Šta je novo?

Pomoc oko izbora wireless PCI kartice

VMedic

Slavan
Učlanjen(a)
02.01.2006
Poruke
102
Poena
319
Ukratko,koji je od ova 3 modela najbolji...nisu nesto skupi ali me zanima osetljivost,domet i slichno...STA KUPITI ?
1) Asus WL-138G
2) WIRELEESS GIGABYTE 802.11b/g / GN-WPKG / RALINK / Up to 54 Mbps / PCI CARD
3) MSI PC54G2 802.11g WLAN PCI Card

Kartica ce ici preko kabla (oko 10m) do spoljne antene...biquad...do AP-a ima nekih 500m....
POZDRAV
 
ja ti preporucujem Linksys WMP11 v4, posto ja imam tu karticu, u maju sam je platio oko 40e, najjaca je bila tada, samo je malo teza za namestanje pod linuxom posto je ne prepoznaje, inace je ok. Ja je koristim bez spoljne antene samo pendrek mali je na njoj, doduse ap mi je na nekih 50m, preko puta sobe ;)
 
VMedic je napisao(la):
Ukratko,koji je od ova 3 modela najbolji...nisu nesto skupi ali me zanima osetljivost,domet i slichno...STA KUPITI ?
1) Asus WL-138G
2) WIRELEESS GIGABYTE 802.11b/g / GN-WPKG / RALINK / Up to 54 Mbps / PCI CARD
3) MSI PC54G2 802.11g WLAN PCI Card

Kartica ce ici preko kabla (oko 10m) do spoljne antene...biquad...do AP-a ima nekih 500m....
POZDRAV

Otvori se jos 10e za WP01GT Gigabyte. Ako ne mozes, onda uzmi slobodno bilo koju od tih ;) Ja sam licno probao WPKG i radi super.

:wave:
 
Nitro_Acid je napisao(la):
ja ti preporucujem Linksys WMP11 v4, posto ja imam tu karticu, u maju sam je platio oko 40e, najjaca je bila tada, samo je malo teza za namestanje pod linuxom posto je ne prepoznaje, inace je ok. Ja je koristim bez spoljne antene samo pendrek mali je na njoj, doduse ap mi je na nekih 50m, preko puta sobe ;)
Ovaj,sad da ne bih ispao glup,moram da pitam...A STO BI JE NAMESTAO POD LINUX-om ??? Mislim,pod Windows-om radi sasvim ok ,zar ne...mator sam ja sad da se bakcem sa Linuxom...ipak,nikad ne reci nikad...:D
Treba mi da se nakachim na BGWireless AP...nizasta vishe... :D

Mozete li mi reci bar kakva je razlika u osetljivosti ovih kartica...KOJA JE BRE NAJBOLJA OD OVIH...ako je neka veca razlika u kvalitetu,pa kupicu i neku bolju...ionako to nije skupo danas...
Jel' ova WP01GT Gigabyte sa povecanim protokom (108Mb/s) ?
Ako je razlika samo u tome,nije mi toliko vazno...vaznija mi je osetljivost jer mi glupe zgrade zaklanjaju AP,pa ce mozda da se primaju razne refleksije i slichno...
POZDRAV...
 
Poslednja izmena:
Na bgw je trenutno hit TP-Link TL-WN651G Wireless PCI LAN Adapter SuperG 11 / 54 / 108 Mb/s 802.11b/g - RP-SMA(ž) konektor, eXtended Range (TM) Atheros chip.
Košta 29+PDV

Sa njima postignute brzine od 5.9MB/s
 
VMedic je napisao(la):
Ovaj,sad da ne bih ispao glup,moram da pitam...A STO BI JE NAMESTAO POD LINUX-om ??? Mislim,pod Windows-om radi sasvim ok ,zar ne...mator sam ja sad da se bakcem sa Linuxom...ipak,nikad ne reci nikad...:D
Treba mi da se nakachim na BGWireless AP...nizasta vishe... :D

Mozete li mi reci bar kakva je razlika u osetljivosti ovih kartica...KOJA JE BRE NAJBOLJA OD OVIH...ako je neka veca razlika u kvalitetu,pa kupicu i neku bolju...ionako to nije skupo danas...
Jel' ova WP01GT Gigabyte sa povecanim protokom (108Mb/s) ?
Ako je razlika samo u tome,nije mi toliko vazno...vaznija mi je osetljivost jer mi glupe zgrade zaklanjaju AP,pa ce mozda da se primaju razne refleksije i slichno...
POZDRAV...

Ako ti 'glupe zgrade' zaklanjaju AP nema od tvog wireless-a nista :S: Inace sve tekartice imaju slicnu osjetljivost i to ne treba da ti bude kriterijum. Bitniji su pouzdan rad i drajveri. :wave:
 
ipedja je napisao(la):
Ako ti 'glupe zgrade' zaklanjaju AP nema od tvog wireless-a nista :S: Inace sve tekartice imaju slicnu osjetljivost i to ne treba da ti bude kriterijum. Bitniji su pouzdan rad i drajveri. :wave:
Sve se moze kad se hoce...da,to jesu mikrotalasi i da zaklanjanje zgrade jeste problem ali valjda sluzhi nechemu ETF.... :D
Jos samo da ubedim ove iz BGWirelessa da ce to da radi....
POZ
 
ipedja je napisao(la):
Tu samo pomaze gradjevinski :d
Pa jeste...a sta kazete na rushilachki,da sklonim tu nesrecnu zgradu.....pa mogu bar da probam...ozbiljno,pa sta mi drugo ostaje?...oni AP-ovi su dosta nesrecno postavljeni(ali ko sam ja da tako nesto primetim :mad: ),tako da cemo videti sta je chiniti...mislim,ima li drugog resenja...?
Hvala na svakom odgovoru..mislim da cu probati Gigabyte...
 
Poslednja izmena:
VMedic je napisao(la):
Sve se moze kad se hoce...da,to jesu mikrotalasi i da zaklanjanje zgrade jeste problem ali valjda sluzhi nechemu ETF.... :D
Jos samo da ubedim ove iz BGWirelessa da ce to da radi....
POZ
Hm, boli njih uvo dal cesh ti da se smorish ili ne. Najbolje da prvo od nekog pozajmish i probash ako je sluchaj sa zgradama takav. Ako antene to ne moze da iskulira teshko ce ti bilo koja od ovih kartica pomoci. Ali, kabl je chudo :)
 
Poslednja izmena:
Kako vam se cini ova kartica,
trebam da se zakacim na wireless, a neznam koju cu karticu, napravio sam 3D korner antenu, kupicu kabal cfd200 5 metara, e sad da li bi ova kartica odgovarala u mom slucaju sa 3D korner antenom??


Evo karakteristika karice!



TP-Link TL-WN551G Wireless PCI LAN Adapter
11 / 54 Mb/s 802.11b/g - RP-SMA(ž) konektor za eksternu antenu,
eXtended Range (TM) Atheros chip, izlazna snaga 63-80mW -
pod MikroTik RouterOS 2.9 do 22 dBm = 158mW
 
Vrh Dno