Šta je novo?

Pomoc oko izbora graficke

shomi82

Cenjen
Učlanjen(a)
27.04.2012
Poruke
23
Poena
154
Pozdrav,
Planiram da pazarim graficku pa me zanima vase misljenje koja bi se uklopila u trenutnu konfiguraciju.
Gigabyte F2A75M-HD2, APU AMD A6-5400K, 2x4gb Patriot Viper 3 Venom Red na 1866Mhz i to planiram da prikacim na Samsung UE32J5000AWXXH TV.
Od zahtevnijih stvari radnji jedino je u opticaju igranje Elder Scroll Online.
Razmisljam o nekoj Raden R7 240 kartici.
Pomisljao sam da zamenim i procesor i uzmem A8, ali tesko da cu moci da nategnem toliko :)
 
Poslednja izmena:
R7 240 je u rangu A8 APU-a i po ceni i po performansama, tako da ti se sigurno više isplati. A ako gledaš diskretnu grafiku, onda ti je minimum GTX 740 ili R7 250 sa GDDR5 memorijom
 
Hvala na pomoci ljudi, odlucio sam se za Radeon R7 360 Powercolor, najjeftinija :)
Da li bi mi procesor predstavljao usko grlo, da se pocnem kalkulisati i za zamenu procesora?
 
Uh, hoce sigurno... Ipak ja bih na tvom mestu skupljao pare i zamenio celu platform, presao na neki intel i3 ili cak i5 ako skupis dovoljno..
 
I ja sve najradije zamenio, ali je trenutno tih 100€ max koji mogu da sakupim. Ostalo tek na jesen. Na jesen bi onda zamenio procesor i plocu.
Sto je igara tice igram jedino Elder Scroll Online, ostale me ne zanimaju.
 
Pa tu je negde na granici. Problem mogu praviti nove igre koje traže 4 logička jezgra, ali kad dođeš do toga, juri neki Athlon 750 za tu tvoju ploču, ili menjaj ceo komplet za nešto bolje. Za početak će ti značiti bolja grafička, tako da si tu dobro prošao
 
E ovako, TV i R7 360 bi trebali da stignu za koji dan, ostaje mi da zamenim procesor. Da li je bolje ici na A8/A10 ili X4 860k? Cujem da su novi AMD-ovi Wraith Cooler-i dobri, pa bi uzeo noviji procesor koji dolazi sa njim u pakovanju. Kao sto rekoh, nije u planu igranje najzahtevnijih igrica.
 
Poslednja izmena:
Pa s obzirom da imas graficku nema potrebe onda da ides na a8/a10, x4 860K je isto to, samo bez grafickog procesora.
 
Na kraju ipak menjam sve :D Uzimam I3 i verovatno neku R9 270x. E sad, naisao sam na neke gtx-580, imaju 1.5gb ram-a ali brzi interfejs, 384bit. Pa me zanima koja je bolja opcija?
 
Vrh Dno