Šta je novo?

Pomoc oko konfiguracije

Taz-91

Poštovan
Učlanjen(a)
04.08.2014
Poruke
286
Poena
70
Ovako ,prvo da pozdravim sve na ovom forumu,i hvala unapred za pomoc.. :)
Planiram da napravim konfiguraciju tamo na leto/jesen za 4k gaming,uglavnom bf4,bf5(kad izadje) i jos par igrica tipa fifa 16 itd.
E sad ,da napomenem da sve komponente bice kupljene na nemackom amazonu.
Ja sam nesto sastavljao,pa vi recite sta biste dodali ili izbacili.
Procesor-Intel i7-6700k(ili da idem na nesto vise jezgra?)
Ploca-Asus ROG Maximus VIII Hero Gaming Mainboard
Ram-G.Skill Ripjaws F4-3000C15D-16GVR 16gb ddr4 3000mhz
Graficka-GIGABYTE GeForce GTX 980TI XTREME GAMING
hard-ssd samsung 850 EVO 500gb
Napajanje- E sad planiram tamo za godinu dana jos jednu 980ti da dodam,Pa koje bi napajanje bilo najbolje. Ja sam nesto razmisljao za corsair RM Serie RM1000 80plus gold?!
I koje hladjenje za procesor? Da napomenem da ne bih nista klokovao jer sam jednom izgoreo plocu i ne bih vise dirao :wall:
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    219.1 KB · Pregleda: 49
Super je to masina sto si ti sastavio, ali malo si preterao posteno.. Svi ti tvoji zahtevi mogu da budu ispunjeni sa dosta manje novca, za gaming ti je i5 6600K i vise nego dovoljan, ploca imas odlicnih Z170 za ~150e, ne mora ta najskuplja, memorija takodje, bitno je da imas 16gb a brzina manje vise je bacanje para. Na leto bi trebalo da izadju i graficke kartice nove generacije, tako da je sad rano o njoj diskutovati. Inace, SLI ti niko nece preporuciti, uvek je bolje staviti jednu jacu nego dve slabije. Takodje napajanje ti u tom slucaju ne treba od 1KW, dovoljno je neko kvalitetno od 650w, npr isto Corsair..

EDIT: A da, i posto ne bi klokovao, onda ti ne treba ni K procesor ni Z170 ploca. U tom slucaju mozes da napravis rokadu i uzmes neki i7 i B150 plocu.
 
Poslednja izmena:
nista nece krstenoj ploci biti sa klokovanjem,a ram za skajlejk treba uzeti sto brzi,koliko se secam za sad je na 3400mhz granica za diminishing returns...svejedno,ne treba ti ROG plojka,svakako su te ploce dizajnirane za LN hladjenje ne za igrarije sa multijem...
 
A dali ce taj i5 moći da izgura tu 980ti ili ako na leto izadje gtx 1xxx serija? Čuo sam i nešto da kada izadje directx 12 tražiće više jezgara?
 
nece funkcionisati dx12 tako,ali nije ni bitno posto ces ti davno da zamenis tu konfu kad posedujes ta sredstva kad dx12 zazivi.jedino vec kad cekas nove generacije GPU-eva da sacekas i zen.
 
Nazad
Vrh Dno