreme bese dropcoin i qubit, koji ni nisu vredni pomena
 
a magi coin, XMG, vidim na suprnovi ima puno workera, stalno oko 500 ?
 
Evo i meni su pomagali, pa cu i ja...doduse pre dve i po godine. Moras dosta sam da istrazis...ovo je posao ko i svaki drugi, nekome je hobi a neko zivi od toga. Dosta je tajni koje moras sam da otkrijes jer nije u pitanju sredjivanje stampaca ili kompa pa da se igras ili stampas diplomske radove nego lova. Citaj izmedju redova...sve se moze uraditi i dosta ti je vec receno u prethodnim postovima. Dakle, uzmi grafike i imas vise sanse. Cpu je zapostavljen jer je bilo prevara ali nije da ga nema ;)
 
Jako interesantno ponasanje od clanova foruma.
1. Kao sto rekoh chiji su racunari i za koga postavljam sistem je moja stvar.
2. Ponasate se kao da Vama neko krade novac sto je neistina.
3. Na forumu kojem je cilj da se deli znanje niste pokazali ni trunku empatije.
Razmislite da li Vam je mesto ovde.
4. Naravno da kad neko od Vas bude imao problem sa opremom kojom se ja bavim da cu Vam izici u susret.
Sve najbolje Vam zelim u kopanju i da Vam niko ne uzme posteno steceno.
 
Poenta je da ti je sve receno i ubuduce ce ti se ovde tako govoriti, kao i meni i svima drugima, kada postave preopsirna pitanja. Ukoliko dodjes sa konkretnim problemom, kako da spustim klokove ili na nekom novcicu kako da ubrzam majner svi ce ti pomoci. Kako da namestis sprave je slozenije pitanje koje zahteva prvo mnogo vise ulaznih informacija, a iskreno mislim da niko nece zeleti da ti to objasnjava, na izlazu :)
 
Poslednja izmena:
pa druze odgovoreno ti je, cpu je retkost, da imas grafike pa i ajde, ovde mozes da pratis
https://bitcointalk.org/index.php?board=159.0

za taj znam, ako zna neko jos neki valjda ce ti okaciti i to ti je to

nema sta vise da se kaze, ja sam kupio 2x fx8350 sa plocama i svime, ali cpu mining se toliko "isplati" da sam prodao jedan a drugi bleji na leru vec dosta vremena, toliko o tome e sad sa vecom snagom moraces sam da istrazis sta se isplati a sta ne jer retki ovde imaju pristup vecem broju cpu-ova
 
Poslednja izmena:
slaba je cena za magi coin,a diff velik
ps sad bas moj post i nema veze sa vezom jer su obrisani prethodni pa ispada da pricam sam sa sobom :)
 
Poslednja izmena:
@to3a
ocekujes da neko pokaze empatiju prema lopovima... to moze samo u srbistanu neko da pomisli da je isto realno...

zapitaj se sto botnet operatori i kreatori istih se skrivaju i javno prikrivaju, i da to su ti isti sto kopaju na CPU-vima

ja sam vec rekao cena struje > CPU mininga, bilo je profitabilno pre 2 godine dok nisu uleteli lopovcine struje i resursa i onda su sve unistili, zato empatiju prema istima NIGDE neces naci

Inace vec sam ranije rekao za botnet-ve sledeceg meseca najisplativiji ce biti LEO coin koji zasluzuje da bude unisten od istih, pa eto kad LEO coin uskoro predje na NF16 samo napred
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno