Šta je novo?

Pomoc oko konfiguracije

Goran M

Cenjen
Učlanjen(a)
24.11.2010
Poruke
53
Poena
159
Pozdrav svima!

Doslo vreme da se menja masina, ali kao svaki pametan covek koji ulazi u investiciju resih da pitam za savet iskusnije clanove i bolje poznavaoce tematike. Racunar cu koristiti prvenstveno za rad u Photoshopu, Illustratoru i eventualno rendering u nekim 3D programima kao sto je Cinema 4D. Nisam gamer, ponekad sa drustvom odigram PES 2013 (2014 u najavi) i to je to. Da li bi ste mi pomogli da napravim sto bolju kombinaciju komponenti u nekom normalnom cenovnom rangu? Mogu da idem do 600-700 eura ali sam rastegljiv po tom pitanju.

1) Monitor - vec imam

2) Kuciste - imam ponudu da uzmem Cooler Master Storm Trooper plus Cooler Master napajanje od 650w (ne znam model) za 150 eura, mozda bi moglo da kliza dole jos 10-20 eura. Da li da uzmem ili da idem na neku drugu varijantu?

3) Procesor - Mislio sam Intel i5-3570K.

4) Maticna ploca
- Preporucena mi je uz taj procesor Gigabyte Z77-D3H (http://www.gigabyte.rs/products/page/mb/ga-z77-d3hrev_10/). Sta mislite?

5) Grafika - Imam na starom racunaru GeForce GTX 260. Mogao bih je zadrzati ali pretpostavljam da sada ima bolja i ne toliko glomazna i bucna a za malo para?

6) Ram memorija - Koliko i koja?

7) SSD - Vec pazaren Samsung 128GB Samsung 840 Pro


Hvala unapred na savetima i pomoci.
 
@Wild
Ima bre primena koliko oces, sve zavisi kakav je kome radni dan, neko radi na jednoj slici 2 dana, a neko ima 1000 slika sa svadbi i sl, koje mora da betchuje, potpuno nebitno...
 
Poslednja izmena:
@Wild
Ima bre primena koliko oces, sve zavisi kakav je kome radni dan, neko radi na jednoj slici 2 dana, a neko ima 1000 slika sa svadbi i sl, koje mora da betchuje, potpuno nebitno...
 
Ti se bavis Photoshopom tako sto na 50 slika (ko zna kakvih, slikanih u ko zna kakvim uslovima i za ko zna kakvu namenu, na ko zna kojim podesavanjima aparata itd) rknes 10 predefinisanih filtera? To je ozbiljan rad pretpostavljam? Ne pitam, samo konstatujem.

Ako su svadbarske fotke (oh znam kako ispadnu) onda neka uzme i dual socket Xeon, krastavac ipak moze da mu zapadne velika svadba sa mnogo zvanica.

Zavrsio sam ovde.
 
Poslednja izmena:
Cemu toliki bes?
CPU jeste bitan za PS, sto ironijom i sarkazmom pokuvas da dozakes drugacije?
Realno, posle monitora je najbitniji, bitniji od graficke jedno 100%.
Sta ti znaci to izvrtanje smisla?
Aj, dobro je da si zavrsio....
 
druze , nemam nikakvu nameru da bilo koga uvredim ili omalovazim, prenosim iskustva ljudi koje znam i koji zive od maxa . Fx 8xxx procesori su bolji za render i to je to.
Naravno , izuzimam 6-jezgarne intele iz price.
Ovo je iskustvena cinjenica, i po mom znanju jedino polje gde amd dominira.

Sto se engleskog tice, to je stvar opste kulture.
Da li bi ti smatrao kompetentnim sagovornika, koji ti recimo kaze rinder, umesto render ?
 
BF 3 voli malo vise amd procesore tako da izbor pada na njih (zapravo ceo frostbite endzin bolje radi)...Moja preporuka ti da sastavis svoj racunar jer ima mnooogo prednosti u odnosu na gotovi...Posto igras battlefield 3 onda ce najvise da ti odgovara neki fx 6300 (mada nece los da bude ni 6100 i 6200)...Pogledaj ovaj test u kome je covek lepo objasnio sta je i kako je (btw:na testu je 6100) :http://www.youtube.com/watch?v=jV2Voo5h3eU
 
druze , nemam nikakvu nameru da bilo koga uvredim ili omalovazim, prenosim iskustva ljudi koje znam i koji zive od maxa . Fx 8xxx procesori su bolji za render i to je to.
Naravno , izuzimam 6-jezgarne intele iz price.
Ovo je iskustvena cinjenica, i po mom znanju jedino polje gde amd dominira.

Sto se engleskog tice, to je stvar opste kulture.
Da li bi ti smatrao kompetentnim sagovornika, koji ti recimo kaze rinder, umesto render ?

Od cega bolji? i5, da, i7, ne.
 
okmijune, sve znaš, priznajem . pametniji si , baviš se 3d renderovanjem , sve znaš bolje... i strašno spikaš engleski .
 
Ne muti nego baci neki test FX-8350/ i5/ i7, nemam nista protiv....

http://www.hardware.fr/articles/880-7/rendu-3d-mental-ray-v-ray.html

Fx-8350 je brzi zanemarljivih 0-2% od 3770, uz cinjenicu da je OPASNO sporiji u singl tridu, a u mental reju su isti, tj FX sporiji 2sec, sto je isto.
Evo imas sad sve blek na vajt, pa kako ti drago.
....
A single trid je 85% radnog vremena, i ne znam sta vise kome ovde nije jasno?
....
Ako jos na ove testove dodamo i HSW, onda FX gubi, na zalosti i u multi tridu...
 
ne uzimam te za ozbiljno sve dok govoriš "trid" .
 
AMD gamer, sklopi mi ti neki na emmi.rs do 45k :)
Uzmi ovako:
Ploca:GA-F2A85XM-D3H-6700
Procesor:AMD Athlon II x4 750K-7000
Ram:2x4GB 1600MHz Kingston HyperX-7000
Graficka:7770 Gigabyte OC-10500
HDD:1TB Seagate Barracuda-6200
Kuciste + Napajanje:500W Cooler Master Elite 430-7500
To ti je tacno 44900...Sad mozes da uzmes 4gb rama a za ostatak para da kupis neki kuler (pogledaj moju temu o thermaltake contac 21) i da malo oc cpu (ili u malo jacu grafu)...Ako neces da oc cpu onda mozes da uzmes x4 740 on je isti kao 750k samo nema otkljucan mnozilac,takodje mozes i da uzmes neku jeftiniju plocu slobodno neku a55 itd...Sve jedno pitaj ako imas nesto :).
Takodje pogledaj i ovaj video:http://www.youtube.com/watch?v=qIT9uLDjZcg
 
Poslednja izmena:
Da sam neki zagriženi gejmer, verovatno bih samo promenio sledeće:

DDR3 4GB 1600MHz Silicon Power 3.100din (za sada)
Radeon 7850 Sapphire 1GB/DDR5 15.000din
Napajanje 500W Raidmax RX-500AF 4.200din
Kuciste MS Industrial Gemini 1.800din

Onda te sve izađe 44.000din.
 
fx 6300
asus m5a97 2.0
Cooler Master Elite 372
Raidmax 500-AF
kingston 2 x 4gb ddr3 1600 mhz cl9
sapphire 7790 1gb
wd red 1 tb

************************* 451 e
 
standarde za igre postavljaju konzole . ps4 i xbox one imaju 8-core AMD x86 cpu ,
AMD GCN grafiku od 1152 sp ( hd 7850 ima 1024 sp )
i 8 gb rama

tako da je ovo što sam iznad predložio minimum . dodaj 50 evra , ili sačekaj pad cena i pojavu novog hardvera početkom oktobra .
 
Poslednja izmena:
@ Teemo

Skreses ovu konfiguraciju sto je kokan predlozio - stavis neku "obicnu kantu" za 1000 dinara,GPA-450S8,HDD 500GB i uklapas se u 400€

@ Mrljesana

Ako pise BOX onda uz procesor u pakovanju ide i kuler
 
Pošto ne mogu da otvori novu temu, reko da postavim ovde. Šta mislite o ovoj konfiguraciji:

1) Procesor - i5-4670k

2) Matična ploča - Gigabyte GA-Z87M-D3H ili MSI Z87-G43 (verovatno ću overklokovati procesor kasnije kada to bude bilo potrebno - pa kakve su ove ploče za overklok) - naravno sve to kupim neko hlađenje

3) Grafička karta - razmišljao sam nešto o GeForce GTX 760 ali mi se nekako čini da su ATI grafičke jako bolje, na primer - gledao sam neka upoređivanja i Radeon HD 7950 je dosta bolja od ove pomenute

4) RAM - sigurno 8 GB brzine 1600 MHz - međutim ne znam koja? dajte neku preporuku

5) HDD - trenutno imam Western Digital 160GB WD1600AAJS-08PSA0 i nije mi trenutno potreban nov... Zadržao bih ga neko vreme

Budžet mi je 80 000 hiljada, a za ostatak sam mislio da uzmem napajanje i neko najjeftinije kućište gde bi ovo moglo da stane...

Da li može nego da mi da preporuku za kućište, napajanje, RAM i da oceni trenutni procesor i grafiku.

Takođe da napomenem da mi neće trebati DVD rezač jer ga skoro i ne koristim, možda jednino kada instaliram Windows a i to može preko USB-a.
 
A sta mislite o ati 7770? Razmisljao sam i o fx 6300 procesoru, e sad su mi preporucite ostale komponente, dakle neki manji hard disk, ne treba mi veliki. I da naravno 8 gm memorije.
 
Uzmi FX-6300 sa nekom obicnom maticnom(mozes onu za 3k ako neces da overklokujes), 7770 grafu sa 8GB RAM 1333Mhz Kingston CL9 i obicnim kucistem sa 500W.

Ja cu da uzmem neku ovu slicnu konfiguraciju ukoliko skupim kes :)
 
Nazad
Vrh Dno